Apple zaprezentowało MacBook Air 13 oraz 15 z nowym Apple M3

Dzisiaj, dość niespodziewanie, Apple pochwaliło się dwoma nowymi modelami MacBooka Air wyposażonymi w procesor M3. Według Apple 13- i 15-calowe laptopy są „nawet 60 procent szybsze” niż MacBook Air M1 i zapewniają do 18 godzin pracy na baterii.

Dwa nowe modele Apple MacBook Air z M3

Apple właśnie wprowadziło na rynek nową generację MacBooków Air, wyposażonych w nowatorskie chipy M3. Nowe modele dostępne są w wariantach z ekranami o przekątnej 13 i 15 cali. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, nie można tu mówić o rewolucji, jednak wprowadzone ulepszenia mogą okazać się kluczowe dla wielu użytkowników.

Nowe MacBooki Air z procesorem M3
Źródło: Apple

Główną zmianą jest zastosowanie układu Apple Silicon M3, który znany jest już z podstawowego modelu MacBooka Pro. Procesory M3, bazują na technologii 3-nm od TSMC i są porównywalne z procesorami A17 Pro stosowanymi w iPhone’ach 15 Pro.

Jak twierdzi Apple, nowe Macbooki Air oferują aż o 60% większą szybkość niż ich poprzednik M1, przy minimalnych różnicach względem M2. Ten czip ma wydajniejszy 16‑rdzeniowy system Neural Engine oraz akceleratory CPU i GPU. Obsługuje także ray tracing i mesh shading z przyspieszeniem sprzętowym, dzięki czemu otrzymamy dokładniej odwzorowane efekty świetlne, refleksy i cienie.

Mężczyzna w swetrze wyciąga Apple MacBook Air 15 M3 Midnight z plecaka.
Źródło: Apple

Co nowego poza procesorem w nowych MacBookach Air?

Oprócz tego M3 nowy MacBook Air oferuje także ulepszoną łączność, zastępując WiFi 6 nowszym standardem WiFi 6E dla lepszej prędkości i stabilności. Dodatkowo wprowadzono ulepszoną izolację głosu, lepszą klarowność głosu podczas rozmów audio i wideo. Warto też wspomnieć o czasie pracy na baterii, który według producenta wynosi nawet do 18 godzin.

Nowy MacBook Air obsługuje teraz także do dwóch wyświetlaczy zewnętrznych. To oznacza, że mogą one jednocześnie wyświetlać obraz w pełnej rozdzielczości na wbudowanym wyświetlaczu i obsługiwać jeden monitor o maksymalnej rozdzielczości 6K przy 60 Hz. Jednak trzeba pamiętać, że aby skorzystać z takiej konfiguracji, trzeba będzie zamknąć pokrywę laptopa.

Źródło: Apple

Sprawdź najnowsze MacBooki Air M3 w x-komie