Apple One w Polsce już jest. Sprawdź plany i ceny

Apple zapowiedziało usługę Apple One już podczas wrześniowej konferencji, jednak aż do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy, od kiedy będzie można z niej korzystać. A było na co czekać, bo Apple One to jedna z niewielu rzeczy amerykańskiego producenta, na którą stać większość Polaków.

Apple One – co to jest?

Apple One łączy w sobie 4 usługi w cenie jednej subskrypcji. Mowa tutaj o: Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade oraz iCloud. W ramach jednego abonamentu można zatem mieć dostęp do ulubionej muzyki; filmów i seriali; gier na urządzenia mobilne; oraz miejsca na zdjęcia i pliki w przestrzeni chmurowej Apple. Jeśli ktoś posiada sprzęty Apple i nie zależy mu na streamingu dóbr kultury z platform zewnętrznych producentów, to nowy abonament Apple może być dla niego świetnym rozwiązaniem.

Ile kosztuje Apple One?

Nieco prześmiewczy lead był w pewnym sensie żartem, ale każdy żart zawiera ziarenko prawdy. Otóż Apple One to naprawdę dobrze wyceniona usługa od amerykańskiego producenta.

Cena Apple One to 24,99 zł/mies. za plan Dla Ciebie oraz 39,99 zł/mies. za plan Dla rodziny.

Plan Dla Ciebie

  • Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade
  • 50 GB w iCloud
  • tylko dla jednej osoby

Plan Dla rodziny

  • Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade
  • 200 GB w iCloud
  • może korzystać do 6 osób

Czy Apple One się opłaca?

Tak. Kupując każdą z tych usług osobno trzeba byłoby zapłacić o 48,97 zł. miesięcznie więcej przypadku pakietu Dla Ciebie oraz o 51,97 zł. miesięcznie więcej w przypadku pakietu Dla rodziny. Dodatkowo zakładając, że z pakietu Dla rodziny korzysta (i za niego płaci) wszystkie 6 osób, to Apple One wychodzi po 6,67 zł. na osobę!

Apple One serwisy
Źródło: Apple

Oczywiście nie każdy ma możliwość wybrać pakiet rodzinny – lub ma, ale jest na tyle cyniczny, by tego nie robić. Nawet w takim wypadku Apple One się opłaca, bo 24,99 zł. miesięcznie dla jednej osoby za 4 usługi to wciąż bardzo konkurencyjna cena. Za same aplikacje streamingowe z muzyką czy treściami wideo od producentów zewnętrznych bez problemu można płacić przynajmniej dwa razy tyle. Inną kwestią jest oferta Apple Music oraz Apple TV+, które nie zachwycają.

Na szczęście Apple oferuje okres próbny w postaci darmowego miesiąca, podczas którego można zapoznać się z ofertą i zobaczyć, czy jest ona wystarczająco interesująca. Haczyk jednak jest taki, że bezpłatnie można korzystać tylko z niesubskrybowanych dotąd usług. Jest to więc oferta skierowana przede wszystkim dla zupełnie nowych posiadaczy urządzeń od Apple lub dla tych, którzy nigdy nie korzystali z tych usług.

Apple One jest atrakcyjne pod jeszcze jednym względem. Otóż wiele osób zapewne nie skusiłoby się na pojedyncze wykupienie usługi Apple Arcade czy Apple TV+, jednocześnie płacąc za Apple Music lub dodatkowe miejsce na iCloud podobną kwotę co za abonament Apple One. Jeśli można mieć więcej w podobnych pieniądzach, to kto z tego nie skorzysta?

Plan Premier nie dla Polaków

Abonament Apple One jest udostępniony w ponad 100 krajach, jednak nie wszystkie będą mogły cieszyć się jego pełną zawartością. W Polsce nie będzie bowiem pakietu Premier, który oprócz Apple Music, Apple TV+ i Apple Arcade oferuje dostęp do usług Apple News+ oraz Fitness+, a do tego rozszerza dostępne miejsce w iCloud do 2 TB danych.

Musimy więc obejść się smakiem na wersję Premier, ale nie mamy na co narzekać, bo plany Dla Ciebie i Dla rodziny zostały naprawdę dobrze wycenione.

Źródło: Apple

Zobacz smartphony Apple iPhone