Brzmienie charakteryzuje się dość słyszalnym basem, który jest przyzwoity, nawet całkiem mięsisty (jak na telewizorowe standardy). Przy dużych poziomach wysterowania (75/100) zniekształcenia są niezbyt duże; ponadto cieszy brak ogranicznika (reduktora dynamiki), który jest np. w smukłych Samsungach (od serii AU8002 do Q7x). Bardzo przydatny jest 7-zakresowy korektor, który (uwaga, uwaga!) można ustawić oddzielnie dla każdego trybu.
Inaczej mówiąc, każdy tryb fabryczny możemy dopasować do własnych upodobań, a telewizor je zapamięta. Jest to znakomite rozwiązanie, dużo lepsze niż u wielu rywali, u których (jak np. w Samsungach) korektor dostępny jest tylko i wyłącznie w 1 trybie (zazwyczaj standardowym).
Tryby dźwięku (standardowy, teatr, muzyka, mowa, tryb nocny, sport) zostały dobrze skalibrowane:
- tryb nocny rzeczywiście redukuje bas i zakres dynamiki, aby nie zakłócać życia sąsiadom;
- mowa działa dobrze; dialogi są niezłe, choć dają się słyszeć pewne podbarwienia i stwardnienia, które zmniejszają naturalność brzmienia (ale tu z pomocą przychodzi korektor);
- standardowy jest moim zdaniem zbyt matowy i nadto stłumiony;
- muzyka – całkiem dobry.
W sumie dźwięk jest akceptowalny, całkiem dobry jak na klasę urządzenia, choć na pewno nie audiofilski.
Panie Tomaszu kilka dni temu kupiłem model A7 o przekątnej 43 cali. Zakupiony został dla seniora do oglądania programów z telewizji kablowej. Muszę przyznać że początkowo jak włączył się ekran konfiguracji w kolorze szarym to podświetlenie wygląda identycznie jak w Pana teście. Na szczęście podczas oglądania filmów czy sportu nie widać żadnego DSE czy chmurek tak że w telewizorach Hisense to jest chyba jakiś standard.
Jest pewna kwestia nigdzie nie omówiona czyli ilość klatek na sekundę w standardzie DVB-T/T2 . Bo jeżeli bluray to 24 klatki/sek i obraz DVB-T to zakładam 50 klatek/sek i nie korzystam z komputera generującego 100 klatek lub innego źródła o wysokiej ilości klatek……to czy będzie jakąkolwiek różnica w jakości obrazu programów telewizyjnych???? Czy warto przepłacać.
Ciekawy jestem jak ten TV wypada w porównaniu do podobnego cenowo 55A7GQ (a właściwie 50A7GQ, bo 55+ to już IPS zamiast VA).
Znalazles porownanie? Ktory lepszy?
Witam. Ciekaw jestem czym różni się 50E7HQ od 50A7GQ? Jerzy.
Pomyłka w U7HQ jest 120Hz w E7HQ też jest 60Hz 🙂
Dlaczego U8QF, który jest tak samo jak E76GQ na SoC – MStar MSD6886 nie otrzymuje uaktualnienia systemu powyżej wersji VIDAA U4.4?
Przypomnijmy 55E76GQ jest w wersji systemu VIDAA U5.0.
Przecież minimalny okres wsparcia oprogramowania dla U8QF to 31.05.2031r.
Czy ma to znaczenie? Owszem ponieważ w VIDAA U4.4 np. nadal w 2023r. nie działa wyszukiwanie głosowe po polsku (VIDAA Voice).
Ja mam ten telewizor od miesiąca i 2 razy się zawiesił 😡😡😡