Acer Aspire Vero – (nie)zwykły ekologiczny laptop z Windowsem 11 i Intel® Core™ 11. generacji

Gdy wielu producentów laptopów najczęściej prześciga się w wydajności, tworzeniu efektownego designu czy liczbie imponujących funkcji, Acer postawił na… ekologię! Seria Aspire Vero reprezentuje proekologiczne podejście do konstrukcji notebooków, do stworzenia których wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu. Sprawdź, co oferują przyjazne środowisku laptopy Acer Aspire Vero.

Laptop Acer Aspire Vero z ekologicznym zacięciem

Producenci komputerów i innych urządzeń od zarania dziejów reklamują swój sprzęt ekologicznymi hasłami, ale najczęściej odnoszą się one tylko do pojedynczych elementów. Acer postanowił pójść o krok dalej. Wydał wyjątkowego laptopa, który opracował (przynajmniej częściowo) z przyjaznych dla środowiska materiałów, czyli takich, które pochodzą z recyklingu. Jest to starannie przemyślana i pod wieloma względami unikatowa – zwłaszcza w swojej kategorii cenowej – konstrukcja, która może przyciągnąć uwagę osób, dla których istotny jest aspekt ekologiczny.

porty laptopa acer aspire vero

Do czego przede wszystkim odnosi się proekologiczne podejście Acera w serii Aspire Vero? Czym jeszcze wyróżniają się laptopy tej marki? Czy w parze z ekologią może iść również wydajność? Postaram się przybliżyć najważniejsze cechy Acer Aspire Vero, czyli laptopów… ze śmieci!

Specyfikacja Acer Aspire Vero z Intel® Tiger Lake i Windowsem 11

Laptopy Acera to połączenie nowoczesnego, preinstalowanego systemu operacyjnego Windows 11 oraz procesorów Intel® Core 11. generacji (Tiger Lake). O komfortową pracę w rozmaitych aplikacjach dba Intel® Core™ i5-1155G7 lub Intel® Core™ i7-1195G7 ze zintegrowanym układem graficznym Intel® Iris® Xe (sprawdź test).

Oba laptopy są dostępne w kilku wariantach. Możesz zdecydować o ilości pamięci RAM (8 GB, 12 GB lub 20 GB) oraz o pojemności dysku SSD M.2 PCIe (512 GB lub 960 GB). Każdą wersję łączy ten sam ekran, który jest dość standardowy  – 15,6 cala, matryca IPS, która zapewnia lepsze kolory i szerokie kąty widzenia, i rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli). Poznaj więcej szczegółów o specyfikacji notebooków Acer Aspire Vero.

Acer Aspire Vero. Dane techniczne

Laptopy Acer Aspire Vero kupisz w x-komie


Acer Aspire Vero to coś więcej niż cyferki

Specyfikacja specyfikacją, ale cechą szczególną laptopów Acer Aspire Vero jest ich obudowa, a konkretnie materiały, z  jakich została ona wykonana. Producent postawił w nich na proekologiczne podejście. W związku z  tym obudowa (górna i dolna część, ramki ekranu, powierzchnia robocza) powstała w 30% z tworzyw PCR, które przełożyły się na niską wagę urządzeń, a podświetlana klawiatura w aż 50%.

obudowa acer aspire vero

Nacisk na ekologiczność to nie tylko przyjazne dla środowiska materiały pochodzące z recyklingu, które producent użył w tych laptopach. Dzięki zainstalowanemu oprogramowaniu VeroSense możesz dodatkowo oszczędzić energię, by wydłużyć czas pracy na akumulatorze, czy zoptymalizować wydajność laptopa.

Acer zadbał także o to, by akcesoria do laptopów Aspire Vero były wykonane zgodnie ze standardami ekologicznymi:

  • Bezprzewodowa myszka Vero – ergonomiczna konstrukcja i obudowa, która powstała w 30% z tworzywa ABS (recyklingowych odpadów poprodukcyjnych).
  • Podkładka Vero pod mysz – opracowana w 100% z butelek z recyklingu (rPET), natomiast antypoślizgowa podstawa w 80% z naturalnej gumy z recyklingu.
  • Etui Vero na laptopa – pokrowiec stworzony w 100% z materiałów z recyklingu (rPET).
tylna część obudowy acer aspire vero

x-kom, Acer i Fundacja Mare łączą siły. Pomóż oczyścić Bałtyk

Chcesz dowiedzieć się więcej o akcji „Join the green race”? To wspólne przedsięwzięcie x-komu, Acera i Fundacji Mare, którego celem jest oczyszczenie Morza Bałtyckiego. W ramach wspomnianej akcji udało się zamontować kolejne 3 PortBiny, czyli tzw. kosze, które oczyszczają wodę morską z plastiku. Po to, by zadbać o lepszą przyszłość Ziemi.

Zapytasz: co potrafi taki PortBin? Wbrew pozorom więcej niż może się wydawać. Jeden kosz jest w stanie porwać nawet 25 tysięcy litrów wody w ciągu raptem godziny. Oprócz tego potrafi pochłonąć w sumie do 20 kg śmieci, które można potem wykorzystać do recyklingu.

Przeczytaj więcej o akcji Acera, x-komu oraz Fundacji Mare, której celem jest ochrona ekosystemów morskich, z Morzem Bałtyckim na czele.

Wybierz Acer Aspire Vero. Bądź eko

Ekologiczne laptopy Acer Aspire Vero to komputery, które dobrze spiszą w aplikacjach biurowych czy programach graficznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by również posłużyły jako centrum multimedialne do oglądania filmów i słuchania muzyki, a być może nawet spróbujesz swoich sił w montażu wideo. Decydując się na Acer Aspire Vero, możesz liczyć także na stosunkowo niskie temperatury podczas obciążenia, o co wcale nie tak łatwo w laptopach, szczególnie z Intel® Core i7.