Mobzilla, Lipton i inni zdradzają nam swoje patenty na Święta na luzie

Święta na luzie – łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić. Dlatego zapytaliśmy naszych x-komowych influencerów o to, jaki mają patent na święta bez zbędnego ciśnienia i presji, a także o najbardziej pamiętliwe prezenty i to, czego życzą branży technologicznej na nadchodzący rok. Sprawdźcie odpowiedzi i… wrzućcie na luz!

Hasło naszej świątecznej akcji x-komowej to „Święta na luzie”. Co według Ciebie można zrobić, żeby spędzić luźne święta? Czy masz na to swój patent?

Podstawą dla mnie jest odstawienie telefonu i próba spędzenia jak największej ilości czasu w prawdziwym świecie, z osobami na których zależy mi najbardziej. Domyślacie się zapewne, że nie jest to łatwe przedsięwzięcie, ale staram się je pielęgnować już od paru dobrych lat i taka przerwa smakuje niesamowicie, a i znacząco potęguje wrażenia z przeżywania Świąt tu i teraz. Walka o jak najlepszą fotkę świątecznego serniczka na Instagramie, może być bardzo stresująca, więc warto zadać sobie pytanie czy warto?
Karol Hutny Hutson
Hutson
Omijać szał zakupowy i ten obserwowany w kuchni. To mój sposób na luźne i spokojne święta.
Piotr Szymański tech Lipton
Lipton
Zrób to, co masz do zrobienia przed świętami, żeby później delektować się spędzaniem czasu z najbliższymi, przy kominku ze szklaneczką szkockiej w dłoni.
Black White Jarosław Arczyński
BlackWhite
Święta na luzie to według mnie święta bez stresu. W prawdziwie rodzinnej atmosferze, bez pośpiechu, z odłożonymi gdzieś na bok elektronicznymi gadżetami. Na szczęście w ostatnich latach udawało mi się olewać zakupową pogoń i już dawno przestałem się stresować tym, czy będzie idealnie. I właśnie dlatego – jest.
mobzilla pawel warzecha
Mobzilla
Święta na luzie to przede wszystkim święta z rodzinką, solidna porcja karpia i kultowy Kevin. A tak przy okazji fajnie, jakby na PlayStation pojawił się Steep. Nie ma nic lepszego niż snowboard, gdy za oknem od kilku lat w święta nie ma śniegu.
Grzegorz Rycko
Grzegorz Rycko
U mnie w rodzinie każdy klika w komputer, w związku z tym prezenty są dość mocno gamingowe. Przeważnie po kolacji wszyscy siadamy i bawimy się naszymi prezentami. Rok temu ogrywaliśmy retro tytuły na replice Commodore.
Julia Gwoździewicz Juleqx
Julia Gwoździewicz

Jaki świąteczny prezent wspominasz w szczególny sposób i dlaczego?

 

W 1997 roku miałem ogromną fazę na Michaela Jordana ze względu na jego rolę w Kosmicznym Meczu. Marzyłem o koszulce koszykarskiej z jego numerem i nazwiskiem. Moja mama starał się takową znaleźć, ale nie było to łatwe w tamtych czasach i niestety jej się to nie udało. Pod choinką znalazłem za to bon, na którym odręcznie było wypisane, że koszulkę mam załatwioną, ale przyjdzie do mnie dopiero jak będzie dostępna. Mamy końcówkę 2023 roku i… niestety dalej czekam.
Karol Hutny Hutson
Hutson
Najlepszym moim prezentem na święta był zestaw gier 12w1 z wymiennymi planszami dla różnych rozgrywek. Do dziś pamiętam wygląd pinballa planszowego!
Piotr Szymański tech Lipton
Lipton
Bilety na tor wyścigowy i przejażdżka trzema "super-carami". Dzięki temu spełniłem jedno z moich marzeń.
Black White Jarosław Arczyński
BlackWhite
Pierwsze klocki LEGO, które dostaliśmy z bratem na/od (niepotrzebne skreślić) Mikołaja to absolutnie najlepszy prezent jaki pamiętam. Jasne, w dorosłym życiu dostawałem rzeczy bardziej wartościowe i bardziej indywidualnie dopasowane do mnie, ale sentyment i kupa frajdy, którą ten zestaw nam sprawił, wrosła we mnie i na pewno będę ten set pamiętał do końca życia.
mobzilla pawel warzecha
Mobzilla
W sumie chyba najlepsze były prezenty z lat dzieciństwa. Z perspektywy czasu cieszę się z takich rzeczy jak klejone modele samolotów, które składałem wspólnie z tatkiem, z pierwszej deskorolki albo nawet "gry telewizyjnej" z kartridżem 99999 in 1
Grzegorz Rycko
Grzegorz Rycko
Wiele, wiele lat temu dostałam sterowanego Jeepa na święta – coś o czym marzyłam bardzo długo. Miał własne oświetlenie i tankowało się do niego prawdziwe paliwo.
Julia Gwoździewicz Juleqx
Julia Gwoździewicz

Czego życzysz konkretnej branży technologicznej, w której działasz? Co najlepszego mogłoby ją spotkać w nadchodzącym roku?

Czekam na 32-calowy monitor o rozdzielczości 4K w technologii OLED. Uważam, że jest tutaj duża szansa, abyśmy otrzymali kompletny monitor szczególnie pod PC, ale też konsole nowej generacji. Życzyłbym sobie znaczących spadków cen monitorów z matrycą OLED, ale na to będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.
Karol Hutny Hutson
Hutson
Innowacji i lepszej jakości tytułów. Jedno może wynikać z drugiego. Zbyt mała liczba jakościowych gier prowadzi do marazmu w sprzęcie komputerowym. Potrzebujemy motorów napędowych np. bardziej szczegółowego podejścia do ray-tracingu czy path-tracingu. Producentów kart proszę za to, by oferowali graczom mniej upscallingu, a więcej liczb w budowie GPU.
Piotr Szymański tech Lipton
Lipton
Lepszej dostępności sprzętu na premiery i przystępnych cen.
Black White Jarosław Arczyński
BlackWhite
Życzę innowacji. Świeże pomysły, nowe kierunki, inspirujące idee – tego nam w świecie technologii trzeba. No i niższych cen, ale nawet w Święta warto być realistą 😉
mobzilla pawel warzecha
Mobzilla
Życzyć mogę wyłącznie niższych cen akcesoriów! Wtedy uśmiechy każdego z nas – "bombelków" będą szerokie.
Grzegorz Rycko
Grzegorz Rycko
Mojej gamingowej branży przede wszystkim życzę, aby w końcu wyszło nowe GTA i było cenowo przystępne. No i nowych dobrych horrorków!
Julia Gwoździewicz Juleqx
Julia Gwoździewicz

W spędzeniu luźnych, relaksujących świąt może Wam pomóc prezentownik x-komu, który podpowie, jakie prezenty dobrać dla Waszych bliskich. I to niezależnie od ich hobby, wieku czy trybu życia.

Odwiedź naszą strefę inspiracji prezentowych