Recenzja Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet – kosmiczna broń do unicestwiania brudu

Od kiedy zaczęłam oglądać filmy akcji, pojawiła się we mnie chęć postrzelania sobie z broni palnej. W dzieciństwie śledziłam z mamą losy „Strażnika Teksasu” i zawsze chciałam walczyć jak on. Nawet uskuteczniałam kopnięcia w salonie. Myślałam, że jak dorosnę, chcę być takim polskim strażnikiem Teksasu – mistrzem sztuk walk, nosić broń i walczyć z przestępcami. No cóż, człowiek dorósł, a życie zweryfikowało plany. Za to w mieszkaniu jestem strażniczką. Strażniczką porządku. A z odkurzaczem pionowym Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet sprzątam równie dobrze, jak Cordell Walker pilnuje porządku w Teksasie.

Kosmiczne objawienie – zaskakujący unboxing

Odkurzacz pionowy, ręczny z funkcją mopa, Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet przyjechał do mnie w prostokątnym, wysokim pudle. Przyznam, że nie spodziewałam się zastać aż tylu przedmiotów w pudle. Zaczęłam wyciągać po kolei akcesoria. Wyciągam i wyciągam, myśląc sobie, że już jest dobrze. Bowiem nie dość, że w wyposażeniu jest aż 11 elementów, to jeszcze sam odkurzacz przypomina iście kosmiczną broń. Zarówno odkurzacz, jak i akcesoria prezentują się zacnie. Zatem, w pudle znajdują się:

 • Instrukcja obsługi, w kilku językach, w tym w języku polskim.
 • Podstawa ssąca – silnik z filtrami i pojemnikiem na brud.
 • Uchwyt ścienny – niewielką plastikową podstawę ładującą należy zamocować na ścianie za pomocą kołków i śrub. Dokładny opis mocowania znajdziemy w instrukcji obsługi.
Cecotec Conga RockStar 900 baza ładująca na ścianę
 • Stacja ładująca – mały zasilacz.
Cecotec Conga RockStar 900 zasilacz
 • Akumulator litowo-jonowy, osiągający po pełnym naładowaniu 3000 mAh.
Cecotec Conga RockStar 900 bateria
 • Wąskie akcesorium 2w1 do mebli i narożników – nadaje się także do czyszczenia okien, drzwi, narożników itp. Bardzo praktyczne w połączeniu z giętką rurą przedłużającą, np. przy czyszczeniu sufitu.
Cecotec Conga RockStar 900 wąska szczotka do mebli
 • Szerokie akcesorium 2w1 do mebli i narożników – szczotka oczyści parapety, okna, żaluzje, drzwi, kąty, obrazy, narożniki, itp.
Cecotec Conga RockStar 900 szeroka szczotka do kurzu
 • Zmotoryzowana szczotka do tkanin – bardzo praktyczna szczotka, która dokładnie i szybko usuwa, brud i sierść z sofy oraz foteli.
 • Nakładka łącząca (przegub Union) – łączy podstawę ssącą (z elastyczny wężem lub bez) z kilkoma nakładkami: wydłużoną szczotką, wąskim oraz szerokim akcesorium 2w1 do mebli i narożników.
Cecotec Conga RockStar 900 przegub Union
 • Wydłużona szczotka – zakończona dłuższym włosiem, świetnie sprawdza się do odkurzania mebli.
Cecotec Conga RockStar 900 długa szczotka do mebli
 • Elastyczny wąż (giętka rura przedłużająca) – łączy odkurzacz z nakładką łączącą, wydłużoną szczotką, wąskim oraz szerokim akcesorium 2w1 do mebli i narożników. Dzięki giętkiej rurze możemy swobodnie manewrować w dowolnym kierunku, docierając do licznych zagłębień w mieszkaniu.
Cecotec Conga RockStar 900 elastyczna rura
 • Rura ssąca (przedłużająca) flex – przy jej pomocy możemy odkurzać podłogę w tradycyjny sposób, tzn. w wersji pionowej odkurzacza lub po naciśnięciu przycisku flex (znajdującym się na środku rury), odkurzaczem z rurą złożoną pod kątem 90°. Dzięki takiemu rozwiązaniu posprzątamy podłogę pod łóżkiem i meblami. Rury ssącej możemy także użyć do odkurzania sufitu z zastosowaniem tych samych końcówek, co przy elastycznym wężu.
Cecotec Conga RockStar 900 rura ssąca
 • Szczotka Jalisco – wykonana z mikrofibry. Przeznaczona do twardych podłóg (choć można jej użyć i do miękkich), które oczyszcza z każdego rodzaju brudu: kurzu, błota, sierści i itp. Montuje się ją na podstawie ssącej.  Na poniższym zdjęciu znajduję się w podstawie do szczotek.
Cecotec Conga RockStar 900 szczotka Jaliso
 • Specjalna szczotka Best Friend Care do usuwania sierści zwierząt. Przeznaczona do odkurzania dywanów i dywaników, zarówno z tych z krótszym, jak i dłuższym włosiem. Stosuje się ją zamiennie ze szczotką Jalisco. Obie szczotki w przypadku zassania zbyt wielu cząsteczek lub włókien, zatrzymają się automatycznie, żeby uniknąć możliwego splątania lub uszkodzenia.  Na zdjęciu obok podstawy do szczotek.
Cecotec Conga RockStar 900 szczotka Best Friend Care
 • Specjalna szczotka do tapicerki (ssawko-szczotka) – wyglądem przypomina szczypce. Pozwala szybko oczyścić tapicerkę i tkaniny z wszelkiego brudu.
Cecotec Conga RockStar 900 ssawko-szczotka
 • Przystawka do szorowania na mokro z mopem – jej poświęciłam poniższy akapit.

Potrzebne czy niepotrzebne? Akcesorium WET do podłóg 

W bogatym wyposażeniu odkurzacza Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet nie mogło zabraknąć przystawki z funkcją mopa. Sam zbiornik jest dość spory. Należy pamiętać, że trzeba nalać wody prawie do pełna, ponieważ wtedy sprzęt pobiera jej na tyle, ile potrzebuje, by dobrze umyć podłogę. W instrukcji jest napisane, że nie można wlać do zbiornika żadnego płynu, wyłącznie czystą wodę. Szkoda, ale cóż, nie można, to nie można. Choć wydaje mi się, że woda z płynem byłaby bardziej skuteczna. Natomiast jeśli nie mamy zbyt ubrudzonej posadzki, to akcesorium Wet poradzi sobie bardzo dobrze. 

Sam zbiornik myjemy czystą wodą, potrząsamy nim, a potem wylewamy wodę. Mop można prać w pralce. Producent zaleca, by czynić to po każdym jego użyciu. Akcesorium WET umieszczamy tuż obok szczotki Jalisco lub Best Friend Care. 

Ach, te końcówki 

Jak już zdążyliście zauważyć, Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet ma niebagatelne wyposażenie. Dla mnie było to zaskoczeniem, bowiem nie spodziewałam się wyjąć z pudła aż tylu przedmiotów. Muszę się przyznać, że bez instrukcji obsługi, miałabym nie lada zagwozdkę, w jaki sposób mogę połączyć niektóre elementy. Otwarcie się przyznam, że wyzwaniem było dla mnie użycie wydłużonego węża, ale dzięki obrazkom na końcu instrukcji, wszystko stało się jasne.  

Do giętkiej rury przedłużającej możemy dołączyć (lub pominąć – nie jest ona niezbędna) nakładkę łączącą (przegub Union), następnie możemy dodać jeden spośród elementów: wydłużoną szczotkę, wąskie lub szerokie akcesorium 2w1 do mebli i narożników, ssawko-szczotkę. Poza tym jednak łączenie poszczególnych komponentów odkurzacza jest proste, gdy się już wie, co z czym połączyć. Każdą z końcówek łatwo zarówno włożyć, jak i wyciągnąć.

Zdradzę Wam, że moją ulubioną końcówką została zmotoryzowana szczotka do tkanin. Dzięki jej budowie i sile odkurzacza, szybko i dokładnie mogę oczyścić swój ulubiony fotel z sierści psa. Zobaczcie to na filmiku poniżej.

Prezentacja broni kosmicznej, czyli oblicze Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet 

Odkurzacz wygląda elegancko i bardzo nowocześnie. Zawdzięcza to nieprzeciętnemu projektowi i kolorom: czarnemu, szaremu i niebieskiemu. Wszystko razem tworzy spójną, estetyczną całość. Poszczególne elementy są starannie wykonane. Dizajn jest przemyślany i pasuje do nazwy RockStar. Z samego wyglądu prezentuje się trochę jak gwiazda rocka wśród innych pionowych odkurzaczy. Połączenie kolorów z konstrukcją nadaje mu charakteru i oryginalności. Ale czy tylko ze względów estetycznych szczególnie dobrze wypada w starciu z innymi konkurentami? Przekonajmy się.

Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet

Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet – konstrukcja rakiety kosmicznej

Najważniejsza część, czyli silnik bezszczotkowy, jest umieszczona w towarzystwie plastikowego zbiornika na brud oraz filtru materiałowego z sitkiem. Filtr w połączeniu z sitkiem gwarantuje podwójną filtrację. Producent zapewnia nas, że zatrzyma do 99% kurzu i alergenów. Poniżej znajduje się ergonomiczny uchwyt. Jest bardzo wygodny. Dobrze leży w ręce, dzięki czemu zapewnia swobodę ruchu.

Całej konstrukcji można zaliczyć, że jest ciężka. Robot waży 3 kg. Widzę, a raczej czuję to tak, że gdy odkurzam z rurą ssącą flex, to ciężar sprzętu rozkłada się w taki sposób, że zdaje się lekki i swobodnie mogę nim pracować, robiąc skręty w dowolnym kierunku. Natomiast moje mięśnie rąk zaczynają odczuwać skutki lockdownu (przestałam chodzenia na siłownie, a w domu, jak to w domu, nie najlepiej się ćwiczy) podczas pracy z odkurzaczem ręcznym. Tak więc osoby, które trochę wypadły z formy, mogą w tym przypadku odczuwać ciężar urządzenia, zwłaszcza podczas dłuższych manewrów. Ale zawsze to jakieś ćwiczenia. Dlatego mnie to nie przeszkadza, choć zdaję sobie sprawę, że komuś może.

Cecotec Conga RockStar 900 podstawa ssąca z silnikiem i baterią

Co ze zbiornikiem na brud? 

Pojemność zbiornika na brud to 0,6 l. Wcale niemało, choć przed pierwszym sprzątaniem myślałam zupełnie inaczej. Ostatecznie, po kilku użyciach, stwierdziłam, że pojemność zbiornika jest wystarczająca. Metraż mojego mieszkania jest niewielki, zaledwie 42m², więc spokojnie mogłabym zapełnić pojemnik po całych dwóch pełnych obejściach. Natomiast dla kogoś, kto mieszka w większym domu, pojemność 0,6 l może być zbyt mała. Niemniej nie zamieniłabym możliwości silnika na większy zbiornik na brud. 

Jeżeli chodzi o oczyszczenie pojemnika, to jest to łatwa i szybka czynność. Pojemnik otwiera się z dwóch stron, od strony rury flex i od strony wyświetlacza LED. To znaczy, że możemy oczyścić sam zbiornik, jak i filtr znajdujący się pomiędzy silnikiem a wyświetlaczem. Czyścimy ręcznie, jedynie przy pomocy lekko zwilżonej szmatki. Z kolei, sam filtr możemy opłukać pod bieżącą wodą, a następnie zostawić do wyschnięcia.

Kosmiczna moc silnika

Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet to odkurzacz cyklonowy, wyposażony w technologię DigitalBrushless. Zapewnia ona wraz z silnikiem bezszczotkowym większą efektywność przy jednoczesnym zmniejszeniu hałasu podczas pracy. Poziom hałasu to 88 dB. Rezultatem takiej pracy silnika jest wydłużona żywotność baterii. A dzięki technologii ForceSonic moc silnika może osiągnąć do 580 W. Moc ssania to aż 26 kPa. Najwyższe obroty gwarantują szybkie i absolutne sprzątanie. Do dyspozycji mamy 4 tryby pracy:
 • Eco – przyzwoita siła, ale przy większym zabrudzeniu mam ochotę przełączyć na tryb wyższy, by szybciej się go pozbyć.
 • Medium – tryb pośredni, który w zasadzie sprawdza się w każdych okolicznościach, ale na usunięcie niektórych zabrudzeń potrzebuje trochę więcej czasu niż tryb wyższy.
 • Turbo – wymiata, stąd nadałam mu miano kosmicznego. Bardzo szybko pochłania brud każdego rodzaju, nawet przyklejone do powierzchni kłęby sierści. Jestem pod wrażeniem i niejako urokiem tej mocy. Tym bardziej mi smutno, gdy pomyślę sobie o tym, że w weekend włączę swój też pionowy odkurzacz, ale o kilka klas niższy i zatęsknię do mocy turbo.
 • Auto (Smart Auto) – tryb inteligentny. Odkurzacz posiada czujniki kurzu, dzięki którym dostosowuje moc ssania do rodzaju szczotki, powierzchni oraz ilości kurzu. Fajne i ekonomiczne rozwiązanie.

Zmianę trybów pracy mamy tuż nad dłonią, na wyświetlaczu LED. Wyświetlacz idealnie pasuje do kosmicznej otoczki. Na nim sprawdzimy również stan baterii oraz aktualny poziom ssania.

Bateria i ładowanie

Wielką zaletą jest szybkość ładowania baterii. Nie byłabym sobą, gdybym choć raz nie zapomniała naładować odkurzacza przed jego użyciem. Pewnej typowej soboty chciałam użyć mojej kosmicznej broni do walki z brudem. Zabrawszy Cecotec Conga do ręki, włączywszy go, ujrzałam 20% baterii. Ups! Ale na szczęście ten sprzęt należy do tych, które szybko się ładują i już po kilkunastu minutach ładowania miał ponad czterdzieści procent poziomu naładowania baterii. 

Tutaj od razu zwracam Waszą uwagę na fakt, że odkurzacz po osiągnięciu 20% naładowania nie dysponuje już mocą turbo, a nawet automatycznie przechodzi w tryb niskiego zużycia energii. Dlatego musiałam odkurzacz podładować. Zatem należy pamiętać o naładowaniu baterii, jeśli chce się dłużej korzystać z wyższych trybów pracy. Turbo jest po prostu wymagający i całkiem szybko pochłania baterię. Odkurzacz nie będzie w stanie działać na nim przez 90 minut, jak to jest przy trybie Eco. I tutaj analogicznie, im wyższa moc ssania, tym krótszy czas pracy baterii.

Niezbędne funkcje

Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet posiada konstrukcję 360°, która pozwala na całkowitą swobodę ruchów. Umożliwia ona także bezproblemowe dotarcie do każdego kąta w mieszkaniu. Ponadto pozwala łatwo ominąć pozwala łatwo ominąć przeszkody napotkane na trasie sprzątania. Muszę przyznać, że urządzenie jest zwrotne i przyjemnie się je prowadzi. 

Dodatkowo odkurzacz w głównej metalowej rurze ma przycisk flex, który zwalnia dolną część rury i w takiej pozycji wjedzie pod sofę, fotel, łóżko, czy inne meble. To jedna z moich ulubionych funkcji, bo w mieszkaniu mam wiele mebli, pod którymi muszę posprzątać. Mój osobisty, skromny odkurzacz pionowy niestety nie ma takiej możliwości. Ażeby tego było mało, zbiornik na brud i silnik ma umiejscowione tuż nad szczotką. Nie polecam takiego rozwiązania – niepraktyczne.

Tytuł godny Mistrza

Po testach Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet wiem, że nie bez powodu odkurzacz został nazwany gwiazdą rocka. On po prostu wymiata. A wymiecie z każdego kąta każdego rodzaju brud – dzięki konstrukcji, zastosowanym technologiom i dostosowanym do wielu zadań specjalnych, końcówkom. Pochłania kurz, włosy, sierść, błoto, a nawet patyczki drewniane.

Chwila, patyczki drewniane? Tak, mój pies lubi przynosić do mieszkania gałązki i je rozgryzać, stąd te pozostałości. Bogate wyposażenie pozwala nam oczyścić prawie każdą powierzchnię wmieszkaniu: podłogę, meble, parapety i sufit. Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet to wielofunkcyjny odkurzacz do wielu zadań domowych.

Pisząc tę recenzję, zaczęłam się zastanawiać nad tym, czy potrzebowałabym jeszcze jakiejś końcówki. Ale żadna inna niż ta, która jest już w wyposażeniu, nie przyszła mi na myśl. Dla mnie Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet wyczerpuje w pełni temat akcesoriów niezbędnych do odkurzania. Przed stycznością z gwiazdą rocka wśród odkurzaczy pionowych, nie myślałam, że przy pomocy jednego urządzenia mogę odkurzyć aż tyle powierzchni i przedmiotów. Odkurzacz jest również bardzo przydatny przy sprzątaniu samochodu. W takich warunkach wersja ręczna sprawdza się równie dobrze, co klasyczna w mieszkaniu.

Koniec kosmicznej przygody, czyli podsumowanie recenzji Cecotec Conga RockStar 900

To już koniec mojej przygody z najlepszą bronią, jaką miałam w ręku, czyli odkurzaczem do zadań specjalnych – Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet. Niestety z moim obecnym, słabym odkurzaczem o ubogim wyposażeniu, nie dorównuję Strażnikowi z Teksasu. Znowu jestem zwykłą strażniczką porządku we własnym mieszkaniu.

Jeśli Cecotec Conga RockStar 900 Ultimate ErgoWet zrobił na Was wrażenie i stwierdziliście, że to właśnie odkurzacz dla Was, to łapcie kod rabatowy: 'ROCKSTAR-200′, dający zniżkę w wysokości 200 zł i cieszcie się idealnie wysprzątanym mieszkaniem albo domem. Z kodu możecie skorzystać do 31.01.2021 r.

W ofercie sklepu al.to znajdziecie jeszcze dwa modele Cecotec Conga RockStar: 

Cecotec Conga RockStar 500 X-Treme ErgoWet – konstrukcja odkurzacza bardzo przypomina model opisany w tej recenzji. Różnią się od siebie podstawą ssącą w konstrukcji i specyfikacji. Moc silnika Cecotec Conga RockStar 500 X-TremeErgoWet to 430 W. Posiada 3 tryby pracy: Eco, Daily i Turbo. Zestaw jest wyposażony w: stację ładującą, szczotki Jalisco, szczotki Best Friend Care, szeroką i wąską dyszę do mebli i narożników, podłużną szczotkę, rurki przedłużające, rurki z przegubem, uchwyt ścienny oraz akcesoria WaterTank. 

Cecotec Conga RockStar 200 Vital – w odróżnieniu od dwóch powyższych modeli jest w kolorze biało-niebieskim. Moc jego silnika to 330 W. Posiada 2 tryby pracy: Daily i Turbo. W jego wyposażeniu znajdziemy: stację ładującą, uchwyt ścienny, szczotę Jalisco, szczotkę wielofunkcyjną, szczotkę 2w1 do mebli, szczotkę wielofunkcyjną.

Minusy

 • waga odkurzacza ręcznego podczas pracy
 • wielkość pojemnika na brud przy sprzątaniu dużego domu
 • brak podświetlenia nad szczotkami

Plusy

 • 3 tryby ssania
 • 4 tryby pracy, w tym w szczególności tryb Turbo i Auto
 • bogate wyposażenie
 • WaterTank
 • konstrukcja 360°, która ułatwia manewrowanie
 • rura ssąca flex
 • cyfrowy wyświetlacz LED
 • czas ładowania (2 h)
 • łatwe i szybkie czyszczenie

Ocena redakcji

9/10