Do komunikacji: Microsoft Teams
Potężne narzędzie, które daje masę możliwości w zakresie komunikacji i kooperacji. Microsoft Teams świetnie sprawdzi się jako cyfrowa przestrzeń do kontaktu z uczniami, a nawet z ich rodzicami i opiekunami.
Można go wykorzystać również do rejestrowania i czasowej archiwizacji pojedynczych lekcji. Tak, aby uczniowie mogli jej potem wysłuchać raz jeszcze. Albo żeby wysłuchali jej ci, których tego dnia na lekcji nie było.
Czasy nauki zdalnej, miejmy nadzieję, mamy już za sobą, natomiast użyteczność Microsoft Teams w kontekście pracy nauczyciela cały czas jest ogromna.
Do tworzenia atrakcyjnych wizualnie materiałów dydaktycznych: Canva
Prawdziwy gamechanger w tworzeniu atrakcyjnych wizualnie treści. Także tych edukacyjnych.
Ja sam, choć nauczycielem nie jestem, odkąd zaprzyjaźniłem się z Canvą, przestałem przygotowywać prezentacje w Power Poincie i rzeźbię je właśnie w tej fantastycznej aplikacji, która pod tym kątem jest nie tylko użyteczna, ale też daje mi masę możliwości audiowizualnych, z których uwielbiam korzystać, żeby moje prezentacje broniły się nie tylko od strony treści, ale również atrakcyjną dla odbiorcy formą.
Ale Canva to nie tylko prezentacje. To setki najrozmaitszych form i projektów, które wykorzystacie do codziennej pracy. Zresztą narzędzie posiada osobną zakładkę „Edukacja”; jeśli nie macie pomysłu, w jaki sposób zaprzęgnąć Canvę do codziennej nauczycielskiej rutyny, to jest to miejsce, w którym znajdziecie inspiracje. Znajdziecie tu również przystępne tutoriale i kursy, które pomogą Wam lepiej poznać narzędzie i jego możliwości.