Co zapisywane jest na microSD?
I teraz mam takie nagrania, firmowe lub prywatne (nawet bardzo prywatne – znaczy ja nie mam, ale kolega opowiadał, że ma). Mam też kopię kontaktów, do tego parę aplikacji, których rzadziej używam. Mam także kopię zapasową kalendarza, notatki, pobrane pliki (np. potwierdzenia przelewów albo inne urzędowe kwity).
Wszystko to zapisane w pamięci nośnika flash. I bardzo dobrze, bo gdyby szlag trafił smartfona, przynajmniej część danych ocaleje. Zazwyczaj ta najważniejsza. Kontakty zbiera się latami, zdjęcia i filmy to z kolei wspomnienia. Niemniej może dojść do sytuacji bardzo trudnej. Czas na dramat w 3 aktach.
Taką kartę można odczytać tylko na urzadzeniu na którym została zaszyfrowana. A co w przypadku gdy ktoś ukradnie mi telefon i go sformatuje? W androidzie to nie problem. Wtedy będzie mógł odczytać wszystko co jest na karcie z takiego telefonu. Wiec to szyfrowanie nie na wiele się zdaje w takim przypadku.
Po przywróceniu ustawień fabrycznych telefonu powinieneś utracić również klucz szyfrujący kartę pamięci, której nie będziesz mógł już odczytać.
I tu jesteś w błędzie, nawet podczas próby zaszyfrowania karty (w moim wypadku Samsung) jest napisane jak byk, że po formacie takiego telefonu nie będzie możliwości dostępu do zaszyfrowanych plików.
Mam pytanie, co stanie się jeśli zepsuje mi się telefon, nie da się go włączyć a ja zostanę z zaszyfrowaną kartą SD, jak ją odszyfruje skoro nie mam telefonu na której było wykonane szyfrowanie?
Odpowiedź jest prosta: wtedy jest tzw. Dupa Zimna = nie odszyfrujesz niczego. Formatujesz pamięć i zaczynasz zabawę od 0.
Czyli jeśli zaszyfruje kartę w telefonie a potem przełożę ją np do tableta ( w tablecie nie znalazłem opcji szyfrowania karty ) to nie zobaczę tam materiałów z karty ?