Z Lenovo Yoga pomagasz naturze. Każdy laptop to jedno nowe drzewo

Otaczająca nas technologia ułatwia nam życie każdego dnia. Jednak produkcja nowoczesnego sprzętu nie pozostaje bez wpływu na środowisko, któremu tak łatwo już nie jest. Dlatego Lenovo stara się ulżyć naturze. Dowiedz się, w jaki sposób możesz wziąć udział w akcji sadzenia drzew, a także poznaj kroki, jakie podjęło Lenovo, aby zminimalizować wpływ na środowisko naturalne.

Wybierz laptop Lenovo Yoga, posadź drzewo i pomóż przyrodzie

Wybierając laptopa z serii Yoga, możesz zatroszczyć się o środowisko naturalne. Za każdego zakupionego notebooka Lenovo posadzi jedno drzewo. Dlaczego to takie ważne? Lasy są kluczowe dla utrzymania równowagi naszej planety, ale drzew z roku na rok ubywa. Ponadto przemysł, transport i wiele innych gałęzi działalności człowieka produkuje mnóstwo szkodliwych gazów cieplarnianych. Dlatego, kiedy wszystkie posadzone drzewa urosną, skorzystamy z nich zarówno my, jak i kolejne pokolenia. Im więcej drzew, tym łatwiej równoważyć skutki działalności ludzi.

Ale same drzewa nie wystarczą – trzeba zmniejszać produkcję gazów cieplarnianych. Dlatego Lenovo stale dąży do redukcji swojego negatywnego wpływu na środowisko, w tym poziomu emisji dwutlenku węgla. Lenovo m.in. monitoruje programy zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu dostaw, aby redukować emisję CO2 i minimalizować wpływ na przyrodę. Na dodatek od ponad 10 lat Lenovo informuje o wynikach w zakresie emisji gazów cieplarnianych, analizuje je i stara się każdego roku wprowadzać rzeczywiste zmiany.

Wiele z nich możesz zobaczyć i poczuć. Wszystkie laptopy Yoga 7 i Yoga 6 z 2022 roku posiadają plastikowe wypełnienie wykonane w 90% z materiałów pochodzących z recyklingu. Obudowy baterii wszystkich laptopów Lenovo Yoga z 2022 roku wykonano w 25% z plastiku pochodzącego z recyklingu. Pudełka do pakowania wszystkich produktów Yoga zostały natomiast pozyskane z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. A to zaledwie część kroków, jakie podejmuje Lenovo w trosce o środowisko naturalne.

Energooszczędna technologia w laptopach Lenovo Yoga – mniejsze zanieczyszczenie środowiska

Laptopy Lenovo Yoga to smukłe, lekkie i eleganckie urządzenia napędzane platformą Intel® Evo™ wyposażoną w procesory Intel® Core™ i5 12. generacji z preinstalowanym Windowsem 11. Technologia i oprogramowanie dbają o optymalne zarządzenie energią. Dzięki temu procesor daje Ci tyle, ile w danym momencie potrzebujesz. W codziennych zadaniach wydajność jest odpowiednio obniżana, a kiedy wymagany jest zastrzyk mocy, procesor Intel® Core™ i5 da z siebie 100%.

Laptopy Lenovo Yoga zaprezentowane w latach 2021 i 2022 posiadają także certyfikat ENERGY STAR®, który daje Ci dodatkową pewność, że korzystasz z produktu energooszczędnego. Zużywając mniej prądu, przyczyniasz się do zmniejszenia wydzielania gazów cieplarnianych. Niby jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale kiedy wyobrazisz sobie tysiące energooszczędnych laptopów, takich jak Lenovo Yoga, różnica staje się realna. Zwłaszcza biorąc pod uwagę posadzone przez Lenovo drzewa.

Zobacz także:

Odkryj laptopy Lenovo Yoga w x-komie

Artykuł powstał we współpracy z Lenovo.