Kultowy skuter Vespa 125 to jedna z propozycji dla starszych fanów LEGO na tegoroczną wiosnę

Legendarne klocki LEGO potrafią urzec zarówno młodszych, jak i starszych. To właśnie dla tych drugich pokazano dwa nowe sety. Znalazł się wśród nich między innymi zestaw, z którego złożymy oldskulowy skuter Vepa 125. Piękne detale, autentyczne elementy i jakość LEGO gwarantują, że nie będą się oni nudzili. Dowiedz się więcej.

Nowe zestawy LEGO na wiosnę 2022

LEGO pokazało ostatnio dwa zestawy na marzec 2022. Mowa o wiosennych propozycjach z linii LEGO Creator Expert:

  • LEGO Creator Expert 10298 Vespa
  • LEGO Creator Expert Stadion Realu Madryt — Santiago Bernabéu

Obydwa sety to gwarancja niesamowitych chwil, które mają szasnę podbić serca starszych entuzjastów składania klocków +18, bo właśnie dla nich są dedykowane ze względu na stopień skomplikowania. 

Jak to w przypadku klocków LEGO bywa, mogą też pochwalić się najwyższą jakością materiałów. Są perfekcyjnie dopasowane, a ich łączenie i rozdzielanie nie stanowi żadnego problemu. Rygorystyczne testy potwierdzają, że spełniają też wszystkie najważniejsze normy bezpieczeństwa. Z tak skonstruowanym zestawem nawet skomplikowane składanie to  sama przyjemność. 

LEGO Creator Expert 10298 Vespa 1250

Wszystko wskazuje na to, że zestawem, który może zrobić największą furorę jest replika skutera Vespa 125, która z najmniejszymi detalami oddaje charakter legendarnego pojazdu. 

Wyjątkowy set LEGO powstał z okazji 75. urodzin marki Vespa. Dzięki współpracy z projektantami LEGO udało się genialnie, niemal 1:1, odwzorować ponadczasowy jednoślad w mniejszej wersji. Szykuje się więc gratka zarówno dla fanów klocków, jak i motoryzacji. Tym bardziej, że LEGO Creator Expert 10298 Vespa 1250 pozwala rozwijać kreatywność, ćwiczyć koncentrację i zbudować wyjątkowy oraz realistyczny model, zaprojektowany specjalnie dla dorosłych.

LEGO vespa 125
fot. LEGO

Skład zestawu LEGO ze skuterem Vespa

Na model włoskiego skutera od LEGO składa się aż 1106 elementów. Ikona motoryzacji w pastelowoniebieskim kolorze może pochwalić się m.in.  jednostronnie przymocowanym przednim kołem, dwoma siedzeniami, zdejmowaną osłoną silnika, a ruchomym układem kierowniczym. Po złożeniu Vespa 125 nasze oko ucieszą także: koło zapasowe, kask i kosz na akcesoria z bukietem kwiatów. 

Kolekcjonerski model Vespa 125 z lat 60-tych mierzy ok. 22 cm wysokości, 35 cm długości i 12 cm szerokości, a po złożeniu nada każdemu wnętrzu unikalny styl: la dolce vita! 


LEGO vespa 125
fot. LEGO

Stadion Real Madrid – Santiago Bernabéu od LEGO 

Drugim zestawem, który rozpoczyna przygodę z LEGO tej wiosny jest wspomniany już stadion Real Madrid – Santiago Bernabéu, który podobnie do poprzednika należy do linii LEGO Creator Expert. 

Set LEGO dla fanów piłki nożnej pozwala zbudować model, którego pierwowzorem jest jeden z najsłynniejszych stadionów piłkarskich wszechczasów. Ze względu na charakterystyczną architekturę i sportowy sentyment w efekcie końcowym  stanowi zatem genialny eksponat, który przypadnie do gustu zarówno starszym kibicom legendarnego klubu, jak i wszystkim starszym fanom LEGO. 

LEGO Stadion Realu Madryt — Santiago Bernabéu
fot. LEGO

Co znajduje się w zestawie LEGO ze stadionem?

Model stadionu Real Madrid – Santiago Bernabéu składa się z się z 5876 elementów i otrzymał autentyczne elementy, w tym m.in. murawę, tablice, bramki, bannery, 4 wieże narożne, przejście i klatki schodowe. Gdy dodamy do nich logo Realu Madryt i autokar drużyny, możemy realnie poczuć sportowy klimat. Prawdziwi kibice docenią także uwzględnioną tu kasę biletową, miejsca siedzące, tunel i ławkę rezerwowych. Genialna zabawa podczas składania i wrażenia rodem z piłkarskich trybun są tu więcej niż pewne!

Najlepsze zestawy z linii LEGO Creator Expert znajdziesz w al.to

Źródło: lego.com/pl-pl, brickfanatics.com