Zapowiedź The Game Awards 2023. Jak oglądać i czego spodziewać się na TGA 2023?

Nadchodzi jedno z największych wydarzeń w świecie gier. The Game Awards 2023, a więc podsumowanie roku, już niebawem. Dlatego zebraliśmy najważniejsze informacje o wydarzeniu oraz podpowiadamy, jak oglądać event. Dowiedz się wszystkiego o TGA 2023.

The Game Awards 2023 – kiedy i jak oglądać?

The Game Awards 2023 odbędzie się w czwartek, 7 grudnia w Microsoft Theater w Los Angeles. Oprócz podsumowania tego, co działo się na przestrzeni kończącego się roku, zapewne dowiemy się wiele o tym, co przyniesie kolejny. Event rozpocznie się dokładnie o godzinie 2:00 czasu polskiego w nocy z czwartku na piątek. Poprzedzi go półgodzinny pre-show, a samo TGA zamknie się pewnie w trzech godzinach.

Kto nie może doczekać się wyników, będzie musiał zarwać nockę. Ale przecież transmisję na żywo można śledzić wygodnie w łóżku. Stream z The Game Awards 2023 dostępny będzie na Twitchu, YouTubie, Facebooku, Instagramie, TikToku, Twitterze, a także na wielu stronach poświęconych grom, w tym IGN czy GameSpot.

Transmisję możecie zobaczyć również na Geeksie:

Czego spodziewać się na The Game Awards 2023?

Poznaliśmy już szóstkę nominowanych do GOTY, a są to:

  • Baldur’s Gate 3,
  • Alan Wake 2,
  • Marvel’s Spider-Man 2,
  • Resident Evil 4,
  • Super Mario Bros. Wonder,
  • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Geoff Keighley, prowadzący galę, potwierdził, że nagrody zostaną rozdane łącznie w 31 kategoriach. Na scenie ma zaś wystąpić fiński zespół rockowy Poets of the Fall jako Old Gods of Asgard, który swoim występem (prawdopodobnie) odtworzy jedną ze scen z gry Alan Wake 2.

Larian Studios ma ujawnić datę wydania Baldur’s Gate 3 na Xboksa, a Microsoft czy Sega chcą podzielić się tym, nad czym pracują. Epic Games ma pokazać zwiastun Rocket Racing, a Digital Extremes zaprezentuje rozszerzenie do Warframe – Whispers in the Walls.

Oprócz tego gracze liczą, że pojawią się fragmenty takich produkcji, jak Death Stranding 2, Shadow of the Erdtree (DLC do Elden Ring), Frostpunk 2, Hades II, Clockwork Evolution, South of Midnight czy Shattered Space (DLC do Starfielda).

Wszystkiego dowiemy się już w nocy, a teraz zostawiamy Was z trailerem całego wydarzenia: