Kino we własnym ogrodzie? Podpowiadamy, co może się przydać

Kiedy myślisz, że znasz już każdy zakątek swojego ogrodu i wykorzystałeś jego wszystkie możliwości, a siedzenie w nim kojarzy Ci się jedynie z nudnym przymusem – wiedz, że jesteś w błędzie. Własne podwórko pozwala na naprawdę wiele. Propozycję, którą przygotowałam tym razem, pokocha każdy fan filmów.

Postaw na maraton filmowy pod gwiazdami

Ciepłe dni to idealna okazja do stworzenia niesamowitego klimatu i spędzenia długich, ciepłych wieczorów we własnym ogrodzie. Jeżeli nie masz pomysłu, jak urozmaicić sobie ten czas, postaw na kino w ogrodzie, które pozwoli Ci połączyć delektowanie się hollywoodzkimi produkcjami z przebywaniem na świeżym powietrzu wokół własnego domu. Aby jednak mogło to nastąpić, musisz odpowiednio przygotować swoje podwórko i przede wszystkim wyposażyć je w niezbędne do udanej projekcji urządzenia.   

kino w ogrodzie jak zorganizować geex

Jak zorganizować oglądanie filmów w ogrodzie?

Odpowiedni projektor to podstawa

Biorąc pod uwagę warunki świetlne i otoczenie zadbaj, aby projektor do używania w ogrodzie emitował żywe i naturalne barwy. Z seansem w plenerze najlepiej poradzą sobie projektory z jasnością powyżej 5000 lm. Z kolei dla wyłuskania jego najmniejszych detali idealnie dobrze, aby wyposażony był w technologię HDR oraz gwarantował spójność obrazu. Podczas oglądania dynamicznych scen z pewnością docenisz również system soczewek 4K z wysoce profesjonalną i czułą optyką, oferowany przez topowe modele.

Polecane modele projektorów do ogrodu

Zobacz wszystkie projektory dostępne w sklepie x-kom

Przyda się również ekran projekcyjny

Sam projektor nie wystarczy, jeśli nie masz na czym wyświetlić obrazu, prawda? Musisz zatem zaopatrzyć się również w adekwatny ekran projekcyjny. Wybór nie jest jednak taki oczywisty. Możesz np. wybrać ekran zwijany lub na statywie. Jeśli wybierzesz opcję na statywie, upewnij się, że ma ona stabilną konstrukcję i nie przewróci się, gdy wiatr zawieje nieco mocniej. W ogrodzie genialnie sprawdzą się też maty projekcyjne, które są zwijane ręcznie. Elektryczne zwijanie uzależnione jest bowiem od dostępu do prądu, więc w takim wypadku musisz zapewnić dodatkowe gniazdko. Wybierając ekran projekcyjny, pamiętaj, że jego rozmiar najlepiej dopasować do parametrów obrazu wyświetlanego przez projektor.

Proponowane ekrany projekcyjne do ogrodu

Zobacz wszystkie ekrany projekcyjne w sklepie x-kom

Zadbaj też o dźwięk z power audio

Power audio to rodzaj sprzętów, które wypełniają przestrzeń mocnym dźwiękiem. W związku z tym doskonale sprawdzą się do zorganizowania maratonu filmowego w ogrodzie. Power audio daje możliwość połączenia się bezprzewodowo z Twoim smartfonem, laptopem czy innym urządzeniem obsługującym łączność Bluetooth. W ten sposób możesz wygodnie zarządzać odtwarzaną muzyką i dźwiękiem filmu. Port USB i wejście na kartę microSD wyposaża system power audio w pamięć zewnętrzną, co pozwala z kolei na zainstalowanie ulubionych filmów bezpośrednio w urządzeniu. Wejście AUX umożliwia natomiast niebywale prostą synchronizację z wybranym projektorem. Pamiętaj, że jeżeli szukasz sprzętu grającego o mniejszych i przede wszystkim bardziej mobilnych gabarytach, możesz również skorzystać z atutów głośników przenośnych, łączących się ze źródłem dźwięku poprzez moduł Bluetooth. Niech nie zwiodą Cię ich wymiary, bo mimo że nie są duże, potrafią naprawdę wiele. Dzięki temu bardzo prosto i efektywnie się z nich korzysta.

Polecany sprzęt nagłaśniający do ogrodu

Zobacz także pozostałe:

O czym jeszcze pamiętać?

Kompletując wyposażenie swojego ogrodu na filmowy maraton, pamiętaj, że oprócz wyżej wymienionych sprzętów, możesz skorzystać również z przydatnych akcesoriów. 

W tej kategorii czekają na Ciebie np. uchwyty na projektory lub stoliki na projektory, które pozwolą ustawić je w optymalny sposób. Możesz postawić również na powerbanki uzupełniające energie w przenośnym sprzęcie audio oraz inteligentne lampy i inne urządzenia typu smart home, które uczynią przebywanie w ogrodzie nie tylko przyjemnym, ale i funkcjonalnym. To Ty decydujesz, co jest Ci najbardziej potrzebne. 

Szukasz więcej inspiracji do zorganizowania czasu w ogrodzie? Koniecznie przeczytaj: