Słowne, liczbowe, zręcznościowe. Jakie gry planszowe dla dzieci podarować na mikołajki

Twój maluch już obmyśla sprytny plan, jak w tym roku zwabić w zasadzkę Świętego Mikołaja? Szykuje się noc pełna wrażeń i niecierpliwych oczekiwań. Ale tak naprawdę to poranek następnego dnia jest najbardziej ekscytujący. Kiedy oczom dzieci ukazuje się ślicznie zapakowane pudełeczko z wymarzonym prezentem – to pełnia radości zarówno dla maluchów, jak i rodziców. A jeśli chcesz pomóc Świętemu Mikołajowi, a przy okazji rozbudzić w swoim dziecku ciekawość, nauczyć go gry zespołowej oraz odkryć jego zainteresowania i zdolności – postaw na gry planszowe dla dzieci.

Dlaczego gry planszowe dla dzieci to dobry pomysł na prezent?

Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto podarować w prezencie grę planszową. Rozłożenie kolorowej planszy to przepustka do wspólnej zabawy. Duża dawka dobrego humoru, mnóstwo radosnych wspomnień i zacieśnienie rodzinnych więzi macie z nimi gwarantowane.

Oprócz tego, że gry planszowe to dobry pretekst, aby spędzić z dzieckiem długie, zimowe wieczory, to także sprytny sposób, by odkryć, jakie talenty w nim drzemią. Być może masz w domu małego mistrza słowa albo pod Twoim dachem rośnie doskonały strateg, który już teraz wykazuje się świetną intuicją i potrafi przewidywać kolejne ruchy, by przybliżyć się do zwycięstwa. Granie w planszówki to dobry sposób na to, by obserwować dziecko i wyciągać wnioski dotyczące jego nowych, nieodkrytych dotąd cech osobowości.

gry planszowe dla najmłodszych

Nauka przez zabawę to coś, co maluchy lubią najbardziej. Dzięki łamigłówkom i układankom dziecko uczy się logicznego myślenia, rozwija swoją kreatywność i ćwiczy pamięć. A to nie wszystko, bo dzięki zespołowym turniejom, Twój mały odkrywca uczy się współzawodnictwa i gry zespołowej. A oprócz nauki kooperacji to też dobre ćwiczenie na koncentrację oraz zdobywanie nowych umiejętności radzenia sobie z napotkanymi przeszkodami.  

Gry planszowe dla dzieci dają im coś jeszcze – uczą ich, jak radzić sobie z emocjami. Grając w gry, maluch może cieszyć się z wygranej. A gdy rozgrywka nie idzie po jego myśli, oswaja się z niepowodzeniem. Gry planszowe są więc dobrym pretekstem, aby nauczyć dziecko radzenia sobie z różnymi sytuacjami oraz nazywaniem uczuć, które za tym idą.

Gry planszowe dla dzieci – co sprawdzi się na mikołajki

Zastanawiasz się, jaka gra planszowa zaciekawi Twojego brzdąca i będzie najlepszym umilaczem czasu? Do wyboru masz liczne propozycje. Od gier karcianych i zręcznościowych, po klasyczne planszówki z przygodą w tle oraz kultowe quizy. 

Spraw radość swojemu dziecku, rozwijaj jego umiejętności i pokaż, że zabawa i nauka mogą iść ze sobą w parze.

gry planszowe dla dzieci

Gry planszowe dla dzieci – słowne i liczbowe

Dzięki słownym łamigłówkom młodsze dzieci mogą poznać pisownie wyrazów i odkrywać nowe słówka. Wraz z wiekiem możesz sięgnąć po coraz bardziej skomplikowane zabawy. Gry słowne mogą przybierać różnorodne formy – od snucia opowieści, aż po układanie wyrazów z losowych literek. To najlepszy sposób na poszerzanie zasobu słownictwa i rozwijanie kreatywności. A co takiego kryją w sobie gry liczbowe? To przede wszystkim dobre ćwiczenie na pamięć oraz nauka logicznego myślenia.

Gry karciane

To klasyka, która sprawdzi się idealnie na długie wieczory. Dla dzieci to świetny sposób na ćwiczenie spostrzegawczości, refleksu oraz strategicznego myślenia. Dodatkową atrakcją są piękne, kolorowe obrazki oraz nawiązania do ulubionych bajek czy komiksów. W zależności od tego, jaką grę karcianą wybierzesz dla dziecka, może ona opierać się na zabawie w skojarzenia, szlifowaniu umiejętności liczenia lub sprawdzaniu wiedzy z określonej tematyki.

Innym rodzajem są gry, w których gracze muszą zmierzyć się z określonym wyzwaniem. Jak potoczy się dalsza zabawa i komu uda się zdobyć tytuł zwycięzcy? Wszystko zależy od zadania, które znajduje się na odwrocie karty. Ciekawe wyzwania, które czekają na maluchów, zapewnią emocjonujące rozgrywki i mnóstwo powodów do szerokiego uśmiechu. A przy okazji trenują umysł małego bystrzaka.

Gry planszowe dla maluchów

Gry planszowe dla dzieci możesz wprowadzić do codziennej zabawy już od najmłodszych lat. A zbliżające się mikołajki będą na to świetną okazją. Maluszki mogą rozwijać swoje umiejętności korzystając z gier o prostej konstrukcji i nieskomplikowanych zasadach. Obrazki z namalowanymi zwierzątkami oraz ulubionymi postaciami z kreskówek i animowanych filmów to dla dziecka dodatkowa frajda. Gry pamięciowe polegające na rozpoznawaniu obrazków pomogą maluszkowi ćwiczyć zdolność zapamiętywania i rozwiną jego spostrzegawczość.

Planszówki wpływają na rozwój wielu zdolności i wspierają naukę malucha już na wczesnym etapie jego rozwoju. Wybierając gry, w których liczy się szybki czas reakcji i spryt dziecko może doskonalić swoje umiejętności manuale, a także poznawać zasady gry zespołowej.

Gry zręcznościowe

Dzieciaki kontra rodzice? Takie wyzwanie może okazać się początkiem wciągającej zabawy. I nauki o tym, jak powinny wyglądać zasady rywalizacji oraz współpracy. To także świetna okazja do tego, aby dziecko wykazało się zdolnością szybkiego kalkulowania ryzyka oraz przewidywania ruchów przeciwnika. Liczy się spryt i refleks. Dla najmłodszych to także świetna okazja do tego, aby ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową.

Skorzystaj z mikołajkowej oferty al.to 

Zbliżające się mikołajki to dobry pretekst, aby wybrać dla dziecka rozwijającą i wciągającą zabawkę, która dostarczy mu mnóstwa pozytywnych wrażeń i sprawi, że rozwinie swoje talenty i ukryte zdolności. Nie zwlekaj i wybierz mikołajkowy prezent dla swojej pociechy już dziś. Sprawdź szczegóły.