Znani reżyserzy nakręcą filmy za pomocą Galaxy S21 Ultra. Jest już pierwszy zwiastun i nic dziwniejszego dziś nie zobaczycie

Podobno kiedy trzymacie w ręku młotek, to wszystko staje się gwoździem. A kiedy w rękach profesjonalnych reżyserów znajduje się Galaxy S21 Ultra, to po prostu musi powstać z tego film. Prawdopodobnie takim założeniem kierował się Samsung, zapraszając do współpracy znanych artystów ze świata kina, by nakręcili filmy najnowszym flagowcem koreańskiego giganta. Pierwsze efekty można podziwiać już teraz.

Zwiastun filmu nakręconego przez Galaxy S21 Ultra

Pierwszym reżyserem, który podjął współpracę z Samsungiem w ramach #withGalaxy jest Joe Wright. Brytyjczyk znany z filmów takich jak: Duma i uprzedzenie, Czas Mroku czy Anna Karenina. Dziełem, które zrealizuje w całości za pomocą Galaxy S21 Ultra będzie film Princess & Peppernose opowiadający o losach księżniczki, która poszukując miłości, realizuje własne pragnienia.

Tak, brzmi banalnie. Zaręczam jednak, że sam zwiastun produkcji już taki nie jest. To dziwne połączenie baśniowych klimatów z musicalem i tytułowym Peppernosem, czyli chłopcem z wypieczonego ciasta. Tak, nie pomyliłem się. Zobaczcie sami:

Abstrahując jednak od samej treści filmu i jego artyzmu, to zaprezentowany zwiastun wygląda naprawdę nieźle. Oczywiście trudno ocenić, jak rzetelnie Samsung i Joe Wright podeszli do sprawy. Czy dosłownie wszystko jest kręcone Galaxy Ultra 21? I w jakim stopniu na ostateczny wygląd zwiastuna wpłynęła postprodukcja? Jeśli jednak mielibyśmy wierzyć na słowo, to z pomocą smartfona naprawdę można nakręcić pełnoprawny film.

Wright twierdzi, że podczas kręcenia materiału pierwszy raz zdecydował się na użycie wyłącznie 13-milimetrowego ultraszerokokątnego obiektywu. Reżyser podkreślił, że nawet zbliżenia były kręcone szerokim obiektywem, co nadało filmowi upiorny, halucynacyjny wygląd. Przyznaję, że coś w tym jest.

Princess&Peppernose film ujęcie
Źródło: Samsung

Jakie filmy nas czekają w ramach #withGalaxy?

Kolejnym reżyserem, który nakręci film smartfonem Samsunga jest Chińczyk Sha Mo znany z Love Will Tear Us Apart oraz My Huckleberry Friends. Ma to być Kids of Paradise opowiadający o konflikcie między dziećmi w małej szkole na wsi. Film wyróżni to , że będzie nagrany w trybie reżyserskim, który pozwala nagrywać trzy różne ujęcia jednocześnie. Sha Mo chwali sobie mobilność takiego rozwiązania, ponieważ pozwala mu uchwycić takie kąty i ruchy, których nie da się uchwycić większym aparatem.

Oba filmy będą zaprezentowane na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan w Korei Południowej. Festiwal odbędzie się jeszcze w październiku.

Smartfon do nagrywania filmów – producenci prężą muskuły

Oczywiście nie jest to pierwsza tego typu akcja. Jedną z głośniejszych smartfonowych produkcji był The Stunt Double w reżyserii Damiena Chazelle znanego z Whiplash czy La La Land nakręcony iPhomem 11 Pro… i to w pionie.

A jako ciekawostkę dodam tylko, że na rodzimym podwórku również próbujemy podobnych rozwiązań. Teledysk do remixu piosenki Nataszy Urbańskiej nagrano w całości Motorolą Edge 20 Pro. Nie zrobię Wam tego i nie poproszę o przesłuchanie z zapewnieniem, że w końcu się rozkręci. Ot, taka ciekawostka:

W tego typu akcjach marketingowych producenci smartfonów prężą swoje muskuły i próbują powiedzieć: to ja najwięcej biorę na klatę. A tak na poważnie, po prostu starają się pokazać, że smartfon jest odpowiednim urządzeniem do kręcenia profesjonalnych filmów. I w pewnym sensie tak jest, o ile wie się, w jaki sposób go wykorzystać. W omawianych przypadkach oprócz jakości samego sprzętu dużą rolę odgrywają umiejętności filmowców, oświetlenie, scenografia czy akcesoria, które dopełniają obrazu i nadają całości profesjonalnego sznytu.

Więc może to nie do końca tak, że wystarczy mieć Galaxy S21 Ultra czy inny smartfon i jak to mówią – sky is the limit, a wszystko jest gwoździem. Jednak przy odpowiedniej dozie kreatywności i wiedzy na temat filmowania da się stworzyć coś, co może pretendować do miana profesjonalnej produkcji filmowej.

Źródło: Samsung

Zobacz smartfony z wideo 8K i 4K w x-komie