Uniezależnij się od kaprysów elektrowni. Poznaj ofertę urządzeń VOLT i przygotuj się na awarię prądu (i nie tylko)

Prąd płynie w gniazdku – to tak oczywiste, jak fakt, że słońce świeci. A co zrobić, jeżeli nastąpi przerwa w dostawie prądu albo gwałtowna burza doprowadzi do skoku napięcia i niebezpiecznego zwarcia? Nie daj się zaskoczyć kaprysom elektrowni i sieci energetycznej. Poznaj szeroką ofertę urządzeń do zasilania marki VOLT, które sprawdzą się w domu, biurze, a nawet podróży.

VOLT – nowość w ofercie, dekada doświadczenia na rynku

VOLT Polska już od 10 lat działa na rynku zasilania awaryjnego. Zajmuje się projektowaniem, produkcją i dystrybucją takich urządzeń, jak m.in. zasilacze awaryjne, przetwornice, konwertery i reduktory napięcia, prostowniki, akumulatory i wiele innych. Szeroka gama produktów oraz ich wysoka jakość pozwoliła firmie odnieść sukces nie tylko w Polsce, ale także na rynku międzynarodowym. Możesz mieć pewność, że niezależnie od wybranego urządzenia będzie ono działać niezawodnie przez długi czas.

Poznaj ofertę urządzeń VOLT. Od zasilania awaryjnego po energię słoneczną

Zasilacze awaryjne UPS VOLT. Nie obawiaj się braku prądu

Elektrownia bez ostrzeżenia odcięła prąd, a Ty jesteś w trakcie szykowania ważnego projektu na komputerze? A może za oknem panują tropikalne upały i nie chcesz, aby rześki powiew z klimatyzatora przestał Cię rozpieszczać? Zasilacz awaryjny UPS VOLT zabezpieczy Cię na wypadek nagłych problemów z dostawą energii elektrycznej.

Awaria prądu w biurze

UPS służy do zasilania najważniejszych urządzeń podczas awarii. Kiedy nagle zabraknie prądu, podłączone do niego sprzęty będą nadal przez pewien czas działać. Dlatego znajdziesz w nim standardowe gniazdka elektryczne, takie jak w listwie zasilającej. Podłączysz do nich komputer stacjonarny, monitor, dysk sieciowy czy ładowarkę do telefonu. Ponadto zasilacze awaryjne z serii SINUS PRO wytwarzają na wyjściu napięcie o przebiegu sinusoidalnym, dzięki czemu są w stanie zasilać urządzenia o charakterze indukcyjnym (wyposażone w silnik elektryczny), np. elektronarzędzia siłowe, sprężarki powietrza, klimatyzatory, lodówki, zamrażarki i inne.

Jak działa UPS? Zalety zasilania awaryjnego

Kiedy prąd płynie, jak należy, zasilacz czeka na sygnał do działania i ładuje swój akumulator. A gdy tylko zabraknie zasilania, UPS włączy akumulator i zacznie dostarczać prąd do podłączonych urządzeń. Zyskasz cenne minuty na zapisanie pracy biurowej, dokończenie newralgicznej części remontu albo unikniesz rozmrożenia jedzenia. Ponadto moduł AVR w UPS VOLT chroni Cię także przed gwałtownymi zmianami napięcia, które mogą poważnie uszkodzić sprzęt. Dzięki temu nie wydasz pieniędzy na kosztowne naprawy lub wymianę urządzeń na nowe.

Pamiętaj jednak, że podłączone do zasilacza urządzenia powinny mieć maksymalnie ok. 80% samego zasilacza UPS. Przykładowo jeżeli moc skuteczna zasilacza awaryjnego wynosi 1000 W, suma mocy Twoich sprzętów nie powinna przekroczyć 800 W. Dlatego warto wybrać UPS, który zapewni Ci także zapas mocy na przyszłość. Kto wie, czy nie kupisz za jakiś czas nowego sprzętu?

Poznaj pełną ofertę zasilaczy awaryjnych VOLT

Akumulatory – dodatkowa moc dla Twojego zasilacza UPS i innych urządzeń

Akumulator Twojego zasilacza UPS  w pewnym momencie może już nie być tak wydajny, jak w dniu zakupu. Może się także zdarzyć, że będziesz potrzebować dodatkowej mocy. Nie musisz jednak kupować zupełnie nowego urządzenia. Wystarczy wybrać akumulator VOLT, aby tchnąć życie w swój UPS. Ponadto akumulatory VOLT wykorzystasz również do innych urządzeń, takich jak: systemy alarmowe, systemy kontroli dostępu, systemy telekomunikacyjne, wyposażenie medyczne czy skutery.

To bezpieczne i długowieczne konstrukcje – akumulatory VOLT AGM mogą działać w dowolnej pozycji nawet przez 10 lat, gdyż są zabezpieczone przed uszkodzeniami, wysoką temperaturą czy zbyt wysokim ciśnieniem wewnątrz akumulatora. VOLT LiFePO4 wyposażono natomiast w układ BMS, który zapewnia przechowywanie baterii bez utraty pojemności nominalnej przez długi czas. Układ ten kontroluje również procesy ładowania i rozładowywania akumulatora dla zapewnienia wydajnej pracy przez cały okres użytkowania.

Sprawdź pełną ofertę akumulatorów VOLT w x-komie

Stabilizatory napięcia – prosty sposób na wahania napięcia

Jeżeli korzystasz z kosztownego sprzętu komputerowego lub RTV, takiego jak wzmacniacze i miksery audio, kolumny głośnikowe, telewizory, amplitunery itp., dobrze zabezpieczyć się przed zmianami napięcia. W Polsce napięcie wynosi 230 VAC, ale kiedy odbiegnie nawet zaledwie o 10% od tej normy, może w najlepszym wypadku zakłócić pracę sprzętu, a w najgorszym doprowadzić do przepięcia i poważnego uszkodzenia.

Stabilizator napięcia sieciowego VOLT wykrywa zmiany w napięciu i obniża je lub podwyższa do poziomu nominalnego, by zapewnić stabilność działania sprzętów elektronicznych. Nie musisz już obawiać się przerw w pracy albo awarii urządzeń. Podłącz swój komputer, serwer, mikser czy wieżę stereo i pracuj, baw się, a przede wszystkim śpij spokojnie.

Poznaj ofertę stabilizatorów napięcia VOLT w x-komie

Przetwornice – zabierz prąd w podróż samochodem

Jedziesz samochodem na weekendowy wypad pod namiot, na biwak albo po prostu z dala od gniazdka elektrycznego? Nieoceniona okaże się przetwornica samochodowa, która zamieni napięcie przemienne 230 V z akumulatorów i instalacji samochodowych na napięcie stałe 12 V lub 24 V. Takich urządzeń jak czajniki, suszarki, lodówki kempingowe czy laptopy nie zasilisz bowiem zwykłą ładowarką samochodową. W przetwornicy znajdują się zwykłe gniazdka elektryczne, do których podłączysz niezbędne podczas wypoczynku urządzenia.

Sprawdź przetwornice samochodowe VOLT w x-komie

Rodzina wakacje w terenie

Inwertery solarne – bezpieczna i wydajna fotowoltaika

Przymierzasz się do fotowoltaiki? Potrzebujesz inwertera solarnego, zwanego także falownikiem. Służy on do przekształcenia prądu stałego wyprodukowanego przez instalację fotowoltaiczną na prąd zmienny do zasilania urządzeń. Czytelny wyświetlacz LCD pozwoli Ci na bieżąco monitorować najważniejsze parametry instalacji, a do klasycznych gniazdek elektrycznych podłączysz wybrane urządzenia, takie jak komputer, lodówka, telewizor czy wiertarka. Zabezpieczenia przeciw zwarciom, przeciążeniom i termiczne ochronią Cię ponadto przed awariami falownika.

Zobacz ofertę inwerterów solarnych VOLT w x-komie

Sprawdź pełną ofertę urządzeń marki VOLT w x-komie

Artykuł powstał we współpracy z firmą VOLT.