Ochroń swoje urządzenia przed szkodliwymi przepięciami i skokami napięcia z APC

Szukasz ekonomicznego, wydajnego zasilacza awaryjnego, który zadziała w góra 6 ms w razie niespodziewanej przerwy w dostawie prądu? Wybierz w takim razie urządzenie od APC – sprawdzonego producenta zasilaczy rezerwowych. Urządzenie APC Back-UPS zapewnia skuteczną ochronę przeciwprzepięciową podłączonej elektronice.

Czym jest APC Back-UPS i jak działa?

Back-UPS od firmy APC to zasilacz awaryjny. Urządzenie takie chroni Twój sprzęt przed skutkami przepięć czy przerw w dostawie prądu. Dzięki temu Twoje dane i sam hardware są bezpieczne. Back-UPS włącza się w przeciągu 6 ms i dostarcza zasilanie do podłączonych urządzeń niezależnie od powodu, dla którego główne źródło energii przestało działać.

Do APC Back-UPS możesz podłączyć np. swój komputer. W takim wypadku, kiedy spotka Cię nagła przerwa w dostawie prądu, komputer nie zgaśnie, a Ty nie utracisz niezapisanych danych. Również komponenty Twojego PC-a będą bezpieczne.

APC Back-UPS włącza się automatycznie, nie musisz nad tym czuwać. Wystarczy, że ustawisz i podłączysz urządzenie. Już możesz czuć się bezpiecznie. Kiedy zajdzie jakaś zmiana w zasilaniu sieci miejskiej, Back-UPS da Ci o tym znać alarmem dźwiękowym. Dzięki temu przygotujesz się do bezpiecznego zapisania danych, wyłączenia podpiętych urządzeń i zorientowania się w sytuacji. Nic Cię nie zaskoczy, kiedy masz w zanadrzu APC Back-UPS.

Co możesz podłączyć do swojego zasilacza awaryjnego APC Back-UPS?

APC Back-UPC przyda Ci się wszędzie tam, gdzie chcesz zabezpieczyć się przed niespodziewanymi przerwami w dostawie prądu. To może być Twoje stanowisko pracy, miejsce rozrywki, czy ekosystem smart home.

Możesz więc do swojego zasilacza awaryjnego podłączyć PC-a, monitor, telewizor, głośnik, konsolę do gier, router czy nawet kamerę bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, co chcesz chronić, możesz polegać na Back-UPC. To niezawodne urządzenie chroniące każde podłączone urządzenie.

Nie musisz się przejmować odpowiednim napięciem dostarczanym do zasilanych urządzeń. APC Back-UPS automatycznie podwyższa niskie napięcie i obniża wysokie do poziomów odpowiednich dla sprzętów, które są zasilane.

Jak używać zasilacza awaryjnego APC Back-UPS?

Swój zasilacz APC ustaw w pomieszczeniu. To nie jest sprzęt przeznaczony do outdoorowych zadań. Chroń go więc przed wilgocią i bezpośrednim działaniem słońca. Dla zasady dodajmy też – nie wrzucaj go do wody i ognia.

Podłącz sprzęt, który chcesz chronić bezpośrednio do zasilacza bez użycia przedłużacza. Sam zasilacz APC Back-UPS również podłącz bezpośrednio do gniazdka. Włącz urządzenie. Gotowe. To wszystko, co należy zrobić, by cieszyć się ochroną przed wahaniami i skokami napięcia, a nawet całkowitym jego zanikiem.

APC UPC artykuł

Dokładne parametry zasilacza awaryjnego APC Back-UPS

Kształt napięcia wyjściowego (typ przebiegu) omawianego zasilacza ma kształt schodkowej aproksymacji sinusoidy. To oznacza, że APC Back-UPS w sposób wiarygodny naśladuje sinusoidę jaką przyjmuje napięcie z sieci. To istotne, ponieważ niektóre sprzęty podłączone do zasilacza awaryjnego mogą być czułe na zmianę kształtu napięcia. APC Back-UPS generuje sinusoida schodkową, więc sprzęt do niego podłączony jest bezpieczny. Napięcie wejściowe zasilacza wynosi 140 – 300 V, a moc skuteczna – 410 W.

Czas przełączania się urządzenia wynosi 6 ms, czyli od przerwy w dostawie prądu, do włączenia się rezerwy mija 6 ms. Twoje dane są więc bezpieczne. Urządzenie może działać 8,5 min kiedy obciążenie wynosi 50%. W przypadku obciążenia na poziomie 100%, czas ten skraca się do 1 min. To wystarczająco dużo czasu, by zapisać postępy w grze na konsoli, czy zapisać pracę na komputerze i wyłączyć sprzęt. Uruchomienie się rezerwowego zasilania alarmowane jest sygnałem dźwiękowym. Średni czas ładowania APC Back-UPS wynosi 6h.

Zasilacz jest stosunkowo lekki, waży zaledwie 5,4 kilograma. Jest więc łatwy w transporcie, a jego niewielkie rozmiary ułatwiają przenoszenie i ustawienie go nawet w miejscu, w którym nie ma wiele miejsca.

Na tyle zasilacza znajdziesz złącza. Na pokładzie dostępne są 3 klasyczne, europejskie gniazda z uziemieniem oraz jedno wejście i jedno wyjście typu RJ-45. Ponadto jest tam zapasowy bezpiecznik.

Dlaczego warto zaufać marce APC?

Marka APC dostarcza rozwiązań w dziedzinie łączności, technologii i ogólnie pojętej branży IT firmom i konsumentom indywidualnym. Firma należy do spółki American Power Conversion, która działając od 1981 roku uzyskała miano lidera w swojej branży. Z urządzeń dostarczanych przez markę APC możesz skorzystać również Ty. Wybierz urządzenia zasilania awaryjnego dla swojej firmy i swojego domu, by zabezpieczyć wrażliwy sprzęt i ważne dane przed efektami przepięć i przerw w dostawie prądu.

Jakie jeszcze urządzenia oferuje marka APC?

Zobacz całą ofertę APC dostępną w x-komie by przekonać się, z jak szerokiego wachlarzu urządzeń możesz wybierać.

Możesz zdecydować się np. zasilacz awaryjny APC Back-UPS 2200VA, który cechuje się mocą skuteczną na poziomie 1200 W i posiada aż 6 złącz IEC 320 C13. A jeśli szukasz zasilacza awaryjnego z jeszcze większą liczbą gniazd typu europejskiego z uziemieniem, to wybierz APC Back-UPS 850 VA. To przenośny zasilacz awaryjny o dużej funkcjonalności, kształtem przypominający listwę. Czas podtrzymania dla obciążenia 100% wynosi w tym przypadku ponad 2 minuty.

Artykuł sponsorowany