Progresu nie zauważysz również w efektywności energetycznej. Radeon RX 7600 – mimo zastosowania nowej architektury RDNA 3 – ma dużo wspólnego z poprzednią generacją. Model ten, w odróżnieniu od topowych Radeonów RX 7000, nie ma budowy chipletowej, lecz składa się z jednego układu, w dodatku opracowanego w wyższym procesie technologicznym (6 nm zamiast 5 nm, czyli właściwie tańszego w produkcji 7 nm).
Gdy Radeon RX 7600 spadnie przynajmniej do aktualnych cen Radeona RX 6600, to może stać się łakomym kąskiem dla mniej wymagających graczy do rozdzielczości 1080p. Jednak nawet obecny wydatek nie jest zły, bo otrzymujesz wydajność powyżej Radeona RX 6650 XT z obsługą przydatnego dla np. streamerów kodeku AV1. Wstydu nie ma, ale powodów do dumy także nie – ot, w miarę przyzwoita opcja, ale czy wystarczająca, by pokonać GeForce’a RTX 4060?
Recenzja Radeona RX 7600 powstała we współpracy z Jackiem Pelką, specjalistą z działu inżynierii, który odpowiada za wszystkie testy.
Cena Sapphire Radeon RX 7600 Pulse Gaming OC w dniu premiery: 1389 zł
Przepraszam ale nie da się tego czytać. Składnia, gramatyka, pisownia, sprawia, że nie jestem w stanie skupić się na merytorycznym znaczeniu.
Nie przesadzaj nie jest tak źle, czytałem dużo gorzej napisane artykuły. Tutaj wg. mnie wszystko jasne, to jest techniczny tekst a nie poemat Byrona. Może zrób sobie drzemkę i przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem i zaangażowaniem.