Test i recenzja Garmin Vivomove 3 Style. Stylowy jest na pewno, ale czy smart?

Zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia. Gdybym miała patrzeć wyłącznie na wygląd, byłby zdecydowanym faworytem w moim zestawieniu akcesoriów wearables. Rzeczywiście, jest piękny, ale czy naprawdę można nazwać go smartwatchem-hybrydą? Przekonajcie się, czy po pieczołowicie przeprowadzonych testach, moja miłość do modelu Garmin Vivomove 3 Style nadal płonie, czy jednak nieco przygasła. Opowie o tym poniższa recenzja.

Podstawowe informacje o Garmin Vivomove 3 Style

Do testów otrzymałam model, który z pewnością przypadnie do gustu każdej kobiecie – Garmin Vivomove 3 Style, w kolorze różowego złota z białym paskiem i podwójnym ekranem dotykowym. Wszystkie Panie zainteresuje na pewno także złoto-różowa wersja zegarka. Nie oznacza to jednak, że Garmin Vivomove 3 Style dedykowany jest wyłącznie dla płci pięknej. Znalazły się tutaj oczywiście także warianty, które mogą zainteresować również Panów – w kolorze srebrno-zielonym oraz w klasycznej czerni.

Oto wszystkie modele Garmin Vivomove 3 Style dostępne w x-kom:


W stylowym (jak na model Style przystało) pudełku otrzymałam inteligentny zegarek Garmin, kabel do ładowania i przesyłania plików oraz instrukcję obsługi. Całość zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie – zaczynając od estetyki, poprzez wykonanie, na budowie i lekkości sprzętu kończąc.

Idąc jednak za maksymą, że najważniejsze jest to, co nie widoczne dla oczu, podchodziłam do testów rozważnie i bardzo skrupulatnie, chcąc dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Czy Garmin Vivomove 3 Style jest zatem w stanie pomóc w kontrolowaniu aktywności, poprawić samopoczucie, a przy tym stanowić multimedialne centrum dowodzenia najważniejszymi dla użytkownika sprawami? Przekonajmy się.

Design, budowa i wykonanie

Są takie rzeczy, na które spojrzysz i wiesz, że chcesz je mieć. Takie właśnie uczucie towarzyszyło mi, gdy pierwszy raz zobaczyłam Garmin Vivomove 3 Style.

Połączenie nieśmiertelnej klasyki i nowoczesnych technologii

Garmin nazywa Vivomove 3 Style zegarkiem-hybrydą. I rzeczywiście, smartwatch już na pierwszy rzut oka wygląda na stworzonego z myślą o połączeniu tradycyjnego zegarka analogowego z możliwie najbardziej rozwiniętymi technologiami, w tym tymi smart.

Korpus Vivomove 3 Style to niezwykle estetycznie wykonana bryła z aluminium, na której froncie znajduje się podwójny, kolorowy i dotykowy ekran AMOLED 42 mm o rozdzielczości 240 x 240 px, pokryty wypukłym szkłem Corning Gorilla Glass 3.

Mimo że ekran prezentuje się bardzo elegancko i stworzony jest na wzór tradycyjnego zegarka analogowego, to jego prawdziwa magia uaktywnia się dopiero w momencie włączenia sprzętu. Otóż wówczas, tarcza Vivomove 3 Style dzieli się na dwie części. Pierwszą, która jest widoczna zawsze, z tradycyjnymi wskazówkami i eleganckim designem, oraz drugą, która uaktywnia się w tle, w momencie, kiedy zostanie wybudzona – ręcznie lub poprzez konkretne powiadomienie.

Co więcej, ze zmianą tarczy i wyborem konkretnych kroków w wirtualnym menu zegarka, przesuwają się również wskazówki, intuicyjnie dostosowując się do pokazywanej grafiki, tak aby umożliwić jak najlepszy odczyt informacji. Genialne, prawda? Szczerze mówiąc do tej pory jestem tym oczarowana.

Wracając jednak do kwestii budowy i wykonania Garmin Vivomove 3 Style, trzeba zaznaczyć, że zegarek otrzymał także możliwość wymiany pasków (w mojej wersji jest on sylikonowy, ale jest również opcja z paskiem z nylonowej plecionki). Dodatkowo ekran smartwatcha może pochwalić się funkcją automatycznego wybudzania. Tak naprawdę wystarczy podnieść nadgarstek, na którym nosimy zegarek, aby odczytać wiadomość, którą się otrzymało.

Prawdziwie inteligentny sprzęt

Czy Garmin Vivomove 3 Style słusznie nosi miano inteligentnego sprzętu? Okazuje się, że jak najbardziej tak. Znajdziemy w nim mnóstwo funkcji typu smart, które skutecznie ułatwią organizację dnia codziennego.

System płatności Garmin Pay

Smartwatch Garmin umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych, bez konieczności zabierania ze sobą kart płatniczych. Bez względu na to, czy płacimy za obiad w pracy, czy chcemy kupić wodę na siłowni, mając na ręce Vivomove 3 Style możemy tego dokonać bez zabierania ze sobą portfela. Jedyne co musimy zrobić, to zarejestrować kartę płatniczą poprzez dedykowaną aplikację i stworzyć tym samym wirtualny portfel w swoim zegarku. Później, wystarczy już tylko przyłożyć nadgarstek ze smartwatchem Garmin do terminala.

garmin vivomove 3 style

Autorska usługa płatności zbliżeniowych Garmin Pay współpracuje z wieloma bankami, również na terenie Polski. Więcej o tym, jak efektywnie z niej korzystać, przeczytacie w tekście: Poznaj funkcję Garmin Pay. Płać szybciej, wygodniej i bezpieczniej.

Funkcje telefoniczne

Jak na dobry smartwatch przystało Garmin Vivomove 3 Style oferuje również opcje, które są przedłużeniem funkcjonalności smartfona. I tak, możemy dzięki niemu odebrać lub odrzucić połączenie przychodzące. Zegarek poinformuje nas także o wiadomościach z SMS i e-mail oraz pomoże szybko zlokalizować smartfon poprzez komendę „znajdź mój telefon”. Wszystkie te opcje dotyczą smartfonów z systemami Android 5.0 lub nowszym oraz iOS 11.0 lub nowszym.

Garmin Vivomove 3 style test recenzja

Stoper, kalendarz i inne

Idąc dalej, Vivomove 3 Style oferuje również minutnik i stoper, a podczas gdy opcje te są używane, analogowe wskazówki współpracują z danymi wyświetlanymi na ekranie. W głównym menu zegarka znajdziemy też kalendarz z najważniejszymi wydarzeniami i planami na konkretne dni, o których urządzenie skutecznie przypomni w adekwatnym do tego momencie. Testowany model Garmin oferuje również możliwość sterowania muzyką odtwarzaną na sparowanym z nim smartfonie. 

Aktywność i zdrowie pod kontrolą z Vivomove 3 Style

Na początku powiedzmy sobie jasno – Garmin Vivomove 3 Style nie ma wbudowanego GPS. Dane o lokalizacji czerpie natomiast ze sparowanego ze sobą smartfona. W związku z tym, jeśli chcemy, aby zapisał szczegółowe informacje na temat przebytego dystansu, to podczas jego pokonywania, musimy mieć ze sobą oba urządzenia.

Zdaje sobie sprawę, że są osoby, dla których brak GPS może z miejsca dyskwalifikować to urządzenie w kontekście sportu. Niemniej, jest również grono osób, takich jak ja, dla których jakość i precyzja pozostałych funkcji oraz nietuzinkowo dobre wykonanie, to argumenty sprawiające, że można na to przymknąć oko. Niech dowodem na to będzie to, co napisałam poniżej.

Monitoring codziennej aktywności

Garmin Vivomove 3 Style, jak większość urządzeń tego typu, daje możliwość nieprzerwanej kontroli organizmu – 24/7 i to pod wieloma względami. Zegarek pokaże m.in. spalone kalorie, przebyte kroki i piętra oraz tzw. minuty największej aktywności. Co więcej, zmierzy podstawowe parametry organizmu, np. tętno – zarówno w czasie rzeczywistym, jak i podczas treningu. Błyskawicznie poinformuje, jeśli jakkolwiek będzie ono odbiegało od normy.

Funkcją, którą osobiście cenię sobie jednak w nim najbardziej, a z którą do tej pory spotkałam się pierwszy raz, jest Body Battery. Mowa o wskaźniku, który na bieżąco informuje, jak wygląda obciążenie naszego organizmu, oraz na ile wysiłku możemy sobie w danym momencie jeszcze pozwolić, aby zbytnio się nie przemęczać. Innymi słowy, Body Battery to doskonały sposób na kontrolowanie momentów, kiedy ćwiczenia są najbardziej efektywne oraz tych, w których nasz organizm woła o odpoczynek.

Zegarek wykrywa poszczególne aktywności automatycznie. Treningi, które posiadają dedykowane tryby to między innymi: bieganie, fitness i siłownia, jazda na rowerze, joga, marsz czy pływanie. Jak wynika z tego ostatniego, zegarek oczywiście jest odporny na wodę (5 ATM) i wstrząsy.

Pomiar tętna, stresu, snu, nawodnienia i innych

Oprócz wspomnianego wyżej niezwykle precyzyjnego pomiaru tętna Vivomove 3 Style pokaże również cały szereg innych parametrów, dotyczących kondycji organizmu.

Zegarek zweryfikuje także jakość, długość i poszczególne fazy snu. Dodatkowo zapewni stałą kontrolę stresu i w razie potrzeby zasugeruje proste ćwiczenia oddechowe, które pomogą go skutecznie zniwelować. Smartwatch umożliwia również prostą, godzinową kontrolę nawodnienia organizmu oraz określenie pułapu tlenowego we krwi (wbudowany pulsoksymetr). Warto też zaznaczyć, że inżynierzy Garmin, projektując zegarek, nie zapomnieli o Paniach i zaimplementowali w nim możliwość wygodnego śledzenia cyklu menstruacyjnego.

Aplikacja Garmin Connect

Dedykowana aplikacja dla Garmin Vivomove 3 Style to program o bardzo prostym i przejrzystym interfejsie. Znajdziemy tutaj mnóstwo informacji i wskazówek na temat odbytych treningów, kondycji organizmu oraz jego poszczególnych parametrów. To właśnie dzięki tej aplikacji mamy możliwość prześledzenia poszczególnych faz i jakości snu oraz zweryfikowania szczegółowych statystyk odnośnie codziennej aktywności i wykonanych ćwiczeń. Umożliwia ona także wprowadzanie indywidualnych wyzwań oraz dzielenie się ich wynikami z innymi użytkownikami. Mówiąc wprost, zmonitorujemy kompletnie wszystko – od stanu wytrenowania i pułapu tlenowego po współczynnik funkcjonalnej mocy progowej i inne dane – aby łatwiej osiągnąć własne cele.

Na tym jednak nie koniec. Aplikacja Garmin Connect zapewnia również rozbudowaną kontrolę ustawień systemowych zegarka – od koloru i wzoru tarczy po poszczególne opcje w menu.

Bateria, ocena pracy i funkcje dodatkowe 

Akumulator Garmin Vivomove 3 Style według zapewnień producenta powinien wystarczać do 5 dni normalnego użytkowania. U mnie było to solidne 3,5 dnia. Zaznaczam jednak, że w tym czasie zegarek był przeze mnie bardzo mocno eksploatowany. Uważam też, że ogólnie, jak na tak rozbudowany i wielofunkcyjny smartwatch jest to bardzo satysfakcjonujący wynik. 

Samo menu zegarka składa się z dwóch części – pierwszej, która dostępna jest od razu po przesunięciu palcem po ekranie oraz drugiej, która jest ukryta i pokazuje się dopiero po dłuższym przytrzymaniu ekranu. Dzięki temu zabiegowi wszystkie informacje są uporządkowane i przejrzyste, niemniej dla osób mających do czynienia z zegarkiem Garmin po raz pierwszy może być to mało intuicyjne. 

Niemniej, przez cały okres testów Garmin Vivomove 3 Style działał wzorowo, nie zacinał się i błyskawicznie reagował na moje polecenia. Myślę, że rzeczą godną odnotowania jest też fakt, że dotyk działa zadowalająco –  nawet pod wodą. 

Czy zakup Garmin Vivomove 3 Style się opłaca?

Nie oszukujmy się, testowany przeze mnie Garmin Vivomove 3 Style to zegarek z wysokiej półki cenowej. Czy oferuje jednak tak wiele, by rzeczywiście opłacało się go kupić? Moim zdaniem tak. Szczególnie jeśli komuś nie przeszkadza brak wbudowanego GPS, a ceni sobie z kolei rozbudowane i bardzo intuicyjnie stworzone funkcje telefoniczne. Smartwatch zadowoli również wszystkich, którzy uwielbiają designerskie dodatki po brzegi wypełnione technologicznymi możliwościami. Mówiąc wprost, Garmin Vivomove 3 Style można oceniać po przysłowiowej okładce, bo równie piękne jest jego wnętrze.  

Zestawienie plusów i minusów wynotowanych podczas testów zostawiam poniżej. 

Garmin Vivomove 3 style test recenzja

Minusy

  • brak wbudowanego GPS
  • menu podzielone na dwie części (jedna ukryta)

Plusy

  • efektowny podwójny wyświetlacz AMOLED ze szkłem Corning Gorilla Glass 3
  • wykonanie i design na bardzo wysokim poziomie
  • zaawansowane tryby sportowe
  • rozbudowany pomiar codziennej aktywności i parametrów organizmu
  • automatyczne wykrywanie aktywności
  • analiza snu, poziomu stresu i natlenienia krwi
  • funkcja Body Battery
  • ćwiczenia oddechowe
  • sterowanie muzyką
  • szeroki wachlarz funkcji dodatkowych, w tym telefonicznych
  • wytrzymały akumulator
  • rozbudowana aplikacja Garmin Connect

Ocena:

9/10
PL - Rekomendacja