50 twarzy Greya „Freed” – data premiery ostatniej części. Kiedy będzie dostępna w Polsce?

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich fanów twórczości E.L. James. Autorka bestselleru „50 twarzy Greya” właśnie ogłosiła datę premiery ostatniej książki z tej serii. Jej najnowsze dzieło nosi tytuł „Freed”. Będzie to już szósta i ostatnia część przygód tytułowego bohatera Christiana Greya i jego partnerki Anastasii Steele. Kiedy książka trafi na polski rynek wydawniczy?

„50 twarzy Greya” – książka, o której nie przestaje być głośno

E.L. James to jedna z najlepiej zarabiających współczesnych pisarek. Wielką popularność zdobyła dzięki trylogii powieści erotycznych, które sprzedały się w milionach egzemplarzy. O miłosnych zawirowaniach Greya i Anastasii słyszeli chyba wszyscy. Mimo że książki James często są uważane za kontrowersyjne, jedno trzeba przyznać – z pewnością odbiły się szerokim echem na całym świecie. A na półkach w księgarni nigdy wcześniej tak czytelnie nie eksponowano tego typu literatury. Sukces potwierdza również fakt, że powieść została przetłumaczona na ponad 50 języków.

Niedługo po wydaniu trylogii „50 twarzy Greya” pojawiły się również adaptacje filmowe. Jedną z głównych ról zagrała tu sama Dakota Johnson. I chociaż filmy nie zebrały pozytywnych recenzji, bilety do kina sprzedawały się szybko. Swego czasu film można było obejrzeć także na Netfliksie

50 twarzy Greya nowa książka
Getty Images

Autorka na fali wielkiego zainteresowania jej twórczością napisała jeszcze dwie książki. Następne części dotyczyły historii związku Greya i Steele opowiedzianej z perspektywy bohatera. I tak w 2015 roku pojawił się tytuł „Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana”, a już w 2017 roku kolejny – „Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya oczami Christiana”.

Ostatnia książka o Greyu. „Freed” – data premiery

 Za pośrednictwem mediów społecznościowych autorka bestsellerowych powieści ogłosiła, że już niebawem zostanie opublikowana kolejna, tym razem już ostatnia książka z całej serii. Będzie nosić tytuł „Freed”, a na rynku brytyjskim będzie dostępna już 1 czerwca 2021 roku. Nie wiadomo dokładnie, kiedy tytuł pojawi się także w polskich księgarniach. Dwie pierwsze części na rodzimym rynku pokazały się w 2012 roku.

Badania przeprowadzone przez NPD BookScan potwierdziły, że to właśnie E.L. James stała się autorką, której książki sprzedawały się najlepiej w ciągu ostatniej dekady. Od 2010 do 2019 roku pierwszy tom powieści rozszedł się aż w 15,2 mln egzemplarzach tylko w samych Stanach Zjednoczonych. Pozostałe pozycje – „Ciemniejsza strona Greya” to aż 10,4 mln oraz „Nowe oblicze Greya” z wynikiem 9,3 mln. Trzeba przyznać, że to spektakularny wynik.

Zainteresowanie najnowszą wiadomością od E.L. James nie słabnie. Istnieje duża szansa, na to, że wyczekiwana nowość może powtórzyć sukces wcześniejszych części.