Limiter w praktyce
Schemat działania algorytmu wykrywającego, w dużym uproszczeniu, nie jest idealny – nie działa on od razu i potrzebuje chwilkę na wykrycie kopania ETH. W tym czasie wydajność RTX 3060 12 GB nie jest ograniczona i potrafi sięgać nawet 45-50 MH/s.
Takie wartości spostrzegł jeden z użytkowników Twittera w koparce ze „zdjętą blokadą”. Podobne osiągi są możliwe we wczesnym etapie wydobywania ETH, gdy algorytm blokujący jest jeszcze nieaktywny.
Nie są to wszystkie moje wątpliwości – kryptowaluty nie kończą się na BTC i ETH. Od dnia premiery wiadomo jest, że algorytm Octopus i inne nie są wykrywane przez zabezpieczenia karty i pozwalają na swobodne kopanie alternatywnych coinów. Co więcej, wydajność Octopus jest również raportowana w MH/s.
Z całą pewnością tak wczesne złamanie zabezpieczeń NVIDIA bardzo źle wróżyłoby nie tylko graczom, ale i samej firmie, która pracuje nad wypuszczeniem serii kart CMP dedykowanej górnikom. Karty te mają charakteryzować się brakiem sztucznych zabezpieczeń oraz zewnętrznych złącz video, co skutecznie uniemożliwi odsprzedaż używanych pokoparkowych kart graficznych.
Prędzej czy później ktoś zrobi moda biosu. Bo w/g zasady jak ktoś coś zabezpieczył to logika podpowiada żeby to odbezpieczyć (logika hakera). Jest to tylko kwestią czasu. Kojarzy mi się sytuacja z jakimiś zabezpieczeniami czasowymi które inaczej nie mogły funkcjonować niż pobierając z RTC. I „chopaki” prócz tego że zanotowali aktywność programu w rejestrach i na hdd gdzie zapisywał datę to wymusili cracka co po odpaleniu kasował rejestr i hdd . Tak mi przyszło na szybko do łba temat z C64 i mechaniczne wycinanie dziury w dyskietce. potem program który odczytywał gdzie w dyskietce znajduję się ta dziura i potem w program wstawiał i program sprawdzał czy na nośniku jest ten błąd którego nie da cię zasymulować. Tak mnie na wspominki wzięło …