Recenzja Kiano Elegance Robot. Czarny koń wśród budżetowych robotów sprzątających?

Od kiedy rynek jest dosłownie zalewany sprzętami elektronicznymi, mamy problem z wyborem tego jednego, konkretnego robota sprzątającego. Tego, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Od nadmiaru urządzeń aż głowa pęka. Dlatego przed ostatecznym wyborem robota sprzątającego, musimy sobie odpowiedzieć na kilka istotnych pytań. Na przykładzie Kiano Elegance Robot, pokaże Wam, na jakie funkcje, elementy i parametry warto zwrócić szczególną uwagę przy zakupie pierwszego robota sprzątającego.

Polska elegancja Kiano Elegance Robot

Nie bez kozery mawia się, że Polak potrafi. Pewnie zastanawiacie się, dlaczego przywołałam to powiedzenie. Już na wstępie chciałam podkreślić, że Kiano Elegance Robot to produkt polskiej marki Kiano. Jest to marka będąca czołowym producentem telewizorów na polskim rynku. Kiano Elegance Robot to jej pierwsze sprzątające dziecko. Mam nadzieję, że nie ostatnie, bo ten robot sprzątający ma wiele do zaoferowania. Dlatego nie ukrywam, że czekam na kolejnego eleganckiego robota Kiano. Tym oto sposobem, uchyliłam Wam rąbka pozytywnej tajemnicy niniejszej recenzji.

Odkurzacz Kiano Robot

Słowo „elegance” idealnie pasuje do Kiano Elegance Robot. A to nie tylko zasługa czarnego koloru, który kojarzy się z elegancją. W końcu nie bez powodu używa się określenia, choćby „mała czarna”. Kolorystyka robota w połączeniu z jego designem tworzy iście elegancki produkt. Design odkurzacza określiłabym mianem minimalistycznym. Dla mnie to zdecydowana zaleta, bo nie lubię udziwnień kolorystycznych i w formie. Tak więc Kiano Robot zaliczam do grona najbardziej eleganckich robotów sprzątających na rynku.

Wszystko pięknie, ładnie, ale na tejże elegancji nie ukryje się niestety kurz. Jasny kurz i białe włosy mojego psa odznaczają się na powierzchni odkurzacza. Niewielka ilość brudu, aż tak bardzo nie rzuca w oczy, w szczególności w moje, gdy nie ma na nich soczewek. Bez soczewek i tak ledwo go dostrzegam. Dlatego dla mnie ten aspekt nie jest ważny. A co jest? On sam! Jego wnętrze. Kiano Elegance Robot jest zgrabnym i lekkim, prawie trzykilogramowym robotem sprzątającym. Na początek, ciekawostka.

Władca i sługa

Ubawiłam się po uruchomieniu robota, bowiem przywitał mnie w sposób nietypowy – „Hello my master”! Nikt nigdy mnie tak wzniośle nie powitał. Kiano Robot równie godnie mnie żegna – „Goodbye my master!”. Jakby się tak głębiej zastanowić to, to wcale nie jest głupie. Przecież to mój sługa. To bynajmniej nie ujma dla robota sprzątającego.

Mało tego, ten sprzątający wybawca (od nudnych obowiązków domowych) ma dla mnie niebagatelne znaczenie. Przecież jak sobie pomyślę o codziennym odkurzaniu, to robot sprzątający urasta do rangi urządzeń niezastąpionych i niezbędnych. Wręcz ukochanych! O, tak, Kiano Elegance Robot należy do jednych z najbardziej pożądanych urządzeń użytku domowego. Przekonajcie się sami, co ten czarny elegancik prócz wyglądu, ma nam do zaoferowania.

Kiano Elegance Robot odkurza

Unboxing godny dobrego budżetowca

Cóż mój kochany przyjaciel kryje w pudełku? To, co każdy dobry budżetowiec mieć powinien, czyli:

 • Stację dokującą – wygląd i zastosowanie standardowe jak w wielu innych robotach sprzątających. Ładowarka znajduje się na dole stacji.
 • Zasilacz – bateria litowo-jonowa 4400 mAh, napięcie akumulatora wynosi 14,8 V.
Kiano robot stacja dokująca z zasilaczem
 • Turbo szczotkę centralną – główna szczotka czyszcząca, znajdująca się pod robotem. Bardzo dobrze zbiera sierść zwierząt.
spodnia strona robota sprzątającego kiano
 • Zbiornik na kurz o pojemności 0,35 l. Umieszczony na górze odkurzacza. Bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wymaga przewracania odkurzacza. Podnosimy jedynie górną pokrywę i wyjmujemy zbiornik. Szybko i łatwo opróżnia się pojemnik.
 • Filtr HEPA, który znajduje się już w zbiorniku na brud. Filtr oddzielony jest od brudu siateczką, czyli filtrem podstawowym. To rozwiązanie chroni filtr hepa przed bezpośrednim kontaktem z zebranymi przez robota zanieczyszczeniami i bakteriami. Celowo zwracam na ten fakt uwagę, bo w wielu robotach sprzątających użycie filtra podstawowego pomiędzy filtrem hepa a brudem nie ma zastosowania.
Kiano Elegance Robot wyposażenie
 • Dodatkowy filtr.
Kiano Robot filtr do odkurzacza
 • 2 szczotki boczne wpięte w odkurzacz. Służą do zamiatania brudu, do którego główna szczotka nie może się dostać.
 • 2 dodatkowe szczotki boczne.
Kiano Robot szczotki boczne
 • Nakładkę mopującą ze ścierką do mopowania. Umieszcza się ją z przodu na dole odkurzacza.
Kiano Robot nakładka mopująca
 • Dodatkową ścierkę do mopowania.
Kiano Robot ściereczka do nakładki mopującej
 • Zbiornik na wodę o pojemności 0,35 l.
 • Element z portem ssącym – wkładamy go w miejsce głównej szczotki do czyszczenia. Działa na zasadzie zasysania napotkanego brudu.
 • Instrukcja obsługi odkurzacza w językach polskim i angielskim. Zawarte są w niej jedynie niezbędne informacje o urządzeniu. W zasadzie wszystkiego, co zostało pominięte, można się domyślić. Mimo to i tak szkoda, że nie jest bardziej rozbudowana, np. o opisy poszczególnych elementów dołączonych do odkurzacza. Rozszerzona instrukcja obsługi oraz FAQ znajduje się na stronie producenta.
 • Instrukcja obsługi aplikacji w językach polskim i angielskim. Wyszczególnione kolejno wskazówki, jak postępować z każdą funkcją, zapewniają bezproblemowe korzystanie z aplikacji.

Aplikacja Kiano

Aplikacja mobilna to kolejny element, bez którego nie wyobrażam sobie pracy robota sprzątającego. Przede wszystkim dlatego, że jest to wygoda. Dzięki aplikacji możemy sterować robotem tak, jak chcemy, bez ciągłego czuwania nad jego sprzątaniem. Dla mnie najważniejsze są trzy kwestie związane z aplikacją:

 • aplikacja daje nam możliwości wyboru rodzaju i efektywności sprzątania,
 • mapuje i automatycznie zapisuje rozkład pomieszczeń,
 • możemy zaprogramować sobie harmonogram sprzątania i zapomnieć o tej czynności w naszym wykonaniu.

Aplikacja Kiano nazywa się Laser Robot na iOS i Android. Używałam tej w wersji na Android. Aplikacja jest prosta w obsłudze. Szybko się instaluje i nie powinna nikomu sprawić trudności. Jeśli jednak będziemy mieć jakikolwiek problem z instalacją, konfiguracją, czy innymi ustawieniami, to z pomocą przychodzi nam dokładna instrukcja obsługi aplikacji w wersji papierowej, która znajduje się w wyposażeniu odkurzacza. Są w niej opisane wszystkie dostępne funkcje. Dodatkowo dla ułatwienia pod każdym opisem są zdjęcia.

Funkcje czyszczenia

W aplikacji Laser Robot mamy do wyboru trzy funkcje (tryby) czyszczenia:

 • Czyszczenie automatyczne – klikamy ikonę „Czyszczenie automatyczne” i po chwili robot się uruchamia, gotowy do odkurzania wraz z automatycznym tworzeniem mapy pomieszczenia. W każdej chwili możemy wstrzymać pracę robota, wciskając przycisk „Pauza”. Możemy też zakończyć pracę robota, który po wstrzymaniu czyszczenia, uda się do stacji dokującej.
 • Czyszczenie strefowe – wybieramy ikonę z tą właśnie nazwą, po czym ustalamy nazwę strefy oraz sposób czyszczenie (klasyczne lub podwójne). Następnie zaznaczamy ją na planie mieszkania. Klikamy „Zapisz” i gotowe. Robot będzie czyścił wyłącznie w tej wyznaczonej strefie. Gdy skończy, powróci do stacji ładującej.
Kiano Robot czyszczenie strefowe
 • Czyszczenie punktowe – działa na podobnej zasadzie, co czyszczenie strefowe. Różnica jest taka, że tworzymy mapę stref czyszczenia punktowego. Utworzone punkty łączymy ze sobą w celu ustalenia dokładnej pozycji sprzątania. Jeśli zechcemy, to możemy zatrzymać tryb czyszczenia punktowego, wtedy robot przejdzie w tryb klasycznego czyszczenia.
Kiano Elegance Robot czyszczenie punktowe

Jak działa harmonogram czyszczenia Kiano Robot?

Przydatną opcją w aplikacji jest funkcja planu czyszczenia. Harmonogram czyszczenia ustawiamy zgodnie z naszymi potrzebami. Wybieramy dzień lub dni, godzinę i tryb czyszczenia. Po zapisaniu możemy dodać kolejny plan czyszczenia. Kiedy zechcemy, możemy usunąć lub zmienić wybrany plan czyszczenia. Odkurzacz będzie uruchamiał pracę wedle zapisanego planu. Jest to sprytne rozwiązanie i niezwykle pomocne w szczególności, gdy jesteśmy na tyle zapracowani, że zapominamy o sprzątaniu lub zwyczajnie nie mamy na nie czasu.

Pilot w wersji elektronicznej

W aplikacji możemy także sterować ręcznie robotem. Po kliknięciu ikony „Zdalne sterowanie”, wyświetla nam się panel sterujący z przyciskiem pośrodku, przy pomocy którego włączamy lub pauzujemy pracę odkurzacza. Kontrolujemy kierunki ruchu robota, naciskając dowolny przycisk kierunkowy.

Kiano Robot sterowanie ręczne

Uwaga! Strefa zakazana!

W aplikacji mamy możliwość wytyczenia strefy, którą chcemy wykluczyć ze ścieżki odkurzania. Może to być cokolwiek, choćby kącik z miskami dla pieska, czy miejsce z zabawkami dla dziecka. Kiano Elegance Robot podczas odkurzania mieszkania pominie czyszczenie tej strefy. W pewnych przypadkach warto tę funkcję zastosować, bo moc robota jest niczego sobie.

Moc Kiano Elegance Robot

Kiano Robot ma mocny silnik elektryczny, dzięki któremu bardzo dobrze radzi sobie z zabrudzeniami, kurzem i sierścią zwierząt. Jego moc to 30 W. W aplikacji są do wyboru trzy poziomy mocy ssania: cichy, silny i automatyczny. Najwyższa moc ssania to 2100 Pa. Poziom hałasu osiąga maksymalnie 65 dB. To standardowy poziom hałasu przy takiej mocy silnika. Nie jest on w ogóle uciążliwy. Spokojnie możemy czytać przy nim książkę lub intensywnie pracować.

Na najniższej mocy ssania, robot jest w stanie pracować do 120 min. Im wyższa moc, tym czas sprzątania odkurzacza jest krótszy. Na silnej mocy ssącej Kiano Robot pracuje około 60 minut. Gdy bateria osiągnie zbyt niski poziom, odkurzacz zajeżdża do stacji ładującej. Czas ładowania to maksymalnie 5 h – taki czas podaje producent. Jednak nie przypominam sobie, żeby ładował się dłużej niż 4 h. A to całkiem przyzwoicie.

Kiano Elegance Robot moc ssąca

Kiano Robot – sierść mu nie straszna

Z moimi pięknymi i wymagającymi dywanami, w które wbite są piękne włosy mojego pieska, nie sądzę, by którykolwiek odkurzacz poradziłby sobie na niższych obrotach niż te najwyższe. Kiano Elegance Robot doskonale odkurza sierść. Oczywiście pochłania ją przy pomocy silnej mocy ssącej. Odkurzacz wjeżdżając na dywan, od razu przechodzi na najwyższą moc ssania. To właśnie sekret skuteczności odkurzania dywanów.

Bardzo mile zaskoczyła byłam dokładnością, z jaką sprząta zalegającą na dywanie sierść po moim zwierzaku. Nie spodziewałam się, że robot za 1199 zł tak dobrze usunie te uciążliwe i trudne do sprzątnięcia zabrudzenia. Dlatego dla mnie to największa zaleta Kiano Elegance Robot. Dla posiadaczy pupili takich, jak mój piesek Luna, jest to zdecydowanie odpowiedni robot sprzątający.

Co do pupili, to taka mała dygresja. Mój pies – Luna, po tym, jak schowałam jej zabawki, by Kiano Robot się z nimi nie spotkał, nie wiedzieć kiedy, wyjęła jedną z nich. Nie zorientowałam się, dlatego włączyłam robota, po czym udałam się do kuchni. Podczas pracy odkurzacza, Luna zaczęła bawić się kongiem (specjalna zabawka dla psów z kauczuku o nieregularnym kształcie). Jak to bywa zazwyczaj, pobawiła się kilka minut zabawką, po czy zostawiła ją na środku salonu. I tym oto sposobem kong zetknął się z robotem. Najpierw to usłyszałam. Bowiem da się odróżnić klasyczną pracę robota od tej podejrzanej, np. właśnie takiej, podczas której odkurzacz natrafi na jakąś przeszkodę i zacznie z nią tańcować. Ach, szkoda, że nie nagrałam tego widowiska. Robot tańczy na kongu! Któż to widział? Doprawdy, zadziwiające zjawisko.

Wyglądało to trochę tak, jakby robot palił gumę. Uspokoję Was od razu, że nic się nikomu nie stało. Wszyscy cali i bez szwanku wyszli z tych szalonych tańców. Co mnie w tym widoku najbardziej zszokowało? To, że on w ogóle wlazł na tego konga. To kongo wcale niskie nie jest, a on sobie na nie wjechał jakby nigdy nic. I wtedy przypomniało mi się, że producent napisał, że robot może pokonać przeszkody do 1,8 cm. Ale ze względu na dziwny, nieregularny kształt i lepki materiał zabawki, odkurzacz nie mógł po niej przejechać. Wybrał inną formą kontaktu. Mimo takiej niespodziewanej sytuacji nie obawiałam się zostawić Kiano Robota samego z Lunką. Wcześniej jednak skuteczniej schowałam jej zabawki.

Kiano sam w domku

Kiano Robot może czyścić nam mieszkanie nawet wtedy, kiedy nie ma nas w domu. Wyobraźcie sobie sytuację, w której niespodziewanie spotykacie znajomych czy rodzinę. Oni nagle wpadają na pomysł, że koniecznie muszą Was odwiedzić, TERAZ! A Wy macie brudną podłogę, na której pełno sierści Waszego zwierzaka. Tutaj przychodzi z pomocą Kiano Elegance Robot i jego aplikacja Laser Robot. Za pomocą aplikacji łączycie się z odkurzaczem i uruchamiacie którykolwiek z trybów pracy chcecie. Po czym z nieukrywaną z przyjemnością udajecie się z gośćmi do swojego czystego mieszkania. Nie należy się też martwić, że robot poprzestawia nam przedmioty, bo posiada najlepszą nawigację laserową.

Najlepsza nawigacja – laserowa

Dlaczego laserowa nawigacja jest najlepsza? Dlatego, że jest najdokładniejsza i najskuteczniejsza. Nawigacja laserowa jest wykorzystywana w najdroższych robotach sprzątających, bo daje najlepsze rozwiązania i najwięcej możliwości przy mapowaniu pomieszczeń. Ani nawigacja optyczna, ani żyroskopowa nie jest tak precyzyjna jak nawigacja laserowa.

W Kiano Elegance Robot zastosowano nawigację laserową LDS, która szybko i precyzyjnie skanuje dane pomieszczeń i wykorzystuje je do tworzenia map w czasie rzeczywistym. Nawigacja laserowa jest także bardzo pomocna przy w omijaniu przeszkód. Tym sposobem laserowe skanowanie pomieszczeń, ukazuje nam możliwości i siłę urządzenia. Zapewnia też najlepsze i najefektywniejsze sprzątanie.

Przy pomocy radaru, laser w wieżyczce robota odbija się od danych przedmiotów, następnie robot tworzy nam bardzo dokładną mapę pomieszczenia, która jest widoczna w aplikacji mobilnej. Lidar, czyli właśnie laser z radarem, jest odpowiedzialny za rozpoznawanie przeszkód i ocenianie odległości pomiędzy nimi a odkurzaczem. To nieocenione dla robota narzędzie omijania napotkanych na drodze przeszkód chroni go przed niepożądanymi kolizjami. Ale to nie wszystko.

Procesor

W odkurzaczu Kiano Elegance Robot zastosowano czterordzeniowy procesor – Cortex A7, który wraz z procesorem graficznym Mali 400 wykorzystuje algorytm SLAM. Jest to powszechnie eksploatowany w robotach autonomicznych algorytm, opracowany z myślą o pracy w często zmieniających zmieniających się warunkach. Służy do jednoczesnego mapowania otoczenia i odnajdywania się w utworzonej przez niego mapie. Zapewnia to najbardziej efektywne czyszczenie, zarówno pod względem czasu, jak i samej jakości sprzątania.

I jeszcze coś ekstra

Jakby tego dobrego było mało, Kiano Robot ma jeszcze z przodu kamery, które dzięki wsparciu sztucznej inteligencji służą do rozpoznawania przedmiotów. Mają one wraz z czujnikami antykolizyjnymi (11 par) zapewnić skuteczne omijanie przedmiotów. Robot wyposażony jest także w 4 pary czujników antyspadkowych, które skutecznie spełniają swoją funkcję. Sprawdzone – Kiano Robot nie spadł na tzw. kręcone schody, od razu je ominął. Trochę się wystraszyłam, gdy odkurzacz podjechał pod schody. Sprawdźcie to w filmiku poniżej.

Czy rozmiar ma znaczenie?

Zacznę od całkowitych wymiarów Kiano Elegance Robot: wysokość 9,9 cm, szerokość 34,6 cm, długość 3,4 cm. To standardowa wielkość robota, zważywszy na zastosowane w nim systemy i rozwiązania. Najistotniejsza jest tutaj wysokość robota. Wyższe roboty, a dokładniej te, które mają wyższe zawieszenie, znacznie łatwiej pokonują przeszkody napotkane na swojej drodze sprzątania. Właśnie m.in. dlatego Kiano Robot z taką lekkością i elegancją pokonał nóżki od suszarki na pranie, wprawiając mnie tym w zdumienie. Robot jest w stanie pokonać przeszkodę o wysokości 1,8 cm. Pomaga mu w tym wspomniany wcześniej lidar rozpoznający wnętrza oraz dopracowany i mocny napęd. Z progami też radzi sobie bardzo dobrze.

Automatyczne ładowanie

Kolejną zaletą prezentowanego robota jest automatyczne ładowanie. Kiano Elegance Robot należy do tej grupy robotów sprzątających, które ładują się same. To znaczy, że gdy jego stan baterii nie jest już wystarczający do pracy, to zjeżdża do stacji dokującej w celu uzupełnienia baterii. Jeśli odkurzacz nie zakończył zadanego cyklu pracy, to po naładowaniu baterii wraca do pracy.

Przy pomocy aplikacji kontrolujemy stan baterii, który wyświetla nam się u dołu ekranu, po lewej stronie. To kolejna wygoda, dzięki której nie zaprzątamy sobie głowy niskim stanem baterii. Nie musimy go też resetować, czy zanosić do stacji ładującej. Nawet o opróżnieniu pojemnika nie musimy pamiętać, ponieważ robot sam nas poinformuje, że jest już pełen.

Mopowanie

Dobrze jest mieć robota, który oprócz zamiatania i odkurzania również mopuje podłogę. To dla nas kolejny obowiązek domowy do odhaczenia. Kiano szczególnie dobrze wykonuje swoje zadanie, jakim jest mopowanie, ze względu na zaprojektowany konstrukt i system mopujący. Moduł ze ścierką znajduje się na dole odkurzacza, a pojemnik na wodę wkłada się w miejsce pojemnika na kurz.

Właśnie to, że te dwa elementy służące do mopowania są osobno, ma niebagatelne znaczenie. Bowiem taka konstrukcja umożliwia dostosowanie dystrybucji wody do naszych potrzeb. Robot jest wyposażony w system czujników kontrolowania przepływu wody, który dostarcza odpowiednią ilość wody wyłącznie podczas pracy. Tak więc nie musimy się martwić kapiącą wodą, która w dłuższej perspektywie może nam uszkodzić podłogę. Oznacza to też, że woda nie uszkodzi nam stacji dokującej.

Ochronę i dokładne mycie wszelkiego rodzaju podłóg zagwarantowane są przez trzy poziomy dostarczania wody. Poziom pobierania wody dostosowywany jest do ilości zabrudzeń i do rodzaju posadzki. Zbiornik na wodę jest tak zaprojektowany, by równomiernie doprowadzać wodę do mopa. Nie musimy się obawiać tego, że wody na podłodze będzie za mało lub za dużo. Pojemność zbiornika na wodę jest taka sama jak pojemnika na brud, czyli 0,35 l.

Kiano Robot z funkcją mopowania bardzo mi się przydał pewnego dnia po powrocie ze spaceru z psem. Luna wróciła do mieszkania, mając brudne od błota łapki. Zanim wyczyściłam jej łapki wilgotnym ręcznikiem, zdążyła już zrobić ścieżkę z odbitymi łapkami od korytarza do końca salonu. Na szczęście nie musiałam tego zmywać ręcznie, bo miałam od tego Kiano Elegance Robot. Robot już przy pierwszym podejściu uporał się z odbitymi na podłodze śladami psich łapek.

Kiano Robot wymopowana podłoga

Kiano Elegance Robot gwarancja jakości w dobrej cenie

Kiano Elegance Robot jest idealny do małych, średnich, a nawet dużych mieszkań do 120 m², ze względu na jego moc i wydajną baterię, która zapewnia ekonomiczne sprzątanie. Świetnie radzi sobie z brudem na podłodze i dywanach. Jest bardzo dobrym wyborem dla posiadaczy zwierząt, które gubią sierść, nawet tę najdłuższą. Kiano Robot bez problemu się z nią rozprawi, nie zostawiając po niej śladu.

Kiano Robot da sobie radę w każdej sytuacji, bo jest wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania mapowania pomieszczeń i omijania przeszkód. Z Kiano Elegance Robot dbanie o czystą podłogę i dywany nie będzie już problemem i utrapieniem. Odkurzacz zamiecie, odkurzy i wymopuje za nas całe mieszkanie. Nawet nie musimy myśleć o włączaniu odkurzacza, bo dzięki funkcji programowania harmonogramu sprzątania w aplikacji sam wie, kiedy czas na porządki. Nie musimy być nawet wtedy w mieszkaniu. Jest to absolutny komfort.

Aplikacja mobilna to dla mnie niezbędny element wyposażenia robota sprzątającego. Uważam, że jak już kupować odkurzacz, to właśnie taki, który posiada dobrą aplikację. Nie dość, że to wygoda sama w sobie, bowiem możemy się wygodnie rozsiąść w fotelu i rozkazywać naszemu słudze wedle naszych zachcianek. To jeszcze całkowicie możemy zapomnieć o robocie, bo poradzi sobie w każdej sytuacji. To inteligentne urządzenie. Poniżej logo aplikacji Kiano Elegance Robot – Laser Robot.

Kiano Elegance Robot nie dość, że jest czarnym koniem wśród budżetowych robotów sprzątających do 1200 zł, to jeszcze polskim. Moja Luna polubiła czarnego elegancika, bo to robot przyjazny zwierzętom. Za każdym razem z zaciekawieniem obserwowała jego prace.
Tak ładnie razem wyglądają.

pies na kolorowym dywanie, a obok robot sprzątający Kiano Elegance

Dla Was, wytrwałych czytelników mamy kod rabatowy: KIANO100 ze zniżką 100 zł na zakup eleganckiego i wydajnego robota sprzątającego Kiano Elegance Robot. Z kodu rabatowego możecie korzystać do 14.03.2021 r.

Minusy

 • lakoniczna instrukcja obsługi
 • tworzywo, na którym widać kurz

Plusy

 • laserowy system nawigacji LDS
 • moc ssania
 • moc silnika
 • dokładne odkurzanie sierści zwierząt
 • automatyczne włączanie najwyższej mocy ssącej podczas czyszczenia dywanów
 • tryby pracy
 • harmonogram czyszczenia
 • design
 • instrukcja obsługi aplikacji mobilnej
 • wydajny procesor
 • dodatkowe części zamienne dołączone do odkurzacza

Ocena redakcji

8/10
PL - Rekomendacja