Idą święta: Propozycje gier zręcznościowych, słownych i liczbowych na prezent dla dziecka

Wszyscy lubimy, gdy coś się dzieje. Szczególnie w święta. Nic więc dziwnego, że kreatywna i dynamiczna zabawa urzeka również najmłodszych. Aby ją zapewnić, możecie postawić na gry zręcznościowe, słowne czy liczbowe. Taki prezent z pewnością pomoże w międzypokoleniowej integracji, a przy tym da wiele radosnych chwil.

Gry zręcznościowe, liczbowe i słowne

Tym razem przedstawiam Wam propozycje, które pokochają zarówno młodsi, jak i starsi fani gier, szczególnie w szerszym gronie. Ich główną zaletą jest szybka, dynamiczna i pełna wrażeń rozgrywka. Co więcej, ciekawa, bo większość z nich oferuje ruchome, kolorowe i interaktywne elementy, które skutecznie urzekają towarzystwo. 

Dzięki grom liczbowym dzieci doskonalą logiczne myślenie i ćwiczą pamięć. Gry słowne wzbogacają z kolei słownictwo i uczą reguł rządzących językiem. Gry zręcznościowe to natomiast doskonałe pole do popisu dla szybkich i bystrych milusińskich.

Jeżeli zatem szybkie spostrzeżenia, umiejętność przewidywania, myślenie strategiczne oraz szybkie podejmowanie decyzji są czymś, co potrafią i lubią  Wasze dzieci, to lepszego prezentu na te święta raczej nie znajdziecie.

Propozycje gier zręcznościowych i słownych na święta

Dumel Discovery dr euGeniusz

geex gra na święta propozycje

Kto choć raz miał do czynienia z doktorkiem EuGeniuszem wie, że gwarantuje on niezapomnianą zabawę. Spectrum kategorii jest naprawdę szerokie. Zabawka doskonale ćwiczy pamięć, wiedzę, a przy tym błyskotliwość. Musicie podawać odpowiedzi na pytania szybko i adekwatnie do sytuacji. Doktor euGeniusz jest jednak bardzo przebiegły i stosuje pewne utrudnienia – odwraca kolejność lub wymaga udzielenia odpowiedzi zmienionym głosem. Co więcej, doktorek jest niecierpliwy, więc na odpowiedź nie macie zbyt wiele czasu. Podejmiecie wyzwanie i postaracie się go przechytrzyć?

Zobacz Dumel Discovery dr euGeniusz

Dumel Mistrz pamięci

geex gra na święta propozycje

Mistrz Pamięci to niesamowicie ćwiczy słuch, spryt i koncentrację za pomocą dźwięków i efektów świetlnych. Zadaniem gracza jest słuchać odtwarzanego dźwięku, dopasować go do odpowiedniej kategorii, a następnie powtórzyć całą sekwencje dotychczas usłyszanych dźwięków we właściwej kolejności. Na współzawodników czeka tu aż 100 dźwięków podzielonych na 6 kategorii: ludzie, zwierzęta, przedmioty, środki transportu, miejsca i instrumenty muzyczne.

Zobacz Dumel Mistrz pamięci

Dumel Fanzone

gra fanzone

Macie do czynienia z grą towarzyską, która umiejętnie sprawdza wiedzę na temat sportu. Elektroniczny lektor podaje fakty związane z piłką nożną, a zadaniem graczy jest odgadnięcie czy jest to prawda, czy fałsz. Lektor, który pilnuje rozgrywki, komentuje również odpowiedzi, dzięki czemu gra Fanzone jest dynamiczna i pełna sportowych emocji. Wszyscy mali i duzi Panowie będą nią zachwyceni i z pewnością spędzą przy Fanzone mnóstwo radosnych chwil.  

Zobacz Dumel Fanzone

Dumel Discovery Prawda Czy Fałsz?

geex gra na święta propozycje

Ta niesamowita gra to ponad 1000 pytań z różnych dziedzin. Została skonstruowana tak, aby całe rodziny mogły spędzać razem czas, doskonale bawiąc się i ucząc. Kiedyś dostępna była wyłącznie w wersji papierowej, dzisiaj jej wersja elektroniczna dostarcza jeszcze więcej wrażeń i jest o wiele bardziej atrakcyjna dla uczestników rozgrywki. Chcąc wygrać, każdy z uczestników musi wysilić swój umysł, trenując pamięć oraz ćwicząc koncentrację. Dobra zabawa gwarantowana!

Zobacz Dumel Discovery Prawda Czy Fałsz?

Dumel Leon Łowca

geex gra na święta propozycje

Oto uroczy kameleon Leon, który zaprasza Was do swojego świata. Gra polega na tym, aby zebrać za pomocą patyczków z przyssawkami jak najwięcej robalowych żetonów z języka Leona. Ale co ważne – można je zbierać wyłącznie wtedy, gdy jego oczy są zamknięte. W przeciwnym razie Leon się obudzi, a rozgrywka dobiegnie końca. Wygrywa oczywiście ten zawodnik, który zbierze jak najwięcej żetonów. Proste zasady, wesoła tematyka oraz presja czasu sprawiają, że gra skutecznie podbija serca starszych, jak i młodszych zawodników.

Zobacz Dumel Leon Łowca

Dumel Discovery Piąteczka

geex gra na święta propozycje

Postawcie na Piąteczkę. Ta genialna gra, to nic innego jak trener błyskotliwości, wiedzy, umiejętności radzenia sobie z uciekającym czasem oraz refleksu. Ustalcie z pozostałymi poziom trudności, rozdajcie karty i zaczynajcie. Najmłodszy gracz czyta pierwsze pytanie i naciska środek ręki-piąteczki, która zaczyna uciekać. Jeśli znacie odpowiedź na pytanie musicie w nią trafić. Od tego momentu macie 10 sekund, aby podać 5 prawidłowych odpowiedzi. Niech wygra najlepszy!

Zobacz Dumel Discovery Piąteczka

Zobaczcie także pełną ofertę gier zręcznościowych oraz gier słownych i liczbowych w sklepie al.to

Inne propozycje na prezent bożonarodzeniowy?

Po więcej inspiracji na prezent dla dziecka sięgnijcie do artykułów:

Sprawdźcie również świąteczne inspiracje na prezenty:

🎁 Prezent na święta dla dziewczyny

🎁 Prezent na święta dla chłopaka

🎁 Prezent na święta dla gracza

🎁 Prezent na święta do 50 zł

🎁 Prezent na święta do 100 zł

🎁 Prezent na święta do 200 zł

Poznajcie więcej inspiracji na prezenty pod choinkę i zobaczcie nasz Prezentownik na Święta Bożego Narodzenia 2020