Loteria szczepionkowa – jak się zapisać? Kiedy losowania? Jakie są nagrody

Jak przekonać ludzi do szczepienia się na COVID-19? Cóż, jeśli tradycyjna perswazja oraz kampanie marketingowe to za mało, trzeba posunąć się do przedsięwzięć drastycznych, tj. do rozdawnictwa. Polski rząd uznał, że najlepsza do tego będzie loteria szczepionkowa. Jak się na nią zapisać? Kiedy są losowania i gdzie sprawdzić wyniki? Jakie nagrody można zgarnąć?

Czym jest loteria szczepionkowa?

W największym skrócie – to sposób, który, w mniemaniu rządu, ma zachęcić Polaków do możliwie jak najszybszego szczepienia się przeciwko COVID-19. Rejestracja na loterię szczepionkową została uruchomiona 1 lipca 2021. Finałowe losowanie zaplanowano na 6 października 2021. Ogólnie loteria potrwa trzy miesiące, a jej organizatorem jest Totalizator Sportowy.

Kto może wziąć udział w loterii szczepionkowej?

Warunki są w zasadzie dwa, nie licząc tego, że w ogóle trzeba wyrazić chęć, aby wziąć udział w zabawie. Przede wszystkim należy:

  • mieć ukończone 18 lat,
  • w momencie rejestracji być po pełnej dawce szczepienia (jeden „strzał” w przypadku szczepienia Johnson&Johnson i dwa, gdy szczepimy się Pfizerem, Moderną lub AstrąZenecą).
szczepionka covid facebook

Jak zapisać się na loterię szczepionkową?

Dobra wiadomość jest taka, że jest kilka sposobów, aby wyrazić swoją zgodę na udział w loterii. Tym samym nikt z grona osób chcących to uczynić nie powinien być wykluczony. Zapisy trwają od 1 lipca do 30 września.

Loteria szczepionkowa – rejestracja przez Internetowe Konto Pacjenta

To chyba najprostszy ze sposobów, choć sytuacja nieco się utrudnia, gdy nie macie założonego Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Wtedy musicie poświęcić nieco czasu, aby je założyć.

Tak czy inaczej, po zalogowaniu się na IKP, na stronie głównej serwisu, powinien Wam się pojawić odnośnik „weź udział w loterii”. Klikamy na niego, wypełniamy wskazane dane, akceptujemy wymagane zgody… i to w zasadzie wszystko.

Warto podać swój numer telefonu, szczególnie jeśli dość rzadko zaglądacie na skrzynkę mailową, żeby w razie wygranej dostać SMS-owe powiadomienie, którego na pewno nie przegapimy.

Weź udział w loterii szczepionkowej

Jak zapisać się na loterię szczepionkową telefonicznie? Jaki jest numer telefonu?

Telefoniczne zapisy są możliwe pod numerem 989.

SMS-owa rejestracja na loterię

Trzeci ze sposobów to po prostu wysłanie SMS-a. Jego treść to SzczepimySię, a numer telefonu — 880-333-333.  

Baner loteria szczepionkowa
Źródło: https://www.gov.pl/web/loteria

Loteria szczepionkowa – nagrody

Kwestia nagród, które można wygrać w loterii szczepionkowej, jest dość pokręcona. Generalnie mamy kilka kategorii nagród w zależności od typu losowania (losowanie dzienne, tygodniowe, miesięczne, finałowe). I tak:

  • nagrodami w losowaniu finałowym są: dwa samochody Toyota C-HR oraz dwie nagrody pieniężne w wysokości miliona złotych;
  • ponadto co miesiąc (łącznie przez trzy miesiące) zgarnąć można: dwa samochody Toyota Corolla oraz dwie nagrody pieniężne w wysokości stu tysięcy złotych;
  • mamy też tygodniowe nagrody, a więc 60 hulajnóg elektrycznych Segway-Ninebot oraz pięćdziesiąt tysięcy złotych do rozdania pięciu osobom;
  • na koniec najskromniejsze, aczkolwiek losowane codziennie Wśród nich znajdziecie: 500 zł dla co 2000 osoby zapisanej do loterii, a także 200 zł dla co 500 osoby.
krew w probówce koronawirus

Kiedy losowania loterii szczepionkowej?

Finałowe losowanie, jak już wspomnieliśmy, odbędzie się 4 października 2021.

Losowania miesięczne odbędą się: 4 sierpnia, 8 września i 6 października.

Tygodniowe losowania natomiast odbywają się w każdą środę, począwszy od 14 lipca.

Po więcej informacji odsyłamy do rządowej strony loterii szczepionkowej.