Koleżanko i Kolego – oto są prezenty z LEGO®. Poznaj nasze propozycje

Jeden z prezentowych evergreenów. Zmieniają się mody, wpływy, zestawy, gimmicki, poziom skomplikowania, ale nie zmienia się to, że LEGO® pod choinką to powód do pisków radości. Po kultowe klocki sięgają zarówno ci młodsi, jak i starsi budowniczowie. Propozycji jest bez liku – poznaj te, które wybraliśmy na Boże Narodzenie A.D. 2021.

LEGO® DUPLO® Pociąg parowy

Odjazd – semafor dał już znak! W tej ciuchci dla najmłodszych dzieciaków może nie ma Kulfona i Moniki, ale i tak dostarcza tonę zabawy. Wystarczy lekko popchnąć pociąg, a ten rusza w trasę. A ponadto na drodze lokomotywy można ustawić pięć klocków funkcyjnych, które pozwalają na przykład na odegranie sygnału dźwiękowego czy włączenie świateł. Możemy też pobrać aplikację na smartfon, która pozwala między innymi na zdalne sterowanie lokomotywą.

lego duplo pociąg parowy


LEGO® City Pociąg towarowy

Jeszcze jeden pociąg na naszej liście prezentowej. Tym razem to propozycja kierowana do starszych dzieci (od 6 do 12 roku życia). Może być sterowany za pomocą pilota Bluetooth. Dzieciaki mogą sprawdzić i załadować wagony, zajrzeć do kabiny maszynisty i umieścić tam jedną z sześciu dołączanych minifigurek lub inne już posiadane. Do zabawy mają też wózek widłowy oraz samochód transportowy.

Prezenty LEGO City Pociąg towarowy

LEGO® Classic Kreatywne klocki LEGO® duże pudełko

Pingwin, zamek, rybka, może jakiś pojazd? Z 790 barwnych elementów, umieszczonych w pudle, które samo wygląda jak duży klocek, można wybudować najróżniejsze rzeczy. To prezent w sam raz dla tych, którzy lubią kreatywność przy zabawie.

Prezenty LEGO dzieci składają klocki

LEGO® Harry Potter Komnata tajemnic w Hogwarcie™

Zestaw inspirowany magiczną serią filmową na podstawie powieści J.K. Rowling. W tym wypadku mamy do czynienia z tytułową Komnatą Tajemnic w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie oraz Wielką Salą. W Komnacie czeka Tom Marvolo Riddle, czyli wcześniejsze wcielenie Lorda Voldemorta, oraz bazyliszek. W zestawie są też minifigurki, które przedstawiają Prawie Bezgłowego Nicka (świeci w ciemnościach!), Gilderoy’a Lockharta, profesora Dumbledore’a czy samego Harry’ego Pottera, oraz Tiara Przydziału. A dodatkowo mamy też złotą minifigurkę Voldemorta oraz sześć płytek czarodziejów.

Prezenty LEGO Harry Potter Komnata Tajemnic

Obdarowani mogą odgrywać sceny z filmu, ale też wymyślić zupełnie nowe przygody lub zakończenie (może tym razem to Lockhart okaże się bohaterem i stanie do walki ze złym czarownikiem?).


LEGO® Minecraft™ Postrach Dżungli

Propozycja dla dzieciaków, które – nie tylko w Sylwestra – lubią grać w grę. Konkretnie w Minecrafta. Na młodych poszukiwaczy czeka Postrach Dżungli – żywe połączenie pniaków, pnączy i głazów, wysokie naokoło 15 cm. Prócz niego w zestawie są też odkrywczyni, archeolog czy zaczarowany Creeper.

prezenty lego


LEGO® Creator Expert Bukiet kwiatowy

To propozycja dla starszych budujących. A na pewno bardziej cierpliwych i szukających zajęcia po pracy, na weekend lub… Święta. Zestawów LEGO® Creator Expert jest sporo. Z pomocą tego, składającego się z 756 elementów, można stworzyć przepiękny bukiet. Jego zaletą są ładne kolory, a także regulowana długość łodyg.

Prezenty LEGO LEGO Creator Expert Bukiet kwiatowy


LEGO® Ideas Kubuś Puchatek

A może „starszaki” to fani Kubusia Puchatka? W serii LEGO® Ideas, gdzie fani mogą zgłaszać własne pomysły, mamy zestaw ze Stumilowego Lasu. Liczy przeszło 1200 elementów i pozwala stworzyć domek słynnego misia. W zestawie jest także on sam (oczywiście z baryłką miodu), jak również jego wielcy przyjaciele, jak Prosiaczek czy Kłapouchy.

Prezenty LEGO Ideas Kubuś Puchatek

Sprawdź też:

Switch LEGO® Przygoda 2 – Gra wideo

LEGO® to nie tylko klocki. Minifigurkowych bohaterów można spotkać także w filmach, serialach oraz grach. Ta tutaj nawiązuje do kontynuacji filmu LEGO®: Przygoda. Emmet Klockowski i przyjaciele muszą wyruszyć w podróż do systemu Siostar, by ocalić swoich przyjaciół. Tytuł przewidziany jest dla graczy od siódmego roku wzwyż i to właśnie mali użytkownicy mogą najbardziej docenić tę przygodę.

Klocki LEGO® na portalu Geex i w sklepie al.to

Jeśli Ty i Twoje dziecko jesteście prawdziwymi maniakami LEGO®, zachęcamy Was do sprawdzenia innych tekstów na Geeksie. Przedstawiliśmy w nich historię LEGO® oraz związane z klockami ciekawostki. Możecie dowiedzieć się też o programie LEGO® Masters czy największym zestawie LEGO®.

Sprawdźcie także rankingi:

Zapraszamy też do sklepu al.to – po pełen wybór zestawów LEGO®.

Jeśli nie LEGO®, to może coś innego? Zamiast piernika – inspiracje z prezentownika

Szukasz (jeszcze) innych prezentów – nie tylko dla młodych poszukiwaczy podchoinkowych? Zajrzyj do naszych innych świątecznych inspiracji:

🧑‍🎓 prezenty dla ucznia