Laptopy z NVIDIA RTX serii 30 – dotrzymaj postanowień noworocznych

Postanowienia noworoczne powracają jak bumerang. Nie udało Ci się wymyśleć własnych? Sprawdź listę postanowień proponowaną przez nas, w których realizacji pomogą Ci laptopy z NVIDIA RTX serii 30. Cel na 2023? Wejść na wyższy level.

Zrób listę postanowień noworocznych z NVIDIA RTX

Czy jest na sali ktoś, kto choć raz nie zrobił żadnego postanowienia noworocznego? Tak właśnie myślałem. Przed nowym rokiem wmawiamy sobie, że przejdziemy na dietę, zaczniemy ćwiczyć albo nauczymy się nowych rzeczy. Zwykle te cele kończą się fiaskiem. Ale nie musi tak być. Przygotowałem dla Ciebie kilka celów, których wykonanie będzie prawdziwą przyjemnością. Dlaczego? Ponieważ pomoże Ci w tym laptop z kartą graficzną NVIDIA RTX serii 30. Zdobyte w ten sposób umiejętności z pewnością przydadzą Ci się niejednokrotnie, a mogą być nawet przełomem w Twoim życiu zawodowym. Warto zatem się zmotywować i zrobić coś dla siebie.

Zacznij streamować gry. Nie potrzebujesz drogiej kamery, ani najlepszego mikrofonu

NVIDIA Broadcast

Marzyło Ci się kiedyś zostanie streamerem i prowadzenie transmisji na żywo? Teraz możesz to robić bez przeszkód. Dedykowane karty graficzne GeForce RTX, to bardzo dobre rozwiązanie do streamowania w wysokiej jakości. Dowodem tego jest fakt, że większość streamerów wybiera właśnie rozwiązanie od NVIDIA, a nie konkurencyjnego AMD. Aplikacja NVIDIA Broadcast pozwala przekształcić domowy pokój w prawdziwe studio. Jest to nic innego jak wsparcie dla streamerów przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Dzięki NVIDIA Broadcast usuniesz szumy i echa z tła, jak np. głośne pisanie na klawiaturze czy hałas dobiegający z innego pomieszczenia.

Wirtualne tło pozwoli Ci pokazać się światu bez konieczności zakupu drogich kamer czy dodatkowego oświetlenia. Teraz nawet bez tzw. green screena możesz wyciąć siebie i wkleić się na ekran rozgrywki lub zastosować efekt rozmycia podczas prowadzenia rozmowy z chatem. Ponadto automatyczne dopasowanie obrazu sprawi, że będzie on śledzić wszystkie Twoje ruchy. Jeśli Cię to nie zadowala, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skadrować to ręcznie.

Enkoder NVENC

Dedykowana aplikacja nie jest jednak jedynym ułatwieniem streamowania. Jeszcze bardziej przydaje się enkoder NVENC, który działa dużo lepiej od systemowego x264. Bez tego enkodera udostępnianie obrazu na żywo z gry byłoby znacznie utrudnione. Wszystko dlatego, że obraz ma wysoką rozdzielczość, a komputer jest już znacznie obciążony podczas samej gry, a co dopiero kiedy przysyłamy go do sieci.

NVENC jest odrębnym modułem znajdującym się w karcie graficznej, dzięki czemu znacznie odciąża CPU i GPU. Jego głównym zadaniem jest kompresja obrazu, dzięki czemu można przesyłać go na platformę streamingową bez opóźnień. W ogólnym rozrachunku otrzymujemy więcej klatek na sekundę w grze, widz ogląda transmisje w wyższej jakości, a komputer zużywa znacznie mniej prądu i generuje niższe temperatury.

zalety laptopów z kartą rtx 30

Naucz się obrabiać wideo. Montaż jeszcze nigdy nie był tak szybki

Chcesz obrabiać filmy z łatwością, jakby to było przyrządzenie spaghetti? Porównanie montażu do jedzenia nie jest mylne, bowiem tu także posiadasz składniki, z których tworzysz danie główne, czyli gotowy film. Nie każdy montażysta od samego początku był mistrzem. Ale na wyższy poziom pomoże Ci wejść laptop z kartą graficzną GeForce RTX. Bez dedykowanej karty graficznej obróbka wideo jest praktycznie nie możliwa, ponieważ zarówno ona, jak i procesor odgrywają kluczowe role, oferując odpowiednią moc obliczeniową, która znacznie skraca proces renderowania gotowego wideo.

Aplikacje do edycji garściami czerpią z dobrodziejstw, jakie oferują karty graficzne, dzięki czemu surowe materiały można oglądać w natywnej rozdzielczości, a sam montaż jest o wiele płynniejszy. Innowacją w kartach graficznych NVIDIA są rdzenie CUDA, które znacznie poprawiają ich wydajność i wielozadaniowość. To one wyprowadzają zielonych na prowadzenie w kategorii obróbki wideo. Dla zobrazowania tradycyjne procesory posiadają średnio 8 rdzeni, natomiast CUDA są fizycznie mniejsze i w karcie graficznych występują nawet w liczbie powyżej 2 tysięcy.

Zrób pierwszą animację 3D. Obserwuj renderowanie w czasie rzeczywistym

Modelowanie scen 3D nie należy do najprostszych. Ale stanowi świetne wyzwanie noworoczne. W tym przypadku podobnie jak do obróbki wideo akcelerator graficzny cały czas będzie działał na najwyższych obrotach. Wszystko za sprawą rdzeni RT i Tensor. Te pierwsze zastępują tradycyjną technikę rastrową, tworząc bardziej realistyczne odbicia, załamania i cienie, dając fotorealistyczny efekt. Dzięki obecnym jedynie w kartach NVIDIA RTX rdzeniom ray tracingu możesz renderować scenę w czasie rzeczywistym bez konieczności skalowania. Dzięki temu rozwiązaniu widzisz, jak przemieszczają się obiekty i jak działa na nie oświetlenie, a to bardzo ważne przy tworzeniu animacji 3D.

Rdzenie Tensor wykorzystywane są głównie do finalnej poprawy jakości obrazu, jednak nie biorą udziału w procesie renderowania. Odpowiadają natomiast za funkcję NVIDIA OptiX Ai-Accelerated Denoiser. Mówiąc prościej, wypełniają puste miejsca w obrazie generowanym na ekranie i odszumiają go przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Warto dodać, że renderowanie animacji może być nawet do 10 razy szybsze niż kiedykolwiek wcześniej.

RTX Studio laptop grafika

Postaw na laptop z RTX-em serii 30 i nie szukaj wymówek

Laptopy z kartami RTX serii 30 zostały stworzone nie tylko z myślą o graczach, ale także o twórcach. Niezależnie czy jesteś na początku swojej kariery, czy też wyjadaczem branży, możesz tworzyć swoje najlepsze dzieła z rozwiązaniami NVIDIA Studio. Urządzenia z naklejką RTX charakteryzują się żywymi kolorami, piorunująco szybką pamięcią RAM i niezawodnymi dyskami.

Z urządzeniem wyposażonym w kartę graficzną NVIDIA RTX serii 30 znajdziesz sposób na osiągnięcie swojego postanowienia, a nie kolejną wymówkę, dzięki której odłożysz je na później. Pamiętaj, że Twój laptop będzie nie tylko wołem roboczym, ale także towarzyszem podróży i partnerem podczas relaksu. Obejrzysz na nim filmy w dobrej jakości i nie będziesz musieć martwić się o niskie klatki na sekundę w grach. To do dzieła!

Sprawdź laptopy z NVIDIA RTX serii 30 w x-komie