Jaki robot sprzątający Ecovacs Deebot wybrać?

O zaletach robotów sprzątających powiedziano już naprawdę wiele. Ja jednak uważam, że o dobrych i pożytecznych rzeczach nie tylko można, ale nawet trzeba mówić bez końca. Dzięki samodzielności robotów i sterowaniu nimi za pomocą aplikacji oszczędzamy czas. Sztuczna inteligencja i czujniki dbają o bezpieczeństwo wyposażenia domu i samego urządzenia. W efekcie dostajemy czyste i błyszczące podłogi. To tak w dużym skrócie. Tylko ja wybrać idealnego robota sprzątającego? Sprawdźcie modele Ecovacs Deebot.

Jak wybrać robota sprzątającego Ecovacs Deebot? Od czego zacząć?

Wbrew pozorom wybór robota sprzątającego, który idealnie dopasuje się do naszych potrzeb, wcale nie musi być dużym wyzwaniem. Wystarczy, że zrobimy sobie taktyczną analizę terenu naszego mieszkania czy domu, zestawiającą wszystkie powierzchnie, po których urządzenie ma się poruszać i dokładnie wyczyścić. Sprawdźcie, czym kierować się przy wyborze robota sprzątającego Ecovacs Deebot.

Rodzaj powierzchni i przeszkody. Technologia TrueDetect 3D

Pod uwagę trzeba wziąć chodniki, dywany, progi, schody, obecność mebli i ich wysokość. Ta analiza przy wyborze odkurzacza zwróci uwagę na obecność czujników, które pomogą w pokonywaniu przez robota przeszkód i możliwość wjechania pod meble. I tutaj dla przykładu Ecovacs Deebot U2 Pro z łatwością wjedzie pod niektóre meble, bo jego wysokość to zaledwie 7,9 cm. Z kolei Ecovacs DEEBOT T9+ dzięki zaawansowanym czujnikom zatrzyma się przed schodami i wykryje obecność dywanów.

przeszkody roboty sprzątające

Metraż i ilość zabrudzeń

Oprócz tego należy uwzględnić wielkość powierzchni, po której odkurzacz ma jeździć. Ta informacja pozwoli wykluczyć modele robotów ze zbyt małym akumulatorem. Do mniejszych mieszkań sprawdzi się na przykład Ecovacs Deebot U2 z czasem pracy do 110 minut. W sprzątaniu dużych powierzchni świetnie spisze się Ecovacs Deebot OZMO T8, którego czas pracy wynosi do 175 minut.

Przy wyborze odkurzacza koniecznie też należy wziąć pod uwagę obecność zwierząt domowych i maluchów. Wspólnym mianownikiem tych uroczych stworzeń jest pozostawianie po sobie śladów w postaci okruszków z jedzenia, zaschniętej modeliny, rozsypanego żwirku czy sierści. Do nas już należy ocena ilości i intensywności pozostałości po codziennej, dobrej zabawie jednych i drugich milusińskich. Dla przykładu sprawdzone info: dwa młode koty + jeden czterolatek = codzienne odkurzanie. Czemu więc nie dać się wyręczyć prawie bezobsługowym urządzeniem? Modelem, który oferuje dodatkową siłę ssania i doskonale sobie poradzi z trudniejszymi zabrudzeniami, jak piasek kinetyczny czy kocia sierść jest Ecovacs Deebot U2 Pro.

mapowanie

Opróżnianie i wielkość pojemnika na nieczystości

Kolejny aspektem, który należy wziąć pod uwagę wybierając robota sprzątającego, i który łączy się z akapitem wyżej i tym poniżej zresztą też, jest wielkość pojemnika na odpady i sposób jego opróżniania. W ofercie robotów sprzątających są do wyboru modele, w których sami musimy czyścić pojemnik na nieczystości oraz takie z automatycznym opróżnianiem. W drugim przypadku taka funkcja znajduje się w stacji dokującej i dzięki niej możemy zapomnieć o opróżnianiu worka na około miesiąc. Tę praktyczną opcję ma na przykład Ecovacs DEEBOT N8+.

Funkcja mopowania

Chyba nie muszę mówić o tym, jak bardzo praktyczna jest funkcja mopowania w robotach sprzątających? Tylko pomyślcie o tym, że Wasza podłoga jest nie tylko wolna od okruszków i sierści, ale też od razu lśni od przetarcia „na mokro”. Oczywiście to „na mokro” jest dostosowane do wymagań Waszych podłóg. Gres szkliwiony będzie bardziej odporny na namoczenie niż egzotyczna.

drewniana podłoga. Na szczęście niektóre roboty sprzątające Ecovacs Deebot mają możliwość regulacji przepływu wody. Jeśli zamierzacie używać funkcji mopowania na bieżąco, to warto wybrać robota z dużym zbiornikiem na wodę, aby ograniczyć sobie konieczność ciągłego uzupełniania. Cztery ustawienia przepływu i duży zbiornik na wodę ma na przykład Ecovacs DEEBOT N8 PRO.

mopowanie

Cena

Ostatnim kryterium, którym chcąc nie chcąc musimy się kierować się przy wyborze robota sprzątającego, jest cena, jaką chcemy przeznaczyć na ten cel. Warto dobrać robota tak, abyśmy po jakimś czasie korzystania z urządzenia nie mieli odczucia, że czegoś jednak nam w nim brakuje. Szkoda też dopłacać do funkcji, które zwyczajnie nie będą nam potrzebne. W portfolio robotów sprzątających Ecovacs Deebot znajdują się odkurzacze z każdej półki cenowej. A tego, jakie mają szczegółowe funkcje i czy będą odpowiednie do Waszych potrzeb, dowiecie się poniżej. Zapraszam do szczegółowego omówienia każdego modelu.

Roboty sprzątające Ecovacs Deebot

Ecovacs DEEBOT N8 PRO+

Ten jegomość wyposażony jest w zaawansowaną technologię TrueMapping, która stworzy dwie szczegółowe mapy podłóg w sprzątanych pomieszczeniach. Ecovacs DEEBOT N8 PRO+ dobiera optymalną moc czyszczenia i mopowania do wszystkich rodzajów podłóg. Mało tego posiada wbudowany czujnik do wykrywania dywanów, dzięki któremu przypadkowe zmoczenie dywanu nie będzie mieć miejsca.

Ten model wyposażony jest w dedykowaną stację dokującą, która nie dość, że będzie dbać o stan akumulatora, to jeszcze automatycznie będzie pozbywać się nieczystości z pojemnika. W 2,5 l worku wystarczy miejsca na śmieci z całego miesiąca. Z poziomu aplikacji ustawisz bieżące sprzątanie lub zaplanujesz wyjazd odkurzacza o dowolnej porze. Robot na pełnym naładowaniu baterii będzie pracował do 110 minut.


Ecovacs DEEBOT N8 PRO

Głównymi atutami tego modelu są spora moc ssania oraz inteligentne dostosowywanie odkurzania do rodzaju podłóg, po których przemieszcza się odkurzacz. Dotyczy to również rzeczywistego wykrywania dywanów. Kiedy urządzenie wjedzie na dywan, zwiększa moc ssania, co w połączeniu z obrotową szczotką zapewnia skuteczne usuwanie nawet mocno wbitego we włosie kurzu.

Ecovacs DEEBOT N8 PRO wyposażony jest w inteligentne czujniki, które uchronią go przed upadkiem ze schodów i pomogą przejechać przez próg o wysokości do dwóch centymetrów. Dzięki swoim niewielkim gabarytom odkurzacz będzie w stanie wjechać pod meble. Skanowanie pomieszczeń TrueDetect 3D pozwoli wykryć nawet najmniejszą przeszkodę i ominąć ją, by nie zaburzała pracy odkurzacza. Praktycznym rozwiązaniem w tym modelu jest pojemnik na brud, o pojemności 420 ml, który nie będzie wymagał codziennego opróżniania.


Ecovacs DEEBOT N8+

Ten robot z funkcją mopowania i automatyczną stacją dokującą będzie idealnym rozwiązaniem do średniej wielkości mieszkań. Pojemność akumulatora wynosi i 3200 mAh, co przekłada się na około 110 minut pracy. Gdy robot będzie blisko rozładowania, automatycznie powróci do stacji ładującej. Po naładowaniu powróci do miejsca, w którym skończył swoją pracę. Pełne naładowanie robota Ecovacs DEEBOT N8+ następuje po 4 godzinach.

Robot pokonuje przeszkody o wysokości do 2 cm. Zmieści się również pod meble, których nogi mają wysokość większą nić 9,3 cm. Dzięki dużej pojemności zbiornika na nieczystości, która wynosi 420 ml, nie trzeba będzie pamiętać o codziennym opróżnianiu pojemnika. Mało tego, gdy się zapełni, stacja dokująca będzie robić to za Ciebie mniej więcej przez 30 dni – na tyle wystarczy miejsca w worku umieszczonym w stacji.


Ecovacs DEEBOT N8

Dzięki zastosowanym czujnikom robot Ecovacs DEEBOT N8 potrafi rozpoznawać nawet bardzo wąskie przeszkody, jak nogi od stołów czy niewielkie przedmioty. Ma też zaawansowaną funkcję mapowania pomieszczenia i czujnik wykrywania krawędzi, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że każda szczelina będzie dokładnie odkurzona.

Odkurzacz, dzięki 4 poziomom ssania oraz funkcji automatycznego wykrywania dywanów dokładnie odkurzy każdą powierzchnię. Mało tego, robot w trakcie odkurzania jednocześnie zmyje podłogi, dostosowując poziom namoczenia do sprzątanej powierzchni. Wszystkie funkcje robota będziesz mieć pod kontrolą w mobilnej aplikacji.


Ecovacs DEEBOT T9+

Robot Ecovacs DEEBOT T9+ będzie idealnym wyborem dla właścicieli domowych pupili, bo wyróżnia się zwiększoną mocą ssania, dzięki czemu z łatwością posprząta wbitą w dywan sierść czy wysypany żwirek z kuwety. Wyposażony jest w technologię OZMO Pro 2.0, wykorzystującą czterostopniowy system przepływu wody, który dostosujesz do wymagań swojej podłogi i stanu jej zabrudzenia. Stacja dokująca będzie wyręczać Cię nawet przez miesiąc w opróżnianiu pojemnika na brud.

W aplikacji możesz zaplanować odkurzanie na taką godzinę, jaka będzie Ci odpowiadać najbardziej i to niezależnie od tego, czy będziesz w domu, czy poza nim. Mało tego, wyznaczysz granice sprzątania oraz będziesz monitorować bieżącą pracę urządzenia. Odkurzacz ma wyjątkowo pojemną baterię, czas jego działania będzie sięgał nawet 175 minut. Dodatkowo odkurzacz wyposażony jest w funkcję odświeżania powietrza.


Ecovacs DEEBOT T9

Z tym modelem nie musisz sprzątać przed sprzątaniem. Dzięki zastosowanej technologii TrueDetect 3D, która wykorzystuje algorytm skanowania 3D, odkurzacz Ecovacs DEEBOT T9 rozpoznaje nawet drobne przedmioty i z łatwością je omija. Mało tego, urządzenie będzie rozpoznawać piętra, na których zaplanowano mu sprzątanie. Sztuczna inteligencja w połączeniu z dużą mocą ssącą dają gwarancję doskonale odkurzonych podłóg.

Ale to nie wszystko. Z tym robotem zadbasz o bezpieczeństwo swoich wymagających podłóg podczas zmywania, nie narażając ich na zbytnie przemoczenie. Dopasujesz cztery możliwości przepływu wody, a wibrująca z wysoką częstotliwością wkładka mopująca poradzi sobie nawet z trudnymi, zaschniętymi plamami.


Ecovacs Deebot U2 Pro

Jeśli meble w Twoim mieszkaniu w większości umieszczone są na nogach lub cokołach, to z Ecovacs Deebot U2 Pro, będziesz mieć pewność, że każda, nawet trudno dostępna powierzchnia będzie lśnić czystością. Robot ma tylko 7,9 cm wysokości, dzięki czemu z łatwością wjedzie pod szafki, odkurzając i zmywając podłogę pod nimi. Zastosowane w odkurzaczu filtry zmniejszą ilość alergenów i zapewnią czyste powietrze w pomieszczeniach.

Mimo że robot nie posiada mapowania kondygnacji, to sprzątanie na piętrze będzie dokładne, a zarazem bezpieczne. Urządzenie posiada czujniki, dzięki któremu zatrzyma się przed schodami i zmieni kierunek sprzątania.


Ecovacs Deebot U2

Dwie moce ssące oraz trzy tryby czyszczenia sprawią, że ten model będzie uniwersalnym rozwiązaniem dla wielu powierzchni. Z łatwością pokonuje progi do 1,8 cm, posiada regulację mocy czyszczenia i przepływu wody. Wyposażony jest w czujniki wykrywające przeszkody. Dodatkowym zabezpieczeniem dla Twoich mebli będzie obecność miękkich zderzaków.

Dzięki dedykowanej aplikacji będziesz zdalnie zarządzać swoim domowym pomocnikiem. Sprawdzisz bieżące postępy w sprzątaniu oraz zaplanujesz kolejne. Pełne naładowanie akumulatora Ecovacs Deebot U2 wystarcza na odkurzenie do 200 m2 powierzchni.


Ecovacs Deebot OZMO T8 Aivi

Ten model posiada wyjątkowo przydatną funkcję. Dzięki możliwości strumieniowania wideo sprawdzisz na przykład czy okno w Twoim mieszkaniu jest zamknięte lub co porabiają Twoje zwierzaki. Sztuczna inteligencja daje Ci też możliwość stworzenia wirtualnych ścian, które nie pozwolą dotrzeć urządzeniu do miejsc, które nie mają być sprzątane.

Odkurzacz Ecovacs Deebot OZMO T8 Aivi zmniejsza ilość alergenów w powietrzu i dba o świeże powietrze w pomieszczeniach. Dzięki temu, że pojemnik na odpady jest sporej wielkości, zapomnisz o jego opróżnianiu na dłuższy czas. Po zakończonym sprzątaniu lub po rozładowaniu akumulatora urządzenie automatycznie wróci do stacji ładującej.


Ecovacs Deebot OZMO T8

Dzięki zastosowanej funkcji głosowej odkurzacz będzie Cię informował o każdej czynności, którą aktualnie wykonuje. Z poziomu aplikacji zaplanujesz nie tylko cały cykl sprzątania, ale także pojedynczy tryb czyszczenia. Dzięki funkcji OZMO Pro dopasujesz zmywanie podłóg do swoich potrzeb. Z kolei funkcja Turbo Clean Carpet zwiększy moc ssania po wjechaniu na dywany, tym samym gwarantując głębokie czyszczenie i pozostawiając wolne od kurzu i brudu tekstylia.

Pełne naładowanie akumulatora trwa 4,5 godziny i wystarczy na 175 minut sprzątania. W razie wyładowania podczas wykonywanej pracy robot sam zadba o powrót do bazy, a następnie rozpocznie sprzątanie od miejsca, na którym skończył.


Ecovacs Deebot OZMO 950

Ten model oferuje dużą pojemność pojemnika na kurz (430 ml), która pozwala na jeszcze dłuższą pracę urządzenia, bez konieczności opróżniania zbiornika. Ozmo 950 z łatwością wjeżdża na dywany i pokonuje przeszkody do 2 cm, takie jak listwy podłogowe. Z kolei zastosowane czujniki antykolizyjne oraz zderzaki z miękkimi poduszkami gwarantują omijanie i tym samym ochronę mebli.

Dzięki technologii OZMO odkurzacz dostosuje poziom wilgotności do każdego rodzaju podłóg. Tryb czyszczenia obszarowego daje możliwość sprzątania w miejscu, które wymaga dokładniejszej pielęgnacji. Aplikacja pozwala na sterowanie odkurzaczem za pomocą smartfona.


Dlaczego roboty sprzątające Ecovacs Deebot to dobry wybór?

Roboty Ecovacs to zaawansowane urządzenia sprzątające, zapewniające dokładnie czyszczenie podłóg. Dzięki zaawansowanym technologiom roboty gwarantują dokładne odkurzanie powierzchni twardych oraz dywanów. Roboty sprzątające pomogą utrzymać porządek przy domowych pupilach, nie pozwalając na gromadzenie się sierści w dywanach i zakamarkach. To nie wszystko, bo wszystkie odkurzacze posiadają funkcję mopowania, która sprawi, że codziennie Twoje podłogi będą lśnić czystością. Dodatkowo odkurzacze zadbają o jakość powietrza w Twoim domu, uwalniając go od alergenów i przykrego zapachu.

Dzięki aplikacji mobilnej oraz zaawansowanym technologiom i obecności automatycznych stacji dokujących, roboty sprzątające Ecovacs Deebot charakteryzują się wyjątkową samodzielnością, która będzie dla Ciebie ogromną oszczędnością czasu. Wiesz już, co będziesz robić, kiedy Twoje podłogi będą sprzątać się same?

Sprawdź, ktory robot będziedla Ciebie odpowiedni: