Recenzja monitora Samsung Smart Monitor S32AM700URX. Nowoczesny wygląd w biurowym wydaniu

Samsung Smart Monitor S32AM700URX łączy w sobie elegancki, schludny wygląd, a przy tym zapewnia dobre warunki pracy. Dzięki rozdzielczości 4K, funkcji smart TV oraz dobrej kalibracji fabrycznej – monitor ułatwi życie podczas pracy z dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi, a także podczas wieczornych seansów z ulubionym serialem. Sprawdź, jakie oceny zebrał w testach i jak oceniłam go w recenzji.

Jaki design oferuje Samsung Smart Monitor S32AM700URX?

Jak można byłoby opisać w kilku słowach Samsung Smart Monitor S32AM700URX? Z pewnością minimalizm połączony z prostotą – niewątpliwie ten krótki opis oddaje to, jakie monitor tworzy pierwsze wrażenie od razu po wyjęciu z pudełka. Ma on bezramkową konstrukcję, która doskonale wpasowuje się w minimalistyczne trendy. Niewielka odległość między krawędzią obudowy a obszarem wyświetlania obrazu sprawia, że monitor świetnie wtapia się w otoczenie.

Model S32AM700URX dzięki prostemu designowi i ergonomicznym funkcjom idealnie wpisuje się w każdą przestrzeń roboczą, zarówno w domu, jak i w biurze. Wygląd jest ważny, ale jak wiemy, nie najważniejszy. Urządzenie ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko minimalistyczną formę.


Samsung S32AM700UUX widok z przodu

Ramki wokół ekranu

Tak jak wcześniej wspomniałam Monitor Samsung Smart Monitor S32AM700URX prezentuje biurową elegancję. Matrycę LED otaczają z trzech stron bardzo wąskie ramki fizyczne i nieco szersze systemowe, łącznie mierzą około 8 mm.

Dolna jest naturalnie szersza, jej szerokość to 1,5 cm. Spod niej wystaje również ramka wewnętrzna zabierająca kolejne 0,3 cm z przestrzeni roboczej. Klasycznie logo producenta zawędrowało na środek dolnej ramki.

Obudowa

Panel wraz z podstawą waży 6,5 kg. Wynik nie szokuje, kiedy weźmiemy pod uwagę jego przekątną. Jeśli więc zastanawiasz się nad wyborem miejsca, to radzimy przemyśleć to wcześniej, ponieważ przemieszczanie się z Samsung Smart Monitor S32AM700URX nie należy do najlżejszych czynności.

Projektanci panelu zadbali o minimalistyczny design całej obudowy. W centrum zobaczysz otwory montażowe w standardzie VESA 100×100, a poniżej bazę uchwytu oraz wcięcie ze złączami. Jedynie co wyróżnia Samsung Smart Monitor S32AM700URX od innych monitorów, to hub USB po prawej stronie.

Złącza i porty

Samsung Smart Monitor S32AM700URX oferuje standardowy zestaw złączy, które umożliwiają podłączenie monitora do urządzeń takich jak tablet, komputer czy laptop. W strefach przeznaczonych na porty producent umieścił:

 • 2x HDMI 2.0
 • 3x USB 2.0
 • USB Type-C
 • AC-in (wejście zasilania)

Ramię na monitor

Dzięki ramieniu monitora dostosujesz jedynie kąt nachylenia. Poza tym dzięki gumowemu paskowi przypniesz przewody do uchwytu.

Dołączone akcesoria

Po wyciągnięciu z kartonu styropianowej formy we wgłębieniach znajdziesz przewodnik instalacji oraz akcesoria, które czekają na rozpieczętowanie:

 • kabel zasilający,
 • kabel HDMI,
 • pilot.
Samsung S32AM700UUX pilot

Menu i zakładki

Obsługa menu

Menu ekranowe przypomina bardziej to które znajdziesz w telewizorach z funkcją smart TV. Mowa tu oczywiście o systemie operacyjnym Tizen, który ten monitor posiada. Obsłużysz je w pełni przy pomocy pilota dołączonego do urządzenia. Wywołanie interfejsu wyświetlacza daje dostęp do ustawionych odgórnie skrótów oraz okien z wszystkimi opcjami.

Menu podzielono na kilka kategorii jednak opcje ukryte są w kolejnych podsekcjach. Każda pozycja jest opatrzona opisem, a to z pewnością ułatwi dostosowanie ekranu do własnych preferencji.

Obraz

W pierwszej funkcji tej kategorii możesz wybrać tryb obrazu pomiędzy SRD oraz HDR. Kolejna pozwala na zdecydowanie, jak obraz ma dostosowywać się do wybranej rozdzielczości. Kolejna zawiera funkcje dynamicznej jasności, która zmienia jasność w zależności od aktualnego oświetlenia pokoju. Oprócz tego włączysz tu także tryb ograniczający emisje światła niebieskiego.

Sekcja ustawienia eksperckie daje ci dostęp do długiej listy podstawowych funkcji składających się na między innymi:

 • suwaki jasności,
 • suwaki kontrastu,
 • suwaki ostrości,
 • dostosowanie balansu bieli czy to przez wybór presetu, czy też przez dostosowanie suwaków RGB.y

Dźwięk

Druga zakładka daje dostęp do zarządzania audio wyświetlacza. Zdecydujesz tu czy monitor ma korzystać z wbudowanych głośników, czy też urządzeń sparowanych przez bluetooth. Dodatkowo wybierzesz tu tryb dźwięku oraz dostosujesz ustawienia dźwięku przestrzennego.

W subsekcji ustawienia eksperckie dostosujesz balans lewego i prawego kanału, equalizer, wybierzesz format wyjściowy czy też włączysz tryb Dolby Atmos, jeśli masz kompatybilne urządzenie audio. Poza tym możesz tu włączyć głośność dynamiczną, która będzie zmieniać głośność przy dużych różnicach w dźwięku. Na koniec zdecydujesz czy interfejs ma wydawać dźwięk.

Gra

Trzecia część menu zawiera jedynie dwie pozycje. Tryb Gry wyłącza część funkcji wbudowanych w wyświetlacz. Druga funkcja zwęzi proporcje ekranu w pionie, tak by obraz dopasował się do proporcji 21:9.

Samsung Smart Monitor S32AM700URX ustawienia gry

Ogólne

Ta część menu daje dostęp do wielu podsekcji. Pierwsza składa się na ustawienia ułatwienia dostępu takie jak asystent głosowy czy też funkcje wysokiego kontrastu i powiększenia. 

W tej części menu znajdziesz również ustawienia sieci menedżer systemu, w którym dostosujesz interfejs urządzenia. Dodatkowo znajdziesz tu funkcje, dzięki którym dopasujesz ustawienia eko.

Pomoc techniczna

W ostatniej części menu zaktualizujesz oprogramowanie systemu, włączysz skaner, który sprawdzi, czy monitor nie ma problemów z wyświetlanym obrazem czy interfejsem. Oprócz tego wyświetlisz szczegółowe dane o urządzeniu.

Samsung Smart Monitor S32AM700URX pomoc techniczna

Test obrazu. Jak dobry jest Samsung Smart Monitor S32AM700URX?

Specyfikacja panelu

Jest to panel, na który składają się takie parametry jak:

 • przekątna 32”,
 • matryca LED,VA,
 • format obrazu 16:9,
 • rozdzielczość UHD 4K przystosowana do formatu 16:9,
 • częstotliwość odświeżania obrazu 60 Hz,
 • czas reakcji 8 ms,
 • powłoka matowa.

Co jeszcze oferuje Samsung S32AM700URX?

Monitor obsługuje Bixby i Google Assistant. Jest też automatyczne przełączanie źródła, które po podłączeniu zmienia się na nowo podłączone urządzenie. Asystent Google działał dobrze na monitorze, z tą samą funkcjonalnością, którą widziałem na większości telewizorów smart.

Jak sama nazwa wskazuje, 32-calowy Samsung S32AM700URX to „inteligentny” ekran z własnym interfejsem oprogramowania i dostępem do aplikacji. Monitor działa pod kontrolą systemu operacyjnego Samsung Tizen, który zapewnia dostęp do wielu aplikacji i gier, w tym głównych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, Hotstar czy Apple TV. Gdy nie jest używany jako ekran komputera, monitor może służyć jako inteligentny telewizor.

Inne kluczowe funkcje obejmują opcje łączności mobilnej, takie jak Apple AirPlay 2, Samsung Wireless DeX do użytku ze smartfonami i tabletami oraz aplikacje Office 365, gdy są używane z aktywną subskrypcją. Jeśli korzystasz tylko z aplikacji pakietu Office, pamięci w chmurze i przeglądarki internetowej, nie musisz nawet podłączać komputera do monitora. 

Samsung Smart Monitor S32AM700URX

Jasność

Monitor ma w pełni wystarczającą jasność, jednak nie należy ona do najwyższych – osiąga 238 kandeli. Z tego powodu, przy ostrym świetle dziennym ekran będzie słabo czytelny w trybie SDR. Warto w takim wypadku pomyśleć nad ustawieniem biurka bokiem do okna.

Testy kontrastu, średniej błędu delta-E i balansu bieli

Testy i pomiary przeprowadzono w trybie SDR. Kontrast osiąga jedynie 441:1, co powoduje widok mało wyraźnych detali w ciemnych scenach.

Średnia błędu delta E – wynosi 2,9. Skutkuje on w delikatnych odchyłach w wyświetlanych kolorach.

Dobrze natomiast wypadł balans bieli. Ten wyniósł 7278k co można łatwo poprawić poprzez zmniejszenie niebieskiego suwaka o kilka punktów. Dzięki temu biel będzie czysta i bez przebarwień.

Pokrycie kolorów

Pokrycie przestrzeni kolorów z pewnością jest najsłabszą częścią urządzenia. Dokładniej pokrycia wybranych przestrzeni wypadają następująco:

 • Pokrycie przestrzeni sRGB wynosi 90,3% przy objętości 97,5%.
 • Pokrycie przestrzeni Adobe RGB wynosi 64,5% przy objętości 67,2%.
 • Pokrycie przestrzeni DCI-P3 wynosi 67,4% przy objętości 69,1%.

Jak widać ekran nie najlepiej radzi sobie z edycją graficzną czy też wyświetlaniem filmów w wysokiej jakości. Jednakże z pewnością nada się do codziennego użytku, jak i oglądania filmów i seriali na serwisach streamingowych.

Gamma

Punkt gamma wypada bardzo dobrze. Pokrywa się z punktem 2.2 co skutkuje w odpowiednio naświetlonym obrazie. Jedyne odchyły zobaczysz przy maksymalnej jasności jednak jest to dość standardowe w dzisiejszych monitorach.

Równomierność podświetlenia

Podświetlenie ekranu ma lekkie odchyły przy górnej krawędzi ekranu.  Oprócz tego nie zobaczysz tu problemów pokroju backlight bleeding czy też cloudingu.

Pobór mocy

Pobór mocy z powodu dużej ilości zaimplementowanych funkcji, jak i modułów takich jak chociażby wifi jest wysoki. Próbki zostały pobrane na ustawieniach fabrycznych manipulując jedynie suwakiem jasności. Wyniki wypadają następująco:

Samsung Smart Monitor S32AM700URX pobór mocy

Testy przeprowadził: Mateusz Maj

Ocena. Czy warto kupić monitor Samsung S32AM700URX?

Telewizory i monitory są zwykle uważane za odrębne kategorie produktów, ale Samsung Smart Monitor S32AM700URX jest doskonałym przykładem tego, jak można połączyć  te dwa urządzenia w jedno.  Jest to 32-calowy panel Ultra-HD, który może bezpośrednio i sprawnie przesyłać strumieniowo ze źródeł takich jak Netflix czy Amazon Prime Video. To  wszystko zawdzięcza systemowi operacyjnemu Tizen, który znajduję się już w większości telewizorów.

Oprócz tego monitor wygląda elegancko i schludnie, a dzięki bezramkowej konstrukcji przyciąga oko. Mimo dużej wagi i sporej przekątnej ekranu jest bardzo kompaktowy i nie zajmuje dużo miejsca na biurku.

Samsung S32AM700UUX oglądanie filmów

Samsung Smart Monitor S32AM700URX będzie idealny dla kogoś, kto pracuje zdalnie z pakietem Microsoft Office lub dokumentami w PDF. Ma solidną konstrukcję, ciekawy, estetyczny wygląd i przede wszystkim bardzo poprawną specyfikację.

Monitor świetnie nada się dla użytku codziennego. Niecodzienna funkcjonalność Smart TV jak na taki rozmiar wyświetlacza z pewnością spodoba się fanom filmowej rozrywki. Niestety boli tu słabe pokrycie przestrzeni sRGB, niski kontrast spowodowany wysokim punktem czerni,  jak i niska jasność w trybie SDR. Z drugiej strony menu OSD jest bogate w opcje, a to pozwala na dokładniejsze dostosowanie obrazu do preferencji.

Dzięki dołączonemu pilotowi wyświetlacz świetnie sprawdzi się również jako telewizor w małym pokoju, gdzie nie ma za bardzo miejsca na ekrany pokroju 50 cali. Jeśli więc szukasz monitora zorientowanego na produktywność i rozrywkę, a nawet 32-calowego telewizora Ultra HD, Samsung S32AM700URX jest wart rozważenia.

Minusy

 • słabe pokrycie kolorów
 • niski kontrast
 • niska jasność maksymalna

Plusy

 • dobra kalibracja fabryczna
 • bogate w opcje menu OSD
 • przejrzyste menu
 • elegancki wygląd
 • funkcje ograniczające zmęczenie oczu
 • funkcje Smart TV
 • rozdzielczość 4K
 • złącze USB-C z Power Delivery o mocy 65W.

Ocena redakcji

8/10