Jakie głośniki do komputera kupić? Ranking na rok 2020

Chcesz skutecznie podbić wrażenia dźwiękowe podczas gry? A może cenisz sobie pracę w rytm ulubionych kawałków? Postaw na odpowiednie głośniki komputerowe, które pozwolą Ci cieszyć się dobrym i jakościowym brzmieniem. Adekwatnie dobrany zestaw audio do komputera skutecznie podbije atrakcyjność oprawy muzycznej filmu, gry czy prezentacji. Oto kilka topowych propozycji.

Jak wybierać głośniki komputerowe?

Pierwszym i podstawowym parametrem, który warto sprawdzić, wybierając głośniki do komputera jest RMS, czyli mówiąc najprościej – wskaźnik określający moc, która pozwoli pracować im przez długi czas, bez niechcianych uszkodzeń i z możliwie jak najmniejszą ilością zakłóceń. Wartość RMS przekłada się również na finalną głośność i czystość emitowanego dźwięku. I najważniejsze – im jest większa, tym lepiej. We flagowych zestawach głośników potrafi wynosić nawet do 500 W.

Rodzaje głośników do komputera

Szukając zestawu głośników komputerowych idealnych dla siebie, możesz wybierać m.in. z opcji pozbawionych zbędnego okablowania, które współpracują z komputerem za pomocą wbudowanego modułu Bluetooth. Alternatywnie, możesz postawić na urządzenia  łączące się z nośnikiem dosłownie jednym kabelkiem, który włożysz do wejścia USB lub tradycyjnego Mini Jack’a w swoim sprzęcie.

Pamiętaj również, że ten rodzaj głośników tylko w teorii przeznaczony jest wyłącznie do sprzętu komputerowego. Swobodnie podłączysz je również do smartfona, tabletu czy innego odtwarzacza plików audio – o ile będą wyposażone w odpowiedni dla nich moduł łączności.

Poszczególne modele głośników komputerowych otrzymały również unikalne LED-owe oświetlenie, często pulsujące w rytm muzyki. Dodatkowe światło nie tylko ułatwia korzystanie ze sprzętu podczas całonocnych maratonów, ale także wprowadza do nich niezwykły i stricte gamingowy klimat. Wbudowany system oświetlenia RGB pozwala cieszyć się zatem zarówno muzyką, jak i wielobarwną iluminacją świetlną. 

Funkcje dodatkowe w głośnikach komputerowych

Większość zestawów głośnikowych posiada także szereg dodatkowych funkcji, które znacznie podnoszą komfort ich użytkowania. Możesz np. ustawiać konkretne parametry za pomocą bezprzewodowego pilota lub sterować nimi za pomocą sparowanego smartfona. 

Niektóre z głośników do komputera wspiera również praca Subwoofera, który odpowiada za niskie tony i wysokie basy. Co więcej, wybrane zestawy wyposażone są także w systemy wspomagające, podnoszące jakość i długość ich pracy, np. system inteligentnego zarządzania energią.  

Pamiętaj też, że każdego zestawu głośników komputerowych możesz dobrać odpowiednie akcesoria.

Polecane głośniki do komputera – ranking 2020

Nasze propozycje: