Zabawki kreatywne – jedyne ograniczenie to wyobraźnia

Zbliża się Dzień Dziecka, więc pora pomyśleć o prezentach. A nie ma nic przyjemniejszego, niż uśmiech bąbelka dziecka wywołany udanym podarkiem. Być może Twoja pociecha jest już za duże na pluszaki i lale, a w pudełku z samochodami nie ma już miejsca na kolejnego matchboxa. Może ciągle szuka czegoś nowego i z pasją odkrywa świat? Warto zatem połączyć przyjemne z pożytecznym i wybierać zabawki kreatywne, które dostarczają nie tylko wspaniałej, długiej rozrywki, ale wspierają też rozwój. Zapraszam do lektury.

Po co zabawiać kreatywnie?

Upominki dla naszych milusińskich to niekiedy nie lada wyzwanie, a przy wyborze prezentu często zastanawiasz się, czy aby na pewno wybrana zabawka będzie odpowiednia. Jeśli podejdziesz kreatywnie do zakupu prezentu, to poprzez proponowane zabawki i zabawy możesz również wspierać ich rozwój i dodatkwo zająć ich na dłuższy czas😉

Kreatywne zabawki i zabawy dają dzieciom wolność. A przecież nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż wychodzenie poza schematy i odkrywanie nowych możliwości. Tworzenie własnej ciastolinowej biżuterii czy wymyślanie wielokolorowych stworków i kosmicznych pojazdów będą świetną inspiracją, która zaowocuje w późniejszym, dorosłym życiu.  

Warto poruszać zwojami mózgowymi pociech, bo jak wiadomo realizowanie przez nie własnych pomysłów i wyobrażeń buduje w nich poczucie własnej wartości i daje poczucie spełnienia. Poprzez tworzenie szalonych kreacji dzieci mogą też wyrażać siebie i swoje emocje, dzięki temu dowiemy się, jakimi nieograniczonymi pokładami wyobraźni dysponują. Dajmy się porwać radosnej, kreatywnej zabawie i spędźmy z milusińskimi wiele radosnych chwil, bo któż nie chce, by dzieciństwo było najszczęśliwszym okresem w życiu naszych pociech.

Play-Doh

Kiedyś wydawało mi się, że Play-Doh jest mocno przereklamowane – dopóki nie przekonałam się na osobistych doświadczeniach. Od momentu, kiedy córka przestała brać do buzi wszystko co miała w zasięgu wzroku, zaczęłam zaopatrzać nasze domowe zapasy w masy plastyczne. Mimo że na rynku jest wiele podobnych, a zarazem tańszych, żadna nie spisuje się tak dobrze, jak Play-Doh.

animal play-doh

Plusy i minusy zabawy Play-Doh

Dlaczego w ogóle warto proponować dziecku i to w każdym wieku zabawę ciastoliną Play-Doh?

Do plusów należą:

  • rozwój motoryki małej i koordynacji wzrokowo ruchowej,
  • trening koncentracji,
  • pobudzanie wyobraźni i kreatywności,
  • do zabawy samodzielnie bądź wieloosobowo, a nawet międzypokoleniowo.

Minusów nie znalazłam😊

Play-Doh tuby

Czym jest Play-Doh? Jest to ciastolina, ale jej pełnego składu producent nie podaje, gdyż jest zastrzeżony. Wiadomo natomiast, że składniki są naturalne. Play-Doh sporo się różni od wszystkim znanej plasteliny. Jest dużo przyjemniejsze w dotyku, ładnie pachnie i nie zostawia tłustego filmu na dłoniach. Masa jest bardzo miękka i plastyczna, dzięki czemu łatwo przepuszcza się przez wszelkiego rodzaju prasy i wyciskarki. Bez problemu wykrawa się z niej bajeczne formy i modeluje fantazyjne kształty. Jedynym ograniczenie to wyobraźnia.

maszyna do makaronu Play-Doh

Play-Doh dostępne jest zarówno w pojedynczych, kolorowych tubach, jak i pięknych kreatywnych zestawach. Dołączone do pakietu ruchome zabawki zawsze są częścią jakiejś historii. Teraz producent proponuje zestawy z serii Kitchen Creations, Whells oraz Animal Crew. Oprócz pakietów w tych konkretnych seriach są jeszcze dostępne zestawy samodzielne, w których znajdziemy na przykład bohaterów Toy Story, narzędzia małego majstra czy konewkę dla młodej ogrodniczki. Sprawdź który zestaw będzie idealny dla Twojego dziecka.  

3Doodler

Ta zabawka kreatywna to zdecydowanie pomysł na świetny prezent dla trochę starszych dzieci. Minimum wieku, jakie podaje producent to osiem lat. 3Doodler to długopis i drukarka 3D zarazem. Coś wspaniałego! Można nim pisać/kreować w 2D na papierze lub innej powierzchni, ale kiedy już ta forma się znudzi, to otworem staje świat 3D i projektowanie przestrzenne.

3doodler-kreacje

Jak to działa? Długopis można porównać do pistoletu do klejenia na ciepło. W urządzeniu umieszcza się wkład, który po nagrzaniu wysuwa się z minidrukarki w formie bardziej płynnej i nabiera właściwości plastycznych. Wkład to specjalny eko-plastik przyjazny dla środowiska. Wyprodukowano go ze zbóż, dzięki czemu jest całkowicie biodegradowalny, nietoksyczny i wolny od szkodliwych związków BPA.

dziewczynka używa 3doodler

3Doodler to urządzenie, dzięki któremu Twoje dziecko wzbije się na wyżyny kreatywności. Z łatwością stworzy piękne ozdoby, nowe zabawki czy figury geometryczne. Jestem przekonana, że dorośli chętnie dołączą do tej zabawy i będą mieć dużo frajdy. Ja miałam 😉

Do zestawów startowych dołączone są wkłady, ale dokupisz je również osobno w szerokiej gamie kolorystycznej. Sprawdź 3Doodler w ofercie al.to

Spin Master Bunchems

Kolejna niesamowicie kreatywna propozycja dla dzieci, tym razem od czwartego roku życia, to Bunchems, czyli kolorowe rzepy w kształcie kulek. Dzięki obecności haczyków na całej powierzchni, kulki zaczepiają się o siebie i dają możliwość łączenia się w najróżniejsze kształty. Bunchems są gwarancją zabawy trwającej długie godziny. Nieprawdopodobne konstrukcje, fantastyczne stworki czy ulubione zwierzątka będą od teraz częstym elementem dekoracji pokoju dziecięcego. Bunchems można kupić w kilku różnych zestawach.

bunchems

Do wyboru mamy zestaw z kulkami i ozdobami, zestaw ze zginakami, czyli giętkimi patyczkami, oraz zestaw z „drukarką 3D”. Ten ostatni wart jest szczególnej uwagi, ponieważ BunchBot bawiąc uczy, ucząc bawi. Dziecko używając książeczki z instrukcją do tworzenia kształtów wzmacnia swoje skupienie i koncentrację, co owocuje w późniejszym życiu. Powstałe dzieła można ożywić za pomocą zabawnych akcesoriów, takich jak oczka, wąsy czy kończyny, które są dołączone do każdego zestawu. Sprawdź Spin Master Bunchems w al.to.

3dBunchems

Cool Maker KumiKreator

Jeśli Twoja córka lubi DYI, a jednocześnie lubi nosić ozdoby, to ten zestaw do tworzenia biżuterii będzie spełnieniem jej marzeń. Ułatwi on tworzenie wielokolorowych, stylowych naszyjników i bransoletek. Stworzenie własnoręcznej biżuterii będzie powodem do dumy, a w przyszłości może być inspiracją do tworzenia innych własnych projektów.

Cool Maker KumiKreator

Wszystkie niezbędne do tworzenia ozdób akcesoria znajdują się w zestawie, a więc zaraz po wyciągnięciu z opakowania można przystąpić do kreatywnej zabawy. Maszyna Cool Maker jest prosta w obsłudze, a szpule z nićmi szybko wpadają na swoje miejsce. Dziewczynki mogą wybrać jeden ze schematów z broszury lub zaprojektować własny, oryginalny wzór. Następnie należy umieścić wybrane kolory nici w maszynie KumiKreator zgodnie z projektem. Kręcenie rączką rozpocznie proces tworzenia wyjątkowej biżuterii. Kiedy ozdoba będzie gotowa, wystarczy wyciągnąć ją z maszyny i wykończyć za pomocą zapięcia. Poznaj Cool Maker KumiKreator.

KumiKreator maszyna do szycia

To tylko niektóre z kreatywnych zabawek jakie dostaniesz w sklepie al.to. Co zatem wybrać? Zobacz, które zabawki kreatywne będą najbardziej pasować do Twojego dziecka. Można iść w bezpiecznym kierunku i wybrać zabawkę pasującą do obecnych zainteresowań dziecka, ale można też kreatywnie zainspirować dziecko czymś zupełnie nowym i odkrywać wspólnie z nim nowe inspiracje.