Mistrzostwa Świata w Excelu. Trzymamy kciuki za Polkę

Podczas gdy jedni nie potrafią zrobić prostej tabelki w Excelu, inni czują się w tym programie jak ryba w wodzie. Ci drudzy mają nawet swoje Mistrzostwa, których finały ruszają już 8 czerwca. Wśród uczestników będzie także Polka, Gabriela Strój, która stanie do rywalizacji w wyzwaniach prowadzonych na arkuszach kalkulacyjnych.

Financial Modeling World Cup, czyli Mistrzostwa Świata w Excelu

Arkusze kalkulacyjne to z pewnością nie lada wyzwanie dla wielu osób. Są jednak tacy, którzy Excela uwielbiają. Mają oni nawet swój turniej, podczas którego rywalizują ze sobą, prezentując swe umiejętności posługiwania się Excelem.

W tegorocznych Mistrzostwach Świata w Excelu wzięło udział setki tysięcy uczestników z prawie 50 krajów. Tak, to nie jest pierwszy raz, kiedy taki turniej został zorganizowany, konkurs ma już bowiem aż 16- letnią tradycję.

Jutro, czyli 8 czerwca odbędą się finały, podczas których ośmioro zawodników reprezentujących osiem krajów będzie ćwiczyć swoje umiejętności posługiwania się arkuszami kalkulacyjnymi w programie Microsoft Excel. 

Zawodnicy będą mieli 40 minut na rozwiązanie problemu, tworząc model finansowy w programie Excel i odpowiadając na wnikliwe pytania sędziów związane z tym modelem.

Imprezę o nazwie Financial Modeling World Cup będzie można śledzić na żywo, na kanale YouTube. Dodatkowo, po zakończeniu konkursu stworzone przez uczestników pliki zostaną udostępnione publiczności, by wszyscy mogli się z nimi zapoznać i uczyć od najlepszych tej wcale niełatwej sztuki obsługi arkusza kalkulacyjnego.

Polka wśród uczestników turnieju

W mistrzostwach wezmą udział m.in. Andrew Nangai z Wielkiej Brytanii, Anup Agarwal z Indii i Michael German z Kanady, którzy są ponoć postrzegani jako faworyci. Oprócz nich w szranki staną John Lim z Nowej Zelandii, Jeff Heng Xiang Tan z Malezji, Jason Weber z Afryki, Stephanie Anneros ze Stanów Zjednoczonych i… Gabriela Straj z Polski. Oczywiście będziemy trzymać kciuki za naszą rodaczkę.

Źródło: smash.gg

_______________________________________________

Jeśli chcecie poznać tajniki Excela od podstaw, sprawdźcie: