Najlepsze gry zręcznościowe, słowne i liczbowe na świąteczny prezent dla dziecka

Wszyscy lubimy, gdy coś się dzieje. Szczególnie w święta. Nic więc dziwnego, że kreatywna i dynamiczna zabawa urzeka również najmłodszych. Aby ją zapewnić, możecie postawić na gry zręcznościowe, słowne czy liczbowe. Taki prezent z pewnością pomoże w międzypokoleniowej integracji, a przy tym da wiele wspólnych i radosnych chwil.

Gry zręcznościowe, liczbowe i słowne pokochały pokolenia

Tym razem przedstawiamy Wam propozycje, które pokochają zarówno młodsi, jak i starsi fani gier – szczególnie tych, które odbywają się w szerszym gronie. Ich główną zaletą jest szybka, dynamiczna i pełna wrażeń rozgrywka. Co więcej, za każdym razem jest ona wciągająca i niezwykle ciekawa, bo większość z tytułów oferuje ruchome, kolorowe i interaktywne elementy, które skutecznie urzekają towarzystwo. 

Dzięki grom liczbowym dzieci doskonalą logiczne myślenie i ćwiczą pamięć. Gry słowne wzbogacają z kolei słownictwo i uczą reguł rządzących językiem. Gry zręcznościowe to natomiast doskonałe pole do popisu dla szybkich i bystrych milusińskich.

Jeżeli zatem szybkie spostrzeżenia, umiejętność przewidywania, myślenie strategiczne oraz szybkie podejmowanie decyzji są czymś, co potrafią i lubią Wasze dzieci, to lepszego prezentu na te święta raczej nie znajdziecie.

gry zręcznościowe na świąteczny prezent

Gry zręcznościowe, słowne i liczbowe na prezent 

Trefl 5 sekund Junior Edycja 2019

Trefl 5 sekund Junior Edycja 2019

W tej grze liczy się refleks i wiedza. Pytań jest wiele, ich zakres jest szeroki, a na odpowiedź jest dosłownie… 5 sekund! Kto pierwszy, ten lepszy, więc nie ma na co czekać. Pięknie wydana gra towarzyska od Trefl to doskonały sposób na międzypokoleniową integrację oraz genialny pretekst to pogłębiania wiedzy ogólnej w różnorakich tematach. Musicie spróbować!

Dumel Fanzone

gra fanzone

Fanzone to fantastyczna gra towarzyska, która umiejętnie sprawdza wiedzę na temat sportu. Elektroniczny lektor podaje fakty związane z piłką nożną, a zadaniem graczy jest odgadnięcie, czy są one zgodne z prawdą. Co więcej, pilnuje on także rozgrywki i komentuje odpowiedzi uczestników, dzięki czemu gra jest dynamiczna i pełna sportowych emocji. 

Wszyscy fani piłki nożnej będą nią zachwyceni i z pewnością odnajdą przy Fanzone mnóstwo radosnych chwil.  


Dumel Discovery Prawda Czy Fałsz?

geex gra na święta propozycje

Ta niesamowita gra to ponad 1000 pytań z różnych dziedzin. Została skonstruowana tak, aby całe rodziny mogły spędzać razem czas – nie tylko doskonale się bawiąc, ale i ucząc. Kiedyś dostępna była wyłącznie w wersji papierowej, dzisiaj jej wersja elektroniczna dostarcza jeszcze więcej wrażeń i jest o wiele bardziej atrakcyjna dla uczestników rozgrywki. 

Chcąc wygrać, każdy z uczestników musi wysilić swój umysł, trenując pamięć oraz ćwicząc koncentrację. Dobra zabawa gwarantowana!


Dumel Leon Łowca

geex gra na święta propozycje

Oto uroczy kameleon Leon Łowca, który zaprasza wszystkich małych graczy do swojego świata. Co trzeba zrobić, aby wygrać?  Musimy zebrać za pomocą patyczków z przyssawkami jak najwięcej żetonów z jego języka. Ale co ważne – można je zbierać wyłącznie wtedy, gdy oczy stworka są zamknięte. W przeciwnym razie Leon się obudzi, a rozgrywka dobiegnie końca. 

Proste zasady, wesoła tematyka oraz presja czasu sprawiają, że gra skutecznie podbija serca starszych, jak i młodszych zawodników.


Hasbro Twister

Postaw na kultową grę zręcznościową, którą pokochały całe pokolenia. Twister sprawi, że wspólnie spędzone chwile z rodziną lub przyjaciółmi nabiorą wyjątkowych kolorów, a przy tym będą pełne śmiechu i udanej zabawy. Rozgrywka polega na wykonywaniu poleceń, poprzez kładzenie kończyn na odpowiednich kolorach. Ten, kto utrzyma równowagę – wygrywa. Z kolei ten, kto upadnie na matę, przegrywa. Jesteście gotowi podjąć wyzwanie? 

Hasbro Jenga Classic

Jenga to gra uwielbiana na całym świecie. Wymaga zręczności, odrobiny szczęścia i skutecznie buduje napięcie z każdym kolejnym ruchem. Wybierając ją na świąteczny prezent, możesz mieć pewność, że zapewnisz obdarowanemu fantastyczną zabawę, polegającą na sprytnym i szybkim układaniu kolejnych pięter wieży z drewnianych klocków. 

Epee Kto kłamie?

Gra interaktywna Kto kłamie? od Epee pozwoli małym graczom odkryć tajemnice swoich przeciwników. Oferuje aż 500 gotowych pytań, więc ktoś zawsze zostanie przyłapany. Wówczas wykrywacz kłamstw zaalarmuje pozostałych uczestników rozgrywki. Wygrywa oczywiście ten, kto jak najmniej razy zostanie zdemaskowany i nie straci wszystkich „kart życia”. Spróbujcie, bo warto!

Inne propozycje na prezent bożonarodzeniowy?