Wielka frajda w skali mikro z Tech Deck. Pora na powrót fingerboardów

Pamiętacie szał na fingerboardy? Jeśli tak, i wspominacie to z łezką w oku, to teraz macie okazję przypomnieć sobie podwórkowe i szkolne czasy, gdzie co rusz znienacka przeskakiwały nad głowami i wyjeżdżały zza zakrętów mini deskorolki. A przy okazji możecie zafundować pociechom nową rozrywkę i nauczyć ich kilku tricków. Sprawdźcie deskorolki i mini rampy od Tech Deck.

Fingerboard – co to jest i jak to jeździ

Zaryzykuję stwierdzenie, że każdy geek i freak ma swoją miniaturkę. Miłośnicy kolei budują dioramy, po których mkną pociągi w różnych skalach. Amatorzy podniebnej przestrzeni kolekcjonują skrzydlate modele. Entuzjaści motoryzacji polerują karoserię małych, wiernych kopii pojazdów w stylu retro i tych nowoczesnych superszybkich maszyn. Deskorolkarze też mają swoje miniatury i to do tego takie, którymi mogą robić te same tricki, co na tych dużych modelach.

Tech Desk fingerboard

Fingerboardy pojawiły się na rynku w latach 80. trochę przypadkowo. Na początku były tylko ozdobnymi brelokami do kluczy, jednak z czasem zaczęto wykonywać je z lepszych materiałów, dzięki czemu miłośnicy tych czterech kółek zaczęli używać ich od zabawy.

Teraz fingerboardy to nic innego, jak miniaturowe wersje klasycznej deskorolki, na których jeździ się i wykonuje wszystkie sztuczki za pomocą palców u dłoni. Deski produkowane są z drewna lub plastiku i składają się dokładnie z tych samych części i elementów, czyli kółek, decka i tracków. Mają takie samo wyprofilowanie oraz zawieszenie, które pozwala na poprzeczny skręt osi pod wpływem asymetrycznego nacisku na deskę. Zazwyczaj od góry na deskach znajduje się grip – papier ścierny, który poprawia przyczepność palców i dodaje realizmu. Mini Deski mają zazwyczaj 96 mm długości i są dostępne w trzech szerokościach: regular, wide i extra wide.

Fingerboardy od Tech Deck

Jednym z najbardziej popularnych producentów fingerboardów jest Tech Deck. Oferuje bardzo dobrą jakość swoich produktów w przystępnej cenie, dlatego bardzo często młodzi fingerboardziści zaczynają swoją przygodę właśnie z tą marką. Tech Deck proponuje zestawy desek do samodzielnego skręcenia, wzorowanych na prawdziwych skateboardowych markach, takich jak Baker Skateboards, Krooked czy Grizzly Griptap. Poznajcie zestawy, które dostarczą skateboardowej frajdy w mikro skali:


Zbuduj własny skatepark

Sztuczki i tricki na fingerboardach można robić dosłownie wszędzie. Elementy pokoju młodej skaterki czy skatera mogą nagle odkryć wiele nowych, ciekawych zastosowań. Ale skateboardowego klimatu z pewnością dodadzą oryginalne rampy typu bowl czy funbox, krawędzie i panele, na których pociecha będzie mogła odkrywać i doskonalić sztuczki. Zestawy przeszkód od Tech Deck pozwolą stworzyć różne kombinacje, na których dziecko będzie robić skoki ślizgi i pozwolą poczuć się, jak na prawdziwym torze.