Jak dotrzymać postanowień noworocznych? Poznaj technologiczne propozycje, które mogą w tym pomóc

Czy wiecie, że statystycznie ponad połowa Polaków stawia sobie noworoczne postanowienia? Co ciekawsze, większość z nich rezygnuje ze swoich założeń już w pierwszych dniach po rozpoczęciu nowego roku. To z kolei sprawia, że w rzeczywistości, realizacją założeń może pochwalić się zaledwie od kilku do kilkunastu procent śmiałków. Czy jest jednak coś, co może pomóc w osiągnięciu celu?

Noworoczne postanowienia – jak je realizować?

Co zrobić, aby nie dać się złamać i uchronić się od powtarzającej się co rok klęski słabej-silnej woli? Otóż bardzo ważne jest, abyście planowali swoje postanowienia z głową i mierzyli siły na zamiary. 

Pamiętajcie, że skrajnie radykalne podejście do tematu nie tylko nie ułatwi Wam zmierzenia się z własnymi słabościami, a co gorsza może wywrzeć niezdrową presję, za którą przyjdzie zbyt szybkie zniechęcenie. 

Konsekwentne dążenie do celu, nawet małymi kroczkami, z pewnością przyniesie o wiele więcej satysfakcji z ciężkiej pracy i osiągniętych postępów.

noworoczne postanowienia jak wytrwać

Co najczęściej postanawiamy z nowym rokiem?

Rokrocznie, jak mantrę powtarzamy: że schudniemy, od teraz będziemy prowadzić zdrowy tryb życia, skończymy z używkami, przeczytamy zaległe książki, obejrzymy zalegające seriale… generalnie, że ZMIENIMY SWOJE ŻYCIE. Założenia te nie są złe, jednak równie często, wraz z ich pojawieniem, pojawia się również tzw. słomiany zapał, który blednie wraz z ostatnimi sylwestrowymi fajerwerkami. Okazuje się wówczas, że sama wola i chęć do walki ze złymi przyzwyczajeniami czasami nie wystarczą.

Czy jest więc coś, co może nam pomóc wytrwać w noworocznym postanowieniu?

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach? Postaw na te urządzenia

Z tej okazji przygotowaliśmy propozycje technologicznych akcesoriów na rozpoczynający się rok. Co prawda, nie można się spodziewać, że zrobią za nas wszystko i spełnią marzenia niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ale jedno jest z nimi pewne – dążenie do celu i walka z własnymi słabościami z pewnością staną się o wiele łatwiejsze i będą sprawiać niewymuszoną przyjemność. Sprawdźcie sami.

Zegarek sportowy. Dla tych, którzy stawiają na aktywność

W nowym roku planujecie więcej się ruszać? Zadbać o zdrowie? Wysypiać się? A może nawet po raz pierwszy wziąć udział w jakimś maratonie? Jeśli na choć jedno pytanie odpowiedź jest twierdząca, warto powstawić na odpowiedniego pomocnika w postaci zegarka sportowego. 

Nadgrastkowe urządzenie wskaże najważniejsze dla organizmu parametry i pozwoli na bieżąco śledzić postępy treningu. Co więcej, skontroluje, jak wyglądał odpoczynek, i pomoże w owocnej regeneracji po wyjątkowo intensywnym wysiłku. Niektóre modele z powodzeniem dopasują również plan treningowy do bieżących predyspozycji, przypomną o konieczności ruchu oraz zmotywują do ćwiczeń, kiedy Wasza wola walki nieco przygaśnie.

Zobacz wszystkie zegarki sportowe dostępne w x-kom

Czytnik e-book. Dla tych, którzy chcą wrócić do czytania

Ile razy obiecywaliście sobie, że w tym roku przeczytacie bestsellery, do których nie mieliście czasu zajrzeć? No wiem, ja też. Jednak za każdym razem, kiedy pomyślałam, że muszę iść, kupić każdy egzemplarz osobno, a później nosić ze sobą ciężki bagaż, aby mieć możliwość zajrzenia do wybranej książki zawsze i wszędzie, to przyznaję, że zapał szybko mijał.

Jest jednak dobra wiadomość – od teraz nie trzeba robić tego wszystkiego. Wystarczy, że zainwestujecie w dobry czytnik e-book, który pozwoli, abyście najważniejsze wydania mieli zawsze przy sobie. Ponadto jest to sprzęt lekki, wygodny w obsłudze i mieści jednorazowo (w zależności od pamięci) sporo tytułów. Bardziej rozbudowane modele są również wodoodporne i posiadają specjalne podświetlenie, dzięki czemu nawet w mało sprzyjających warunkach możecie nadal korzystać z tego genialnego wynalazku. 

Sama żałuje, że tak późno go odkryłam.  🙂 

Sprawdź wszystkie czytniki e-book w x-kom

Akcesoria i wyposażenie do domu. Dla tych, którzy chcą żyć wygodniej

A może w tym roku planujecie nauczyć się programowania? Przejść kolejny etap w grze? Albo zadbać o plecy podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze, której – nie oszukujmy się w dzisiejszych czasach niemal nie da się uniknąć? W tym wypadku polecam postawić na akcesoria.

Gamę produktów macie w tym temacie niezwykle szeroką i z pewnością znajdziecie tu coś dla siebie. Tym bardziej że naukowcy potwierdzają, iż wyposażenie domu, w którym przebywacie, ma wpływ na Wasz nastrój i podejście do codziennych wyzwań.

Dla lepszego komfortu pracy i rozrywki możecie postawić na odpowiedni fotel. Z kolei chcąc poznać tajniki programowania i projektów graficznych zdajcie się na specjalistyczny tablet. Aby natomiast móc drukować, skanować i kopiować dokumenty we własnym domu bez zbędnego ganiania po mieście, kupcie nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne. Zadbajcie też o odpowiedni nastrój i rachunki, które możecie oszczędzać dzięki inteligentnemu oświetleniu. Warto o tym pomyśleć, bo w życiu liczy się wygoda oraz proste i sprawdzone rozwiązania.

To dopiero początek! Powodzenia 

Jak widzicie opcji, aby pomóc sobie w realizacji noworocznych założeń, jest naprawdę wiele. Bez względu na to, czy zdecydujecie się na któreś z powyższych rozwiązań, moją najważniejszą radą na koniec będzie proste: nie poddawajcie się łatwo! Warto czasem zawalczyć o siebie i swoje marzenia – samemu lub z niewielką pomocą tego, co przynosi świat i technologia.  
 
💡 Więcej inspiracji znajdziecie w sklepie x-kom: