Co oferuje najnowszy model opaski od Huawei? Czy sprzęt za niespełna 200 zł może stawać w szranki z droższą konkurencją? I w końcu – czy ma potencjał, aby zamieszać na rynku akcesoriów wearbles? Spędziłam z najnowszą opaską od Huawei tydzień, aby móc podzielić się z Wami opinią na ten temat. Znajdziecie ją w poniższej recenzji.
Ta recenzja będzie nietypowa. Nietypowa o tyle, że już na wstępie zacznę od oceny sprzętu, który testowałam. Wszystko po to, abyście sami stwierdzili, czy chcecie ją dalej czytać, czy może jednak nie jest to sprzęt dla Was. Gotowi?
Kilka dni przed głośną premierą Huawei Watch GT 2, do sprzedaży trafiła opaska sportowa Huawei Band 4, którą dane mi było testować.
Mniejsza siostra rozbudowanego smartwatcha to kolejna odsłona akcesorium typu wearbles od Huawei, która co prawda – nie posiada tak rozbudowanych funkcji jak GT 2, ani (póki co) wersji PRO jak jej poprzedniczki – ale za to, skutecznie udowadnia, że w małej i wygodnej konstrukcji możemy spodziewać się bardzo przyzwoitych funkcji sportowych, precyzyjnych sensorów i głębokiej analizy tego, jak wygląda codzienna aktywność. Jeżeli zatem, podobnie do mnie, jesteście fanami prostych i wygodnych rozwiązań – śmiało możecie po nią sięgnąć.
Mało tego, najnowsza opaska sportowa Huawei udowadnia, że nie jest wyłącznie sportowym gadżetem. Dzięki dopracowanej i designerskiej konstrukcji, sprawdzi się zarówno na siłowni, jak i podczas biznesowego spotkania, które wymaga odpowiedniego outfitu.
Innymi słowy, otrzymujecie bardzo przyzwoity produkt w dobrej cenie (na dzień pisania recenzji jej koszt to 199 zł), jakości i o znakomitym wyglądzie – czy może być lepiej? Szczegóły znajdziecie poniżej.
Szczerze mówiąc wygląd Huawei Band 4 spodobał mi się od razu, ale co do wygody jego noszenia – w pierwszym momencie – nie byłam przekonana.
Ładnie wykonany i elegancki korpus opaski to zdecydowanie wizualny plus i powód, dla którego większość z Was doceni ten sprzęt zarówno jako sportową opaskę, jak i dodatek uzupełniający biznesowy look. Co więcej, kolorowy i spory wyświetlacz oferuje całą gamę tarcz, które możecie dopasować do swojego nastroju czy okazji, podczas której będziecie nosić zegarek.
Moje obawy budziło jednak to, że sama opaska, mimo że robiona na wzór pozostałych tego typu gadżetów jest dość sztywna, szczególnie w swojej górnej części. Oczywiście powodem tego, jest umieszczenie w niej złącza do ładowania USB, ale mimo wszystko nie byłam do tego przekonana. I muszę przyznać, że… myliłam się.
Huawei Band 4 nosi się bardzo wygodnie. Opaska jest lekka, praktycznie nieodczuwalna na ręce – bez względu na to czy śpicie, wyciskacie siódme poty na siłowni czy po prostu leżycie przed telewizorem – jej noszenie to przyjemność. Jako wielki plus działa dla mnie również zapinanie jej na oczka, tak jak robiliście to z tradycyjną opaską od zegarka. Jak wiadomo, z wczepianymi końcówkami różnie to bywa, chociażby ze względu na stopniowe zużycie się paska. Tutaj nic takiego Wam nie grozi.
Przepraszam Huawei, wiecie co robicie i jak dla mnie, ocena z egzaminu w tym względzie – mimo trudnych początków – nie może być inna niż pozytywna.
Poruszanie się po dotykowym menu zegarka jest bardzo proste. Wystarczy, że przesuniecie pojawiające się na nim ikonki w górę bądź w dół, a chcąc rozwinąć więcej opcji lub wejść w odpowiednią z nich – wystarczy w nie po prostu kliknąć. Do wyboru macie:
Co ciekawe, przy opcji Liczba kroków, oprócz ich ilości pokaże Wam się procentowe wykonanie dziennego założenia, co uważam za super motywującą sprawę. Ikonki Ćwiczenia, Więcej oraz Wiadomości to zakładki, które z kolei możecie rozwinąć i pokusić się o wybranie dodatkowych opcji z poziomu smartbanda.
Ich zakres jest spory. Co fajne i myślę, że zostanie przez wiele osób docenione – opaska zakłada wykonywanie czynności zarówno outdoorowo, jak i wewnątrz pomieszczenia. I tak, w opcji Ćwiczenia znajdziecie:
Osobiście troszkę brakuje mi dedykowanej opcji do pływania i wiem, że wiele osób chętnie skorzystałoby z takiego rozwiązania, ale niestety – mimo, ze opaska jest wodoszczelna do 5 ATM to takiego trybu pracy nie posiada.
Powiedzmy sobie zatem jasno – szybki prysznic z Huawei Band 4 nie zrobi na niej wrażenia – wiem, sprawdziłam. Niemniej, odradzałabym pływanie w tym akcesorium, tym bardziej że producent nie wskazuje na taką możliwość. Tu mały minus, bo niestety, ale tańsza konkurentka daje możliwość wykorzystania swoich atutów podczas sportów wodnych. W tym natomiast wypadku, pozostaje jedynie mieć nadzieję, że Huawei wyciągnie z tej lekcji wnioski na przyszłość.
Huawei Band 4 zmierzy również Waszą aktywność. W tym aspekcie potencjał opaski jest imponujący. Bez problemu pokaże ile zrobiliście kroków czy spaliliście kalorii. Dodatkowo zmierzy dystans, tempo, wydajność i obciążenie organizmu.
Co więcej, możecie z nią układać własne plany treningowe, zwiększając systematycznie swoje założenia i konsekwentnie dążąc do celu. Pulsometr działa sprawnie, a tętno jest mierzone w czasie rzeczywistym. I co ważne – dostęp do większości informacji macie z panelu opaski.
Nie zaskoczyła mnie ta opcja, bo ma ją już większość opasek, ale trzeba przyznać, że tutaj jest zaprojektowana bardzo dobrze. Dostęp do podstawowej informacji o czasie snu macie z poziomu opaski, a po rozbudowane wykresy i analizę odpoczynku możecie sięgnąć do aplikacji mobilnej. Sprawdzicie ile wyniósł sen głęboki, lekki oraz ilość przebudzeń. Ponadto możecie porównać jego jakość w kontekście wybranego przedziału czasowego.
Oprócz najważniejszych funkcji sportowych, opaska ma być gadżetem, który po prostu – ułatwia życie. Dlatego uważam, że na dużą pochwałę zasługują również opcje dodatkowe, jak np. alarm, powiadomienia o braku aktywności, połączeniach, SMS oraz e-mailach. Znalazło się tu miejsce również na komendę znajdź mój telefon, która – nie wiem jak Wam – ale mnie nie raz już „uratowała życie”. Pod tym kątem, naprawdę nie mam czego zarzucić temu smatbandowi.
Dedykowana aplikację od Huawei oceniam jako dobrą. Nie jest przesadnie rozbudowana, ale zawiera wszystko co powinno się w niej znaleźć. Prosty interfejs, jasne menu i rozmaite infografiki tylko podbijają jej atrakcyjność.
Macie tutaj dostęp do swoich treningów, możecie je porównywać i układać plany do realizacji na przyszłość. Huawei Health pozwoli Wam również dopasować trening do swoich potrzeb i możliwości organizmu, a także podpowie co i jak można zrobić, aby ćwiczenia, a później zasłużony odpoczynek były efektywniejsze, a co za tym idzie – w zgodzie z Waszym organizmem.
Jako że sama korzystam ze smartfona tego producenta stwierdzam, że całość tworzy zgrany ekosystem, który sprawnie przeprowadzi Was przez każdy etap i możliwość drzemiącą w Huawei Band 4.
Według producenta, bateria w Huawei Band 4 ma wytrzymać do 9 dni normalnego użytkowania. Dużo czy mało? Opinie na pewno będą podzielone. Oczywiście, są smartbandy, które oferują więcej, ale zwykle są one również uboższe w funkcje. Jak dla mnie tydzień bez konieczności ładowania to dobry wynik. Co prawda używałam opaskę tylko 7 dni, ale jestem w stanie uwierzyć, że spokojnie przetrwa zapewniane 9, bo poziom baterii przez ten czas spadł zaledwie do 47%.
Co jednak ciekawsze, ładowanie w Huawei Band 4 odbywa się poprzez odczepienie paska z boku korpusu (jest on zapięty na specjalne zaczepy) i podłączeniu do dowolnego gniazda USB – w laptopie, kostce od ładowarki czy np. powerbanku. Uniwersalność, która płynie z tego rozwiązania sprawia, że jest to wygodne i może odbywać się niemal wszędzie, gdzie macie dostęp do portu USB – zarówno w domu czy pracy, jak i w podróży. I takie rozwiązania to ja szanuję.
Po 7-dniowym teście Huawei Band 4 mogę stwierdzić tylko jedno – jeżeli celujecie w zakup sprzętu, który będzie doskonałym asystentem podczas ćwiczeń, podpowie jak dbać o organizm i daje mnóstwo możliwości podbijania dotychczasowych wyników – jesteście w dobrym miejscu. Za niecałe 200 zł otrzymujecie opaskę, którą naładujecie niemal wszędzie, znakomicie wygląda, jest trwała, wodoszczelna i oferuje bogatą gamę funkcji sportowych.
Szczególnie polecam ją fanom biegania i jazdy na rowerze – te opcje są tutaj znakomicie rozbudowane. Sprawdzi się również dla osób, które cenią sobie uniwersalność i chcą mieć gadżet, sprawdzający się zarówno podczas pracy, jak i wieczornego maratonu na siłowni. Wszystkie wady i zalety, które rzuciły mi się w oczy zebrałam poniżej. Mam nadzieję, że choć trochę ułatwią Wam podjęcie decyzji.
Porównaj wersje kolorystyczne Huawei Band 4 i wybierz model dla siebie:
Recenzja przekonała mnie do zakupu. Wybrałam kolor różowy, wygląda lepiej niż na zdjęciach na karcie produktu.
Wielki Plus! Polecam.
Ja nie mogę znaleźć w aplikacji tarcz nowych 😢😢
W aplikacji Huawei Health przejdź do zakładki „Urządzenia”. Tam znajdziesz odnośnik do tarcz.
Na IOS nie ma odnośnika do tarcz w dedykowanej aplikacji, jedynie można wybrać z kilku znajdujących się w opasce.
Pytanie: krokomierz mierzy rzeczywiste kroki czy machnięcie ręki też zalicza jako krok?
Do liczenia kroków wykorzystywany jest akcelerometr śledzący ruchy ręką. Liczba kroków jest szacowana, czyli stanowi orientacyjne wyliczenie.
Czyli jak np prowadzę wozek, dzieckiem i nie macham ręką to nie liczy kroków?!
W tym przypadku najprawdopodobniej kroki nie zostaną zaliczone na opasce.
Niestety urządzenie na ręce nie ma możliwości inaczej jak licząc machanie ręką liczyć kroków. W 3e chyba był klips do sznurówek może to było by lepsze.
Zabawne ale widziałem osobę z opaską FIT na nodze.. Jestem ciekaw czy to tętno sprawdzi bo kroki chyba da radę.
Tak
Witam. Kiedy opaska włączy się? Ładuję ją pierwszy raz, dopiero ją kupiłem i na razie ciemność.
Przed pierwszym uruchomieniem najlepiej naładować opaskę do 100%. Daj nam znać czy udało się uruchomić i sparować sprzęt z telefonem.
Witam, czy jest w nim opcja ćwiczeń siłowych z ciężarami? Bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Pozdrawiam
Monika, ta opaska nie posiada takiej opcji.
Witam czy opaska posiada tryb wolnego treningu? Bo nie wiem co bym miała wybrać np ćwicząc zumbe. Opaska mierzy kalorie z całego dnia czy tylko te z ćwiczeń? Tętno mierzy całodobowo? Czy lepiej wybrać band 4 pro?
Opaska mierzy tętno w czasie rzeczywistym. W aplikacji Zdrowie znajdziesz szczegółowe dane odnośnie spalonych kalorii – podczas całego dnia, jak i wybranych ćwiczeń. Sprawdź również naszą recenzję wersji PRO -> Huawei Band 4 PRO
Mam tą opaskę od trzech dni. W tym czasie weszły mi dwie aktualizacje. Pierwsza się wgrywała do niej 2.5, druga 3 godziny. Obie miały niecałe 6 Mb. Czy to jest normalne?
Nie spoktaliśmy się z problemem długich aktualizacji. Możemy polecić ewentualny kontakt z serwisem Huawei, który posiada więcej informacji w tym temacie. Szczegóły znajdziesz tutaj.
Witam kupiłam sobie to cudo . Ładuje się przez USB i nie mogę go włączyć. Pomocy ?
Opaska powinna się sama uruchomić po naładowaniu. Najlepiej naładować baterię do pełna.
Witam! Ile mniej więcej godzin ładuje się opaska przed pierwszym uruchomieniem? Czy można ją ładować w kostce ładowarki?
Czas pełnego ładowania to około 1.5h. Można podłączyć opaskę bezpośrednio do kostki.
Czy opaska pokazuje powiadomienia z messengera?
Tak, w aplikacji Zdrowie wybierzesz, które powiadomienia mają się pojawiać na opasce.
Witam, kupiłam opaskę i ładuje już 3h jak nie więcej i dalej się nie włącza. Pomocy!
Jeśli opaska nie reaguje po takim czasie ładowania, skontaktuj się z serwisem x-kom pod numerem: 34 377 00 30 lub adresem: serwis@x-kom.pl. Technicy zweryfikują przyczynę problemu i zaproponują najlepsze rozwiązanie.
Witam, kupiłam opaskę i zauważyłam, że kroki liczone są tylko gdy mam przy sobie także telefon(Huawei P20). Czy komuś się to przytrafiło? Dziwne
Spróbuj przywrócić opaskę do ustawień fabrycznych i ponownie sparować z telefonem.
Niestety aplikacja health na iPhone nie ma możliwości zmiany tarcz. Powinni o tym ostrzegać kupujących …
Chce używać opcji „obróć rękę żeby wybudzić ekran” obracam i nic 😁🤣 jak to zrobić? I czy można w opasce pływać np w jeziorze
?
Opcja powinna być aktywna od razu po uruchomieniu. Sprawdź czy problem występuje również po przywróceniu ustawień fabrycznych. Opaska posiada wodoszczelność 5 ATM.
Kupiłam 2 opaski dla dzieci. Jedna córka ma w Ćwiczeniach opcje jazdy na rowerze na dworze. Druga córka ma tylko możliwość jazdy na rowerze stacjonarnym. Czy jest to możliwe?
Polecamy aktulizację oprogramowania obu opasek.
Aktualizacja niestety nic nie dała. W dalszym ciągu w jednej z opasek nie ma możliwości wyboru opcji jazda na rowerze na dworze. Można jeszcze coś innego z tym zrobić?
W tym przypadku jedyne, co możemy polecić, to bezpośredni kontakt z serwisem Huawei-> https://consumer.huawei.com/pl/support/. Technicy powinni pomóc z tym problemem.
Dzień dobry,
Zastanawiam się nad zakupem powyższej opaski. Mam pytanie odnośnie używania opaski w trybie offline. Rozumiem przez to sytuację, że opaska jest sparowana z telefonem Huawei, ale podczas treningu biegowego telefon zostaje w domu. Czy opaska zliczy: dystans, kroki, etc., a następnie po powrocie i ponownym połączeniu z telefonem „zrzuci”, zsynchronizuje dane z aplikacją? Czy opcja gorsza, aby korzystać z takiej funkcji trzeba biegać z opaską i połączonym z nią telefonem?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Opaska sama „zmierzy” cały trening. Po synchronizacji z telefonem szczegóły będą dostępne w aplikacji Zdrowie.
Dziękuję za odpowiedź na powyższe pytanie.
Mam jeszcze drugie, czy z poziomu opaski można sterować odtwarzaczem muzyk na telefonie np. Spotify? Chodzi o proste sterowanie bez rozbudowanych funkcji (do przodu, do tyłu, pauza)?
Ten model nie ma takiej opcji, ale znajdziesz ją w wersji PRO -> https://geex.x-kom.pl/recenzje/na-ile-band-4-pro-rzeczywiscie-jest-pro-test-i-recenzja-opaski-sportowej-huawei/
Cześć od wczoraj jestem posiadaczem 4 Pro i zastanawia mnie która z funkcji WORKOUT nadaje się do pomiaru treningu siłowego (siłownia) 🤔
Wybór jest spory ale takiego rodzaju ćwiczeń nie ma.
Czy można dodać nowe jak tarcze?
Opaska nie posiada dedykowanego trybu dla treningu siłowego więc chyba najlepszy będzie „tryb wielodyscyplinowy”. Tarcze zmienisz w aplikacji Zdrowie.
Jeszcz jedno pytanie 😁
Jak skonfigurować Messages?
Domyślam się że powinny wyświetlać się przychodzące SMSy 🤔
Opaska powiadamia o przyczhodzących wiadomościach i połączeniach w wybranych aplikacjach. Ustawienia zmienisz w aplikacjii Zdrowie, w opcji „Powiadomienia”.
Włączyłam na opasce funkcję ćwiczenia – po zakończeniu pojawia się wstrzymano , ale nie potrafię z tego wyjść. Młodzież by pewnie potrafiła , ale nie wiekowa kobieta…
Jeśli dobrze pamiętam po ćwiczeniach trzeba przytrzymać X żeby zakończyć sesję.
Nie umie odczytać wiadomosci czy to sms czy messenger co zrobic
Huawei Band 4 wyświetla wyłącznie powiadomienia. Nie ma możliwości podglądu treści wiadomości.
Ja nawet powiadomienia o SMS nie dostaję 🤔
Witam czy ten zegarek można takze połączyć z iPhone ? Czy ma funkcje odbierania połączeń i rozmowy przez zegarek ? Jeśli nie może jakieś poropozycje inne ? Chce kupić sobie i mamie ale zależy nam na tym aby można było rozmawiać przez niego bardzo proszę o informacje i opinie pozdrawiam
Ta opaska nie posiada opcji odbierania połączeń i rozmowy. Jeśli posiadasz telefon iPhone, najlepszym wyborem będzie Apple Watch, który zapewni pełną kompatybilność i posiada wskazane przez Ciebie funkcje -> https://www.x-kom.pl/p/516113-smartwatch-apple-watch-3-nike-38-space-gray-black-sport-gps.html
Nie ma funkcji rozmów z poziomu banda można odrzucić połączenie przychodzące .
Witam czy opaska będzie działa na Samsung A40 ?
Oczywiście 🙂
Gdzie jest opcja jazdy na rowerze na zewnątrz? U mnie wyświetla się tylko jazda na rowerze stacjonarnym.
Jazda na rowerze powinna być dostępna w menu wyboru ćwiczeń. Zalecamy również aktualizację oprogramowania opaski.
Mam pytanie, czy jest jakaś odległość do której działają powiadomienia SMS czy połączenia przychodzące? Czy jeśli np zostawię telefon w domu to mogę wyjść na dwór czy do sklepu i powiadomienie również przyjdzie?
Opaska musi być połączona z telefonem poprzez Bluetooth, aby otrzymać powiadomienie. Zazwyczaj takie połączenie działa do około 10 metrów lub nieco więcej w zależności od miejsca w którym przebywamy.
W aplikacji Huawei Health nie ma modelu opaski band 4, przez co nie mogę go sparować z iphonem. Przez Bluetooth jest połączenie. Jakieś wskazówki?
Jola, czy posiadasz najnowszą wersję aplikacji? Opaska powinna być widoczna przy wyborze urządzeń. Spróbuj ewentualnie wybrać inny model.
Jan Osik · 4 miesiące temu
Pytanie: krokomierz mierzy rzeczywiste kroki czy machnięcie ręki też zalicza jako krok?
Odpowiedz
Geex · 4 miesiące temu
Do liczenia kroków wykorzystywany jest akcelerometr śledzący ruchy ręką. Liczba kroków jest szacowana, czyli stanowi orientacyjne wyliczenie.
Odpowiedz
Co znaczy – „liczba kroków jest szacowana ?”
Pytam ponieważ od trzech dni próbuję używać tej opaski (wraz z telefonem Huawei P20 lite i aplikacją Huawei Health) i jeśli chodzi o pomiar ilości kroków to mam :
1) różne pomiary wyświetlane na telefonie i na opasce
2) w aplikacji jest informacja, że zliczane są kroki i z opaski i z telefonu – czy można to wyłączyć, żeby była podawana ilość kroków tylko z opaski ?
3) Wyświetlane ilości kroków są mocno zawyżone, przeliczyłem kroki które, wykonałem mnie wyszło około 50 a opaska naliczyła ich grubo ponad 300, czy to podlega jakiejś kalibracji ?
Zauważyłem również, że jadąc samochodem są naliczane kroki, czy to jest normalne zjawisko
Pozdrawiam
Szacowana czyli w 100% nigdy nie odda rzeczywistej liczby przebytych kroków. Wynika to z faktu, że do pomiaru wykorzystywane są czujniki w opasce, którą nosisz na ręce. Na podstawie danych z akcelerometru odpowiedni algorytm „liczy” kroki. 100% dokładności zapewne udało by się uzyskać wyłącznie w przypadku wbudowania czujników w buty. Mimo wysokiego stopnia zaawansowania algorytmu opaski mogą mieć problem z rozróżnieniem zwykłego ruchu ręką podczas jazdy, a tego wykonywanego podczas chodzenia. Niestety w opasce nie ma możliwości kalibracji długości kroku czy też sposobu pomiaru.
Czyli jak mam traktować ilość wykonanych kroków ?, Różnice są potężne, żeby je przyjąć jako błąd pomiarowy. Wykonałem około 350 kroków, opaska naliczyła ich ponad 1400, dodatkowo przejechałem z leżącą na siedzeniu opaską około 25 km, , a opaska znów dodała ponad 350 kroków. To chyba nie jest prawidłowe działanie ?, bo jeśli tak to ma działać to jest to straszny bubel.
Drążę temat bo może są jakieś dodatkowe ustawienia, które ten błąd niwelują ?
Urządzenie zakupiłem, właśnie w celu liczenia kroków, a tak duże różnice w ich zliczaniu powodują, że urządzenie jest dla mnie zbędne.
Jeśli różnice są tak spore, to opaskę możesz zareklamować. Zalecamy w tej kwestii kontakt z serwisem Huawei -> https://consumer.huawei.com/pl/support/. Niestety nie ma dodatkowych opcji, które pozwoliły by na zmianę pomiarów.
OK, oddam do serwisu. A kończąc temat czy jest możliwość „wykasowania” kroków z danego dnia bądź tygodnia, bez resetowania opaski ?
Z informacji jakie posiadamy taka opcja nie jest dostępna.
czyli te kroki beda sie dodawac w nieskonczonosc? To te % dotycza czego? Dnia? Tygodnia? Miesiaca? Ile milionow krokow bede miec za rok? tarczy braknie… Troche to dziwne, ze nie mozna zerowac…
Danuta, kroki codziennie są zerowane. Szczegóły odnośnie przebytych kroków konkretnego dnia znajdziesz w aplikacji Zdrowie.
Witam, mam telefon Samsung S9 i bardzo chciałabym kupić ten zegarek, czy będzie możliwość sparowania tych urządzeń?
Oczywiście bez problemu sparujesz urządzenia. Konieczne będzie zainstalowanie aplikacji Huawei Zdrowie.
Witam ja mam telefon oppo. I niestety wyskakuje że nie ma takiego urządzenia . Co mam zrobić. Oraz pytanie techniczne jak mam wyjść z informacji. Weszłam w to i nie wiem jak wyjść 😞
Beata, w tej sytuacji skontaktuj się z działem wsparcia technicznego pod adresem: serwis@x-kom.pl. Technicy pomogą Ci w rozwiązaniu problemu.
Nie mogę znaleźć opcji żeby włączyć pokazywanie połączeń na opasce. Czy jest w ogólne taka opcja?
Oczywiście, sprawdź w zakładce „Powiadomienia” w aplikacji Zdrowie czy zaznaczona jest opcja połączeń.
Zauważyłem dwie wady:
1. Gubienie połączenia z telefonem po wyjściu np. do innego pokoju. Po powrocie urządzenia się już nie parują i trzeba wznowić łączność z aplikacji z telefonu.
2. Wyniki SpO2 nie synchronizują mi się na bieżąco z telefonem i ta opcja (pomiar) nie działa w ciemnym pomieszczeniu.
Mam zastrzezenia do paska, zgubilam opaske , nawet nie zauwazylam kiedy, slabe zabezpieczenie szlufka. Kupilam druga i niestety musialam zabezpieczyc dodatkowo pasek, wyglada to nie za ciekawie, ale boje sie ze znowu zgubie !
Mam pytanie opaska wyświetla mi wiadomości z messengera i whatup nawet treści.Co z sms?Mam tylko powiadomienie o sms brak odczytu treści?Też tak macie?
Witam zostało mi 2% baterii podłączyłem opaskę i…. Zamiast naładować wszystko zgasło i jest ciemność.. Już 2h się ładuje i nic….
Witam, moje pytanie – jak włączyć funkcję „stres”. Próbuję bezskutecznie.
Ten model nie posiada takiej funkcji.
Pytanie odnośnie aplikacji Huawei zdrowie.
Raport z treningu: bieg na bieżni, czas trwania 00:56, kroków 395 (!!!), kalorii 22kcal (!!!!). W trakcie treningu miałam włączoną opaskę oraz aplikację na kom. Jakieś rady? Dziękuję
Jak w opasce huawei band 4 wlaczyc blutka
Bo nie moge tego zrobic
Adam, Bluetooth w opasce Huawei Band 4 załącza się automatycznie podczas parowania urządzenia ze smartfonem.
Witam, posiadam telefon Huawei P20 lite, od wczoraj jestem w posiadaniu opaski Huawei Band 4 EFB i niestety nie mogę sparować telefonu z opaską. Telefon nie widzi opaski 🙁
Ania, opaskę należy sparować z poziomu aplikacji — pamiętaj, aby włączyć również Bluetooth. W razie problemów skontaktuj się z działem wsparcia technicznego pod adresem: serwis@x-kom.pl.
Witam, jestem bardzo zadowolona z opaski po kilku dniach użytkowania jednak co do aplikacji Huawei Zdrowie – nie mogę monitorować opcji „Stres” (co zrozumiałe gdyż ta wersja jej nie obsługuje) ale o dziwo nie mam żadnej historii związanej z opcją „Tętno-monitoruj tętno w ciągu dnia” czy to normalne? A być może ta opcja też należy wyłącznie do Band 4 Pro?
Opaskę mam od 3 miesięcy, 6 dni w tygodniu wykonuję szybki marsz na dystansie 8 km (4 razy 2 km), odległość zmierzyłem licznikiem samochodu. Niestety, opaska znacznie zaniża dystans oraz z błędami pokazuje tętno i liczbę kroków. Poza tym nie tylko zaniża, ale różnie pokazuje ten sam dystans – różnice dochodzą do 400 metrów, różnica w liczbie kroków przekracza 500. Tętno, to już koszmar. Mam 69 lat, a podczas marszu opaska pokazuje puls nawet 166 , co znacznie przekracza wyliczoną wartość maksymalną (220 – 69 = 151). Moje tętno spoczynkowe jest bardzo powolne – wynosi od 42 do 54. Opaska wskazująca w czasie marszu tętno w granicach 130 – 160 nagle, po wbiegnięciu na 3. piętro po marszu – „normalnieje” i pokazuje 100 – 108. Zdarza się , że przez 2, nawet 3 okrążenia mam od 106 do 118, by nagle w końcówce pokazało się 160.
Odcinki zmierzone podczas jazdy samochodem miały po 500 m. Opaska pokazuje od 400 do 460.
Czy może są jakieś zakłócenia? Telefon mam w czasie marszu włączony na MapMyRun i wyniki w krokach są kolosalne opaska 1500 kr, Run – 2000 kr.
Witam, kalorie w tej opasce nie zliczają bilansu całego dnia, oraz pokazuje zaniżone wartości. Nie wiem ile spaliłam w całym dniu, gdyż opaska liczy tylko jakiś szybki ruch. Bywa, że intensywny trening godzinny to tylko 120 kcal, co jest kompletnie nie adekwatne.
Nie można naładować? Już mam nerwa. Prezent się nie udała. Bubel.
Port do ładowania znajdziesz po odczepieniu paska, opaska powinna się ładować przy użyciu większości standardowych ładowarek. Jednak coraz więcej szybkich ładowarek ma zabezpieczenia przed ładowaniem niestandardowych lub nieznanych urządzeń – jest to funkcja zabezpieczająca przed ładowaniem zbyt dużym prądem. Możesz spróbować naładować opaskę różnymi ładowarkami lub podłączyć do innych portów w PC.
czy opaska odbiera połączenia z Messengera i WhatsApp?
Opaska wyświetla powiadomienia, jednak najpierw musisz skonfigurować, które aplikacje będą miały dostęp do opaski w aplikacji na smartfonie.