Peaky Blinders: Mastermind. Jak będzie wyglądała gra na licencji serialu?

Kiedy zobaczyłam pierwszy zwiastun i gameplay Peaky Blinders: Mastermind, to w moim mózgu od razu uruchomiło się skojarzenie z grą Desperados. Tak się akurat składa, że długo wyczekiwana 3 odsłona tego drugiego tytułu będzie miała wkrótce swą premierę. Zapowiada się więc, że w tym roku pogramy w dwie wyjątkowe gangsterskie strategie. Przyjrzyjmy się jednak bliżej growej adaptacji słynnego serialu Peaky Blinders.

Gra na podstawie popularnego serialu BBC

Peaky Blinders: Mastermind od zespołu deweloperskiego FuturLab finalnie będzie grą bazującą na licencji popularnego sensacyjnego serialu produkcji BBC, którego wszystkie 4 sezony można nadrobić aktualnie na platformie Netflix. Akcja zostanie osadzona w serialowym uniwersum, natomiast fabularnie opowiedziana historia będzie spełniać rolę prequela pierwszego sezonu. Nie dostaniesz więc wirtualnie odwzorowanego scenariusza 1 do 1, ale bohaterów już tak. W dodatku będzie można wcielić się nie w jednego, a w kilku z nich.

Chociaż z grami na licencji różnie to bywa, to Peaky Blinders: Mastermind przedstawia się jako solidna propozycja. Nad jej powstawaniem czuwał zresztą sam Steven Knight, czyli współtwórca telewizyjnej odsłony Peaky Blinders. Mimo tego, że nie będzie to szalona rozpierducha z karabinem w ręku, wszystko wskazuje na to, że może być równie ciekawie. Idealne dopełnienie zbliżającego się także 5 sezonu serii.

Zobacz też:

Gameplay i fabuła Peaky Blinders: Mastermind

Moje skojarzenie z serią Desperados choć oczywiście nie są idealne, to nie wzięły się znikąd. Growa adaptacja Peaky Blinders, co prawda nie jest klasycznym RTS-em, to wpisywać się będzie w znany nurt z pogranicza logicznych przygodówek i taktycznych strategii. Fundamentem mechaniki będzie z kolei unikalne połączenia planowania akcji, rozwiązywania zagadek oraz możliwości manipulowania czasem. Testowane będą głównie nasze zdolności planowania i prognozowania. Na całość trójwymiarowej rozgrywki patrzeć będziemy z widoku izometrycznego.

Ponadto do dyspozycji otrzymamy sześć postaci. Główne skrzypce będzie grał Tommy, i choć będzie on mózgiem każdej operacji, to pod kontrolą będziemy mieć też pozostałych członków rodziny Shelby  – zakorzenionej mocno w przestępczości. Do naszej stałej dyspozycji będzie więc również Arthur, Polly, John, Ada oraz Finn. Każdą z postaci będzie wyróżniał unikalny zestaw cech i umiejętności, które okażą się cenne w przypadku wykonywania poszczególnych zadań oraz kolejnych skoków.  

Peaky Blinders: Mastermind zgodnie z pierwowzorem będzie bowiem przedstawiał zmagania gangsterskiego półświatka, akcja rozgrywać się będzie w latach 20. XX wieku, a dokładnie w 1919 roku w angielskim mieście Birmingham. Motywem przewodnim będzie walka o wpływu oraz podniesienie i ugruntowanie słabnącej pozycji rodu Shelby. Ulubiony klimat oraz tło z serialu doświadczysz teraz w prawdziwie interaktywnej odsłonie.

Kiedy premiera Mastermind?

Dokładna data premiery gry Peaky Blinders: Mastermind nie jest jeszcze znana, ale deweloperzy odpowiedzialni za produkcje wchodzący w skład Endemol Curve Digital oraz FuturLab podają przybliżony termin na lato 2020 roku. Dokładnie w tym czasie ma się również pojawić Desperados 3 zapowiadają się więc wakacje z dwoma wyjątkowymi i w jakiś sposób zbliżonymi do siebie tytułami gangsterskimi.

Źródło: NME