Netflix udostępnia filmy i seriale za darmo

W czasie panującej na świecie pandemii jedni radzą sobie lepiej, inni gorzej. Netflix zalicza się do tych, którzy radzą sobie bardzo dobrze, bowiem w tych nietypowych czasach zanotował znaczący wzrost liczby subskrypcji. To jednak tylko zaostrzyło firmie apetyt. Teraz w walce o nowych klientów Netflix udostępnia za darmo filmy i seriale. Przeczytajcie jakie pozycje zlazły się na liście bezpłatnych tytułów.

Netflix walczy o klienta

Netlix jest jednym z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie. Kiedy wchodził na rynek, wydawało się, że jest to jedynie alternatywa dla klasycznej telewizji, obecnie jednak coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnej formy i decyduje się na subskrypcje serwisów VOD. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, m.in. można na dowolnym urządzeniu o dowolnej porze obejrzeć ulubiony film czy kolejny odcinek serialu. Poza tym produkcje Netfliksa są tworzone zazwyczaj na naprawdę wysokim poziomie, a seriale mają rozmach iście hollywoodzki, w niczym nie przypominając słabej jakości tasiemców, do których przez lata przyzwyczaiła nas telewizja.

Mimo że wiele osób od dawna korzysta z serwisów streamingowych i przyzwyczailiśmy się już do tej formy, istnieje jeszcze rzesza osób do niej nieprzekonanych i o nich Netflix postanowił zawalczyć. Firma w swoim oświadczeniu przyznaje: „Przyglądamy się różnym promocjom marketingowym, aby przyciągnąć nowych członków i zapewnić im wspaniałe wrażenia z korzystania z serwisu Netflix”.

platforma netflix

Co można obejrzeć za darmo?

Netlflix już wcześniej testował darmowe udostępnianie niektórych tytułów na wybranych rynkach, a teraz ten eksperyment rozszerzył na cały świat prezentując katalog bezpłatnych filmów i seriali. Pełna lista przygotowana jest na specjalnie utworzonej stronie i obejmuje 10 pozycji. Nie jest to dużo, ale trzeba przyznać, że wybrane tytuły są bardzo ciekawe. Oto one:

  • Stranger Things – jedna z najbardziej popularnych serialowych produkcji Netfliksa. Akcja osadzona jest latach 80. i opowiada historię paczki przyjaciół poszukujących zaginionego w niewyjaśnionych okolicznościach kolegi.
  • Zabójczy Rejs – komedia kryminalna opowiadająca historię nowojorskiego policjanta, który zabiera swoją żonę na długo obiecywane wakacje w Europie. W głównych rolach wystąpili Adam Sandler oraz Jennifer Aniston.
  • Szkoła dla Elity – hiszpański serial Netfliksa, którego akcja dzieje się w najbardziej elitarnej szkole w Hiszpanii. Decyzją lokalnych władz trafia tam też trójka ubogich dzieciaków, których szkoła została zniszczona przez trzęsienie ziemi. Różnice i podziały doprowadzają do zajadłego konfliktu, który kończy się morderstwem.
  • Dzieciak rządzi znowu w grze – serial animowany, oparty na filmie Dzieciak rządzi,w którym Szef Bobas zaprasza do firmy starszego brata – Timai chce go nauczyć robienia prawdziwego biznesu.
  • Nie otwieraj oczu – trzymający w napięciu film z Sandrą Bullock w roli głównej. W świecie, w którym nieokreślona siła stopniowo doprowadza do zagłady ludzkości Malorie, by przetrwać, musi udać się w niezwykle niebezpieczną wyprawę wraz z dwójką dzieci.Tylko dla widzów o mocnych nerwach.
  • Jak nas widzą – miniserial opowiadający opartą na faktach głośną historię Piątki z Central Parku. Pięciu chłopców zostało oskarżonych o gwałt i próbę zabójstwa. Wszyscy zostali skazani na więzienie, po latach okazało się, że niesłusznie. Realistyczne pokazanie uczuć niesprawiedliwie potraktowanych chłopców robi ogromne wrażenie i skłania do refleksji.
  • Miłość jest ślepa – program reality-show Netfliksa, w którym poszukujący miłości single zaręczają się, zanim spotkają się twarzą w twarz.
  • Dwóch papieży – pełnometrażowy film inspirowany prawdziwymi wydzreniami i opowiadający historię papieży Benedykta XVI i Franciszka, w których rolę wcielili się Anthony Hopkins oraz Jonathan Pryce.
  • Nasza planeta – niesamowity serial ukazujący piękno świata przyrody i zmiany klimatyczne wpływają na życie na Ziemi.
  • Grace i Frankie – nominowany do Emmy serial komediowy, w której odtwórczynią jednej z głównych ról jest niesamowita Jane Fonda. Serial opowiada historię dwóch rywalizujących ze sobą kobiet, których mężowie oznajmiają, że są w sobie zakochani.

Jak to działa?

Aby obejrzeć te propozycje, nie trzeba się rejestrować ani zakładać konta. Odtworzenie każdego tytułu poprzedzone jest 30-sekundową reklamą, którą można jednak pominąć. W przypadku seriali do bezpłatnego oglądania zostały udostępnione tylko pierwsze odcinki, po czym Netflix zachęca użytkowników do subskrypcji. Filmy są dostępne w pełnej długości. Darmowa oferta została udostępniona jednak wyłącznie dla użytkowników komputerów, nie można z niej zatem skorzystać ani na telewizorze, ani na smartfonie – trzeba przyznać, że jest to duży minus tej akcji promocyjnej.

Firma nie podała, jak długo planuje przeprowadzać ten eksperyment, jednak już zapowiada, że oferta bezpłatnych filmów w serwisie będzie się co jakiś czas zmieniać.