Koleżanko i Kolego – oto są prezenty z LEGO®. Poznaj nasze propozycje

Jeden z prezentowych evergreenów. Zmieniają się mody, wpływy, zestawy, gimmicki, poziom skomplikowania, ale nie zmienia się to, że LEGO® pod choinką to powód do pisków radości. Po kultowe klocki sięgają zarówno ci młodsi, jak i starsi budowniczowie. Propozycji jest bez liku – poznaj te, które wybraliśmy na Boże Narodzenie A.D. 2020.

LEGO® DUPLO® Pociąg parowy

Odjazd – semafor dał już znak! W tej ciuchci dla najmłodszych dzieciaków może nie ma Kulfona i Moniki, ale i tak dostarcza tonę zabawy. Wystarczy lekko popchnąć pociąg, a ten rusza w trasę. A ponadto na drodze lokomotywy można ustawić pięć klocków funkcyjnych, które pozwalają np. na odegranie sygnału dźwiękowego czy włączenie świateł. Możesz też pobrać aplikację na smartfon, która pozwala m.in. na zdalne sterowanie lokomotywą.

lego duplo pociąg parowy

LEGO® Friends Szpital w Heartlake

Twoja pociecha przejawia zainteresowanie zawodem lekarza, pielęgniarki lub ratownika? Dzięki temu zestawowi może pobawić się w szpital i zająć kontuzjowanym Ethanem. W zestawie prócz kolorowej placówki z wyposażeniem są też trzy minifigurki, karetka oraz wózek inwalidzki. Twój maluch może się wprawiać w opiece nad innymi, ale też wymyślać pełne napięcia i akcji scenariusze rodem z Na dobre i na złe czy Ostrego dyżuru.

LEGO® City Pociąg pasażerski

Jeszcze jeden pociąg na naszej liście prezentowej, ale tym razem to propozycja kierowana do starszych dzieci (od 6 do 12 roku życia). Długi na prawie 70 cm pojazd może być sterowany za pomocą pilota Bluetooth. Odwiedzi mały peron, przejedzie po tworzących okrąg torach, minie słup sygnalizacyjny. Dzieciaki mogą też zajrzeć do wagonów lub kabiny maszynisty i umieścić tam jedną z czterech dołączanych minifigurek lub inne już posiadane.

LEGO® City Posterunek policji

997 – ten numer to kłopoty? Dla przestępców – tak. Dzielni stróże prawa, wyposażeni w trzy pojazdy ,oraz drona obserwacyjnego, nie przepuszczą żadnej zbrodni. Zestaw jest też gratką dla fanów serialu LEGO® City Adventures. Dołączone minifigurki przedstawiają bowiem znanych z tej produkcji Duke’a DeTaina, komendanta Wheelera czy Daisy Kaboom. Dodatkową radochę przy zabawie sprawią efekty świetlne (reflektor na dachu posterunku) oraz dźwiękowe (syrena na jedynym z aut) – w zestawie dołączone są baterie.

Poznaj LEGO® City Posterunek policji w sklepie al.to

lego city posterunek policji

LEGO® Friends Dom Stephanie

A tutaj zestaw dla (między innymi) miłośników innego serialu LEGO® – Friends – a zwłaszcza Stepahnie. Zaglądamy do jej domu, jesteśmy goszczeni w kuchni lub na huśtawce na zewnątrz albo wskakujemy na rower i śmigamy po okolicy. Dzieciaki, które śledzą przygody Friends, mogą wymyślać własne perypetie – z trzema minifigurkami oraz pieskiem.

lego friends dom stephanie

LEGO® Harry Potter Wierzba bijąca z Hogwartu

Zestaw inspirowany magiczną serią filmową na podstawie powieści J.K. Rowling. W tym wypadku mamy odtworzony epizod z wierzbą bijącą z Komnaty Tajemnic, kiedy to Harry oraz Ron usiłowali dostać się latającym Fordem Anglią na teren Hogwartu. W zestawie oprócz młodych czarodziejów, samochodu, drzewa i części szkoły, znajdują się też minifigurki Hermiony, profesora Snape’a, woźnego Filcha oraz jednego z kolegów Harry’ego – Seamusa, a także sowa Hedwiga. Dzieciaki mogą odgrywać sceny z filmu, ale też wymyślić zupełnie nowe przygody lub zakończenie.

lego harry potter wierzba bijąca

LEGO® Minecraft Walka w Kresie

Propozycja dla dzieciaków, które – nie tylko w Sylwestra – lubią grać w grę. Konkretnie w Minecrafta. Na młodych poszukiwaczy przygód czeka starcie ze smokiem oraz Endermanem. Pomocą służyć będzie specjalna mikstura, miecz, łuk, ale przede wszystkim moc wyobraźni. A dodatkowo z klockami dostępny jest kod na skórkę pogromcy smoków w Minecraft Bedrock Edition.

lego minecraft walka w kresie

LEGO® Minecraft Most Płomyków

Jeden zestaw z Minecrafta to za mało? A może zamiast smokobójstwa młodzi wojownicy wolą się sprawdzić w ognistym Netherze? W zestawie otrzymują kilof do wydobycia jasnogłazu, żwiru i kwarcu, a także diamentowy pancerz i miecz do obrony przed latającymi płomykami czy mrocznym szkieletem. A znowu najpotężniejszym orężem będzie wyobraźnia, która przeniesie świat z komputera do pokoju zabaw.

LEGO Minecraft Most Płomyków

LEGO® Friends Balonem na ratunek tygrysowi

Raz jeszcze przedstawiamy zestaw z serii Friends. Tym razem dzielne Andrea i Emma ruszają specjalnym balonem, by uratować uwięzione nad wodospadem tygryski. To wyjście do niesamowitej przygody w dżungli, a także okazja, by dowiedzieć się czegoś o egzotycznych zwierzętach i ich ochronie.

LEGO® Technic Dźwig

Nasz poradnik prezentowy kończymy propozycją z serii LEGO®, która często kojarzy się jako wyższa szkoła jazdy. LEGO® Technic to faktycznie zestawy adresowane do trochę starszych dzieciaków, które chcą zmierzyć z się bardziej skomplikowanym zestawem, nierzadko z dodatkiem elektroniki. W tym przypadku mamy dźwig z silnikiem Power Functions do obsługi w trybie górnym i dolnym. Wiele detali i ponad 4000 elementów zapewnią długie godziny konstruowania pojazdu, które zakończą się satysfakcją ze stworzenia szczegółowo odwzorowanej i gotowej do działania maszyny.

Klocki LEGO® na portalu Geex i w sklepie al.to

Jeśli Ty i Twoje dziecko jesteście prawdziwymi maniakami LEGO®, zachęcamy Was do sprawdzenia innych tekstów na Geeksie. Przedstawiliśmy w nich historię LEGO® oraz związane z klockami ciekawostki. Możecie dowiedzieć się też o programie LEGO® Masters czy zestawach, które nawiązują do franczyzy Nintendo Super Mario.

Zapraszamy też do sklepu al.to – po pełen wybór zestawów LEGO®.

Jeśli nie LEGO®, to może coś innego? Zamiast piernika – inspiracje z prezentownika

Szukasz (jeszcze) innych prezentów – nie tylko dla młodych poszukiwaczy podchoinkowych? Zajrzyj do naszych innych świątecznych inspiracji:

Sprawdź też polecane przez nas filmy świąteczne.