Osoby przyzwyczajone do smartfonów z nakładkami systemowymi początkowo będą musiały obeznać się z czystym Androidem i narzędziami Google. Jedną z najbardziej odczuwalnych różnic jest brak klasycznej galerii. Zamiast niej użytkownik ma do dyspozycji aplikację Zdjęcia Google oraz Files. W drugiej lądują wszystkie pliki, w tym obrazy i zrzuty ekranu. Natomiast pierwsza jest z pewnością doskonale znana posiadaczom konta Google , którzy cenią sobie możliwość przechowywania zdjęć online. Dzięki niej zdjęcia dostępne są z każdego urządzenia po zalogowaniu na swoje konto, a pamięć wbudowaną można spokojnie odciążyć.
W przypadku Moto G Pro fotografie i filmy zapisują się w aplikacji oczywiście także, gdy użytkownik jest offline. Natomiast po połączeniu można je przenieść do strefy online.
W recenzowanym smartfonie dostępnych jest również kilka autorskich narzędzi od Motoroli. Są to Notatka Moto, Moto z ustawieniami akcji gestów, wyświetlacza, gier oraz podpowiedziami informującymi o możliwościach moto g PRO i oczywiście aparat.
Warto uzupełnić test o informację, że od sierpnia 2020 (poprawka bezpieczeństwa) NFC nie działa. Aktualizacja Androida do wersji 11 nie pomogła. Motorola zna problem i odpowiada 'still working with this’ – pracują nad tym już od 6 miesięcy !!!
Kupiłem w lutym i płaciłem nim cały czas bez najmniejszych problemów, więc widocznie masz jakiś wadliwy egzemplarz.
Ciekawi mnie czy ten smartfon ma radio wbudowane ,nieineternetowe ? I jakie MP3 odczytuje formaty audio ,np MP4 ? NIc tu nie napisano w tym teście Moto.
Piotrze, smartfon posiada wbudowane radio FM. Odczytuje on takie formaty audio jak: AAC+, MID, WAV, AAC, eAAC+, AMR.
Dziękuję za odpowiedź .Pozdrawiam.