Czy woda z kranu może być smaczna i zdrowa? Tak, jeśli masz pod ręką produkty marki BRITA

Właściwe nawodnienie organizmu to klucz do odpowiedniej diety. Ta z kolei przyczynia się do dobrego samopoczucia i promiennego wyglądu. Nic więc dziwnego, że dietetycy, lekarze i trenerzy, jak jeden mąż powtarzają, żeby o nie dbać. Jak robić to z głową? Mogą w tym pomóc m.in. produkty filtrujące od marki BRITA, które w prosty, ekonomiczny i bardzo efektywny sposób pozwalają pić wodę prosto z kranu i cieszyć się przy tym jej dobrym smakiem oraz pełnowartościowym składem.

Ile wody należy pić dziennie?

Organizm ludzki składa się w około 70% z wody. Nic więc dziwnego, że picie zbyt małych ilości tego życiodajnego płynu może skutkować odwodnieniem. Jego pierwszą oznaką jest ciągłe pragnienie. Później, pojawiają się bardziej uciążliwe i niebezpieczne w konsekwencjach skutki, które do złudzenia przypominają symptomy zmęczenia i niewyspania, np. ból głowy, senność, osłabiona koncentracja i rozdrażnienie. Nasza cera staje się pozbawiona blasku i witalności, a zapał do codziennych obowiązków i aktywności drastycznie spada. Skutecznie zapobiec temu może jedynie systematyczne picie wody.

Warto pamiętać, że gdy sięgamy po wodę, najważniejsze jest, aby dostarczać ją do organizmu w małych ilościach, ale przy tym bardzo często i cyklicznie. Dobrze mieć jej butelkę zawsze przy sobie, ale stawiać na „małe łyki” co jakiś czas.  Wypicie całej dawki „na raz” raczej nic nam nie da. 

💧 Zalecana przez specjalistów ilość wody do wypicia na dzień wynosi około 1,5 – 3 litrów, w zależności od naszej wagi i ilości spożytych posiłków. Im tych ostatnich jest więcej, tym zapotrzebowanie na wodę rośnie. Co ważne, nie wlicza się w to spożytych płynów ogólnie, np. kawy czy herbaty. Chodzi wyłącznie wodę. 

Czy warto filtrować kranówkę?

Trzeba sobie uświadomić, że w czasie filtrowania odpowiednimi produktami, woda zostaje pozbawiona chloru, zanieczyszczeń i szkodliwych składników. Nie jest jednak pozbawiana wartości odżywczych, np. potrzebnych organizmowi minerałów. Picie filtrowanej wody korzystnie wpływa zatem na zdrowie. Dzięki niej utrzymamy właściwy poziom nawodnienia oraz oczyścimy organizm ze szkodliwych toksyn. Jest ona więc zupełnie bezpieczna i równie wartościowa jak ta, którą kupujemy w sklepie. To jednak nie jedyny atut filtrowanej kranówki. Okazuje się, że jest ich o wiele więcej.

Po pierwsze, oszczędzamy na kupowaniu wody butelkowanej i tym samym dbamy o środowisko, zmniejszając ilość plastikowych odpadów, które zewsząd „zalewają” naszą planetę. Po drugie, jest to wygodne, bo nie musimy wnosić po schodach ciężkich zgrzewek i obciążać w ten sposób swojego kręgosłupa. Pozbywając wody kamienia, dbamy także o nasze kuchenne urządzenia. Co więcej, mamy też pewność, że wody w kranie raczej nie braknie, więc jej odpowiednia ilość do wypicia jest zawsze pod ręką. Tym bardziej, że szeroki wybór produktów do filtracji pozwala wybrać takie, które najlepiej sprawdzą się w konkretnej sytuacji.

Sposoby oczyszczania wody z kranu

Wodę z kranu można filtrować na wiele sposobów, które różnią się między sobą przede wszystkim szybkością działania oraz przeznaczeniem. Co ciekawe, dzięki szerokiej gamie modeli, które oferują różną wielkość i mobilną konstrukcję, możesz wybrać najlepsze urządzenie do filtracji dla swoich indywidualnych potrzeb i cieszyć się czystą wodą nie tylko w domu, ale również np. w pracy, podróży, na siłowni, czy na spacerze.

Karafka filtrująca

Szukasz eleganckiego naczynia do serwowania świeżej, smacznej wody na stół? Za pomocą karafki filtrującej można nie tylko oczyścisz wodę z kranu, a także w atrakcyjny sposób podasz ją np. podczas rodzinnej uroczystości. Takie rozwiązanie ma zwykle nowoczesny design, dlatego bez trudu wpasuje się w każdą przestrzeń i klimat uroczystości. Zwykle do filtracji używa się tu specjalnych krążków filtrujących, których wymiana trwa zaledwie parę sekund.  


Butelka do filtrowania wody

Mowa o charakterystycznym, designerskim bidonie z odpowiednim, niewielkim i łatwo wymienialnym filtrem wody. Butelka do filtrowania to rozwiązanie, które sprawdzi się szczególnie poza domem, np. na treningu, w pracy, czy w podróży. Docenią ją więc przede wszystkim osoby aktywne, które dzięki niej mogą mieć świeżą i smaczną wodę zawsze przy sobie.


Dzbanek filtrujący

To rozwiązanie do złudzenia przypomina tradycyjny dzbanek na wodę lub sok. Różnica polega na tym, że wyznaczono w nim miejsce na montaż odpowiedniego filtra.

Poszczególne modele dzbanków filtrujących różnią się od siebie wielkością i designem. Każdy z tych aspektów z powodzeniem dopasujesz do własnych potrzeb. Przygotowaną w ten sposób wodę można wykorzystać m.in. do picia, ale i np. przygotowania ciepłych napojów, co skutecznie wydobędzie z nich aromat i pomoże uniknąć osadzania się kamienia w czajniku. 

Kran lub nakładka na kran do filtrowania wody

Szukając skutecznego sposobu na filtrację wody w domu, można też skorzystać ze specjalnych kranów filtrujących lub dedykowanych nakładek, które nałożysz bezpośrednio na swoją baterię. 

Taki produkt  sprawdzi się szczególnie, gdy zużywasz dużo filtrowanej wody – nie tylko do picia, ale i np. gotowania. Dzięki temu, że proces oczyszczania odbywa się na poziomie kranu, możesz wlewać ją bezpośrednio do naczyń i garnków. Nakładka lub bateria filtrująca są też dobrymi pomysłami, jeśli masz w swoim domu twardą wodę i chcesz uniknąć uporczywej walki z osadzającym się wszędzie kamieniem. 

Produkty do filtracji wody BRITA

Dbaj o zdrowie i ciesz się jakością 

Nadal nie wiesz na co postawić w kwestii filtrowania wody? Przyjrzyj się zatem szerokiemu wachlarzowi produktów marki BRITA. Znajdziesz wśród nich akcesoria do oczyszczania wody, charakteryzujące się niebywałą jakością i wysokim bezpieczeństwem, które potwierdzono atestem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH. Co ciekawe, oprócz podobnych do tych wymienionych wyżej, znajdziesz tu także rozwiązania dla firm, w tym np. większe dystrybutory filtrujące wodę. Bez względu na to, który wariant wybierzesz, korzystając z oferty BRITA możesz mieć pewność, że masz do czynienia z estetycznymi i bardzo nowoczesnymi akcesoriami do codziennego użytku. 

W większości przypadków, produkty niemieckiej marki mogą też pochwalić się stylowym designem, który uwzględnia np. wbudowane wskaźniki zużycia filtra. Dzięki temu wiadomo, kiedy trzeba go wymienić, aby cieszyć się dobrą i pełnowartościową wodą. 

Poszczególne akcesoria niemieckiego producenta można też bez obawy myć w zmywarkach, a ich konstrukcja jest wolna od toksycznej dla zdrowia substancji BPA. 

brita filtracja wody

Skuteczna filtracja wody – dlaczego warto?

Filtry wymienne marki BRITA przez wielu konsumentów uważane są za produkty, które najlepiej radzą sobie z oczyszczaniem kranówki. Wszystko za sprawą ich budowy, która skutecznie zatrzymuje chlor oraz substancje wpływające na zapach wody, a także groźne zanieczyszczenia pochodzące z rur wodociągowych. Jednocześnie, trzeba z całą mocą zaznaczyć, że większość z nich posiada także zdolności zmiękczające i mimo solidnej filtracji pozostawia w wodzie najważniejsze minerały, np. wapń i magnez. Zdecydowanym plusem wkładów od niemieckiego producenta jest też ich szeroka dostępność.
brita karafka

Ciekawostki o marce BRITA

Doceniona niemiecka marka i jej produkty cieszą się niesłabnącą popularnością. Powodów ku temu jest naprawdę wiele. Sprawdź ciekawostki na temat akcesoriów BRITA. 

💧W 1992 roku BRITA stworzyła program recyklingu wkładów filtrujących, który prężnie działa po dziś dzień. 

💧W 1996 roku BRITA otrzymała tytuł „Cichego zwycięzcy”, przyznawany przez Harvard Business School Press dla firm, które odkryły niszę na rynku i skutecznie ją wykorzystują. 

💧BRITA sprzedaje swoje produkty w około 60 krajach na całym świecie. 

💧Wkład w karafce BRITA jest w stanie przefiltrować nawet do 150 litrów wody. 

💧Niemiecki producent wypuścił aplikację BRITA Vita, która posiada m.in. opcję przypominania o konieczności wymiany filtra.

💧Szacuje się, że trakcie roku przez produkty BRITA przepływa ponad 20 miliardów litrów wody.

💧BRITA bierze udział w wielu incjatywach, które mają edukować na temat ochrony środowiska. Jedną z nich jest współpraca z Whale and Dolphin Conservation na rzecz uświadamiania o szkodliwym wpływie plastiku na morza i oceany.