TOP 4 aplikacji do czytania na smartfon i tablet

Mimo coraz większej popularności elektronicznych czytników nadal pozostaje spora grupa użytkowników, którzy sięgają po książki za pośrednictwem smartfona czy tabletu. Jeżeli i Wy do nich należycie, z pewnością przyda Wam się poniższe zestawienie. Oto TOP 4 aplikacji do czytania na smartfon i tablet.

Aplikacje do czytania na smartfon i tablet

Jak wiadomo książki w formie e-book można czytać nie tylko na dedykowanych czytnikach. Możecie z nich korzystać również na swoim telefonie lub tablecie. Zdania w tym zakresie są jednak podzielone, a metoda ta ma tak dużo zwolenników, jak i przeciwników.

Niemniej, jeśli zdecydujecie się na czytanie książki na smartfonie, warto wiedzieć jakie aplikacje mogą uczynić to bardziej komfortowym. Tym bardziej, że ich spora część jest darmowa. Poniżej stworzyłam krótkie zestawienie, które powinno pomóc w dobraniu najlepszej aplikacji do czytania na smartfon. Bez trudu dopasujecie ją do swoich potrzeb, bo wybór jest naprawdę ogromny.

4 aplikacje do czytania e-booków 

Amazon Kindle – klasyk w wersji na smartfon i tablet

Macie przed sobą aplikację od najpopularniejszego producenta czytników, czyli firmy Amazon. Aplikację, która została stworzona po to, abyście dostęp do szerokiej oferty e-booków mieli z każdego urządzenia, które napędzane jest przez system Android oraz iOS, a nie tylko z tradycyjnego czytnika. 

Dzięki Kindle przeczytacie książki i czasopisma dostępne w szerokiej bibliotece Amazon – macie dostęp zarówno do płatnych, jak i bezpłatnych pozycji. Podobnie do czytników, niniejsza aplikacja pozwala na manewrowanie czcionką, jasnością ekranu oraz umożliwia swobodne justowanie tekstu. Możecie również tworzyć własne notatki, podkreślać/zaznaczać wybrane fragmenty tekstu oraz wyszukiwać je bezpośrednio w sieci.

Aplikacje pobierzecie w sklepie Google Play oraz w AppStore.

ReadEra – wszystko w jednym

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do czytania na sprzęty mobilne. I szczerze muszę przyznać, że moja ulubiona, bo właśnie z nią zaczynałam swoją przygodę, gdy postanowiłam sięgać po książki poprzez smartfon.

Jak dla mnie jej najważniejszą zaletą jest to, że jest dostępna całkowicie za darmo i nie wyświetla żadnych reklam. Obsługuje również większość formatów tekstowych, w tym: EPUB, PDF, DOC, RTF, TXT, DJVU, FB2, MOBI itd. Dodatkowo pozwala spersonalizować wygląd tekstu pod siebie (czcionka, styl, marginesy), ma przyjazny i prosty dla użytkownika interfejs i radzi sobie również z archiwami ZIP.

ReadEra działa w trybie offline, co sprawia, że wszystkie odtwarzane przez nią dane muszą być zapisane na smartfonie czy tablecie, a później automatycznie zaciągane są do menu aplikacji. W tej aplikacji możecie również regulować jasność ekranu, płynnie przeskakiwać między stronami i dopasować sposób przewracania stron.

Aplikację ReadEra pobierzecie na Android.

CoolReader – prostota jest w cenie

CoolReader do złudzenia przypomina ReadErę – zarówno pod kątem wyglądu, jak i oferowanych funkcji. Perfekcyjnie nadaje się do czytania książek i innych dokumentów tekstowych na smartfonach i tabletach z systemem Android. Podobnie do swojej poprzedniczki jest całkowicie pozbawiony reklam.

W aplikacji tej możecie czytać e-booki zapisane w pamięci smartfona oraz te udostępniane z bibliotek online. Macie również możliwość manewrowania wyglądem i wielkością tekstu/czcionki. Innymi słowy, możecie ją spersonalizować stricte pod siebie. Najprościej mówiąc, jest to prosta, ale wygodna i zawierająca wszystko co potrzeba aplikacja, która pomoże w obcowaniu z książką na urządzeniu z systemem Android.

CoolReader pobierzecie w sklepie Google Play.

eReader Prestigio – wiele funkcji, proste menu

Aplikacja pozwala na czytanie plików tekstowych w wielu formatach: epub, epub3, fb2, fb2.zip, mobi, pdf, html, doc, rtf, txt oraz Adobe DRM. Jest bardzo prosta, ale ciekawa. Z obsługą interfejsu nie powinniście mieć problemu, nawet jeśli jest to pierwsza tego typu aplikacja, jakiej używacie. Możecie czytać książki, które macie zapisane na urządzeniu, albo po prostu – skorzystać z dostępu do bezpłatnych, jak i płatnych pozycji.

Aplikacja ma u mnie dużego plusa również za pomysłowość, przez którą rozumiem tzw. półkę z książkami. Otóż, po wejściu do eReader Prestigio Waszym oczom ukaże się wspomniana półka, na której znajdą się konkretne pozycje, np. te które wybierzecie lub z których ostatnio korzystaliście. Tutaj wszystko macie pod ręką.

eReader Prestigio czeka na Was w sklepie Google Play. Aplikacja jest bezpłatna.

Jeżeli czytanie na smartfonie okaże się dla Was jednak niewystarczające, zachęcam do zapoznania się z ofertą czytników e- book dostępnych w sklepie x-kom. Z pewnością wybierzecie tu sprzęt na miarę swoich potrzeb. 

Źródło grafik: Google Play