Inteligentne ekspresy do kawy – wygodnie rozpieść zmysły

Wyobraź sobie, że budzisz się rano, a w Twoim mieszkaniu unosi się aromat świeżo parzonej kawy. Już sam jej zapach delikatnie pobudza Twój ośrodkowy układ nerwowy (i ośrodek przyjemności), więc nie potrzebujesz innej motywacji do tego, by wstać z łóżka. A właściwie, to wyfrunąć, bo woń palonych ziaren wręcz unosi Cię nad ziemią. A więc lecisz do kuchni a boski Apollo/boska AfrodytaTwój inteligentny ekspres do kawy czeka już z filiżanką pełną szlachetnego napoju. Fajnie, co? Poznaj zatem wszystkie zalety ekspresów do kawy sterowanych smartfonem.

Inteligentne urządzenia przejmują Twoją kuchnię

To nie sci-fi ani nie kadr Jetsonów. To już się dzieje i zobacz, jakie to jest sprytne. Przykładowo – jesteś poza domem i nagle dzwonią znajomi, że wpadają z niezapowiedzianą wizytą. W pierwszej chwili trochę się stresujesz, ale zaraz się uspokajasz, bo wiesz, że Twoja kuchnia jest inteligentna i pomoże Ci ogarnąć sprawę.

Zaglądasz więc do lodówki, wcale jej nie otwierając (bo przecież Cię nie ma w domu) i już wiesz, że potrzebujesz dokupić słodką przekąskę. Przeczesujesz w swojej fotograficznej pamięci kadry z mieszkania i szukasz słabych punktów. Przypominasz sobie, że na śniadanie były tosty (oczywiście ze smart tostera idealnie dobierającego temperaturę do chleba) i wiesz, że na podłodze znajdują się ślady Twojego porannego łasuchowania. Ale oddychasz z ulgą i włączasz zdalnie odkurzacz z funkcją mopowania. Teraz już wiesz, że jak wrócisz, to podłoga będzie perfekcyjnie wysprzątana.

Ale czegoś jeszcze brakuje… Słodki poczęstunek idealnie zrównoważy świeżo zmielona, aromatyczna kawa, którą zrobisz oczywiście zdalnie, by była gotowa od razu po przyjściu gości. Wychodzisz więc obronną ręką z tej kryzysowej sytuacji, a dzięki Twoim inteligentnym pomocnikom, goście nie będą mieć pojęcia o tym, jak bardzo Cię zaskoczyli swoją wizytą.  

Inteligentne urządzenie, smartfon i aplikacja. Tylko tyle dzieli Cię od takiego poziomu wygody. Przyjrzymy się, jakie funkcje obecnie oferują inteligentne ekspresy do kawy sterowane aplikacją.

Inteligentne ekspresy do kawy

Smart alarm dla kawoszy (i nie tylko). Przygotuj się na sporą dawkę pobudzenia, bo funkcje, jakie oferują inteligentne ekspresy, sprawią, że kawa będzie zawsze gotowa na czas i to w takiej formie, jaką lubisz najbardziej. I nie będziesz ciągle przypominać, że chcesz kawę i to czarną kawę bez mleka i śmietanki, bo Twój inteligentny ekspres zapamięta to na zawsze. No chyba, że Twoje preferencje się zmienią i polubisz inny rodzaj napoju. Czemu? Bo niektóre smart ekspresy do kawy mogą nawet proponować Ci kawowe inspiracje z całego świata. Ale od początku.

różne smaczne kawusie

Jak to działa?

Czyż to nie jest wspaniałe, że historia parzenia kawy, która sięga setek lat wstecz (mówi się o XIII w.) łączy się teraz z technologicznym postępem tak bardzo, że właściwie nasza rola kończy się na tym, aby dostarczyć ziarna do ekspresu, a potem wypić ulubiony napój. Oczywiście, znajdą się tacy kawowi puryści, dla których własnoręcznie parzenie tego aromatycznego napoju, to wręcz magiczny rytuał. Ale Ci którzy są zaprzyjaźnieni z technologią i nie przeszkadza im to, że urządzenia mogą wyręczać i to w świetny sposób, będą bardzo zadowoleni.

Trochę teorii, ale serio tylko trochę, by nakreślić, jakie to proste. Inteligentny ekspres łączy się z dedykowaną aplikacją w Twoim telefonie i sterujesz nim – w domu przez Wi-Fi, a na zewnątrz przez sieć mobilną. Tyle. Mówiłam, że będzie krótko. A co możesz ustawić na swoim inteligentnym ekspresie?

Niektóre funkcje inteligentnych ekspresów do kawy

Ilu producentów tyle funkcji i ciekawych pomysłów na usprawnienie i urozmaicenie parzenia kawy. Wystarczy, że określisz kilka swoich preferencji i już możesz cieszyć się ulubionym napojem.

Zacznijmy od tego, jaką kawę wsypać do takiego ekspresu – mieloną czy ziarnistą? Why not both? Wcale nie musisz się decydować ja jeden rodzaj kawy. To już właściwie reguła, że producenci dają możliwość umieszczania obu rodzajów kawy w ekspresie. Wolisz mielić kawę chwilę przed parzeniem? Nie ma problemu. Akurat masz zmieloną kawę, którą ktoś podarował Ci w prezencie? Na pewno się nie zmarnuje.

Inteligentne ekspresy do kawy dają możliwość sterowania na dwa sposoby. Poprzez (zazwyczaj elektroniczny, dotykowy) wyświetlacz oraz dedykowaną aplikację. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom ustawimy właściwie wszystko, od ilości i temperatury wody począwszy, poprzez mocy kawy, aż po ilości mleka (albo jego brak). Taka dowolność sprawia, że możesz stworzyć własne spersonalizowane napoje. I wcale nie musisz zapisywać gdzieś na kartce, ile wody i ile kawy potrzeba do-tej-jedynej. Większość ekspresów ma możliwość zapisywania profili, co sprawia, że każdy domownik w mgnieniu oka przygotuje tę swoją, najlepszą kawę.

To tylko niektóre wspaniałe funkcje, jakie oferują inteligentne ekspresy do kawy sterowane aplikacją. Reszta już zależy od tego, jakie Ty masz kawowe preferencje i jaki ekspres wybierzesz. Zobacz nasze propozycje.

Przykładowe inteligentne ekspresy do kawy:

DeLonghi ECAM 550.65.SB Primadonna Class

DeLonghi ECAM 550.65.SB Primadonna Class
DeLonghi ECAM 550.65.SB Primadonna Class

 

Elegancja i nowoczesność w jednym. Aby zaparzyć dla Ciebie ulubioną kawę ten ekspres wykorzystuje ciśnienie 19 barów. W dedykowanej aplikacji dowolnie zmodyfikujesz wszystkie napoje, które oferuje ten model. Sprawdź DeLonghi ECAM 550.65.SB Primadonna Class w al.to.

DeLonghi ECAM 370.95.T Dinamica Plus

 

Wystarczy jeden przycisk, aby ten automatyczny ekspres do kawy o mocy 1450 W zaparzył ulubioną kawę. I to za każdym razem, bo dzięki funkcji Smart one touch urządzenie „uczy się” Twoich preferencji. Zobacz DeLonghi ECAM 370.95.T Dinamica Plus w al.to. 

 
DeLonghi ECAM 370.95.T Dinamica Plus

DeLonghi ECAM 510.55.M Primadonna S Evo

DeLonghi ECAM 510.55.M Primadonna S Evo
DeLonghi ECAM 510.55.M Primadonna S Evo

 

Z tym ekspresem odkryjesz najnowsze technologie parzenia kawy i uzyskasz idealny napój. Mało tego, urządzenie samo zadba o swoją kondycję, bo zostało wyposażone w system odkamieniania. Sprawdź DeLonghi ECAM 510.55.M Primadonna S Evo w al.to. 

 

Miele CM 6360

Miele CM 6360 Black
Miele CM 6360 White
Miele CM 6360 White

Ten ekspres to funkcjonalność w czystej postaci. Wyposażono go w funkcję OneTouch for Two, która pozwala przygotować 2 kawy jednocześnie. Dzięki niej urządzenie zapamięta też ulubione napoje kawowe. Który kolor ekspresu będzie najlepiej pasował do Twojej kuchni? Sprawdź Miele CM 6360 w kolorze czarnym oraz Miele CM 6360 w kolorze białym