WatchOS10.2 oficjalnie. Co zmienia najnowsza aktualizacja dla Apple Watch?

Nie jest tajemnicą, że mimo swojej światowej renomy, firma z Cupertino nie osiada na laurach. Apple konsekwentnie wprowadza kolejne innowacje oraz ulepszenia dla swoich produktów, w tym dla smartwatchy. Dzięki temu korzystanie z Apple Watch ma być jeszcze bardziej intuicyjne i przyjemne. Sprawdźmy, co nowego przynosi watchOS 10.2, czyli najnowsza aktualizacja oprogramowania dla zegarków amerykańskiej marki.

Aktualizacja dla Apple Watch – co nowego?

Oprogramowanie watchOS 10.2 to kolejny krok naprzód w rozwoju systemu operacyjnego Apple Watch. Udostępniając nowe funkcje, dotyczące zdrowia, rozrywki i jeszcze precyzyjniejszej personalizacji, Apple pokazuje, że słucha swoich użytkowników i nieustannie pracuje nad ulepszaniem ich doświadczeń. Poniżej znajdziesz najważniejsze nowości, które przynosi druga wersja watchOS 10 dla Apple Watch.  

watch os 10,2
fot. Apple

Jeszcze lepsza współpraca Siri i aplikacji Zdrowie

Najbardziej ekscytującą zmianą w watchOS 10.2 jest mocniejsza integracja Siri z aplikacją Apple Zdrowie. Od teraz, korzystając z Apple Watch Series 9 oraz Apple Watch Ultra 2, można prosić Siri o szybszy dostęp do danych zdrowotnych – całkowicie z poziomu nadgarstka. Wystarczy zapytać np: „Siri, jak wysoka była moja średnia tętna wczoraj?” albo „ile kroków zrobiłem w tym tygodniu?”, a zegarek ma natychmiast podawać odpowiedź. 

Automatyczne wyświetlanie „Teraz Grane”

Kolejna nowość to automatyczne wyświetlanie ekranu „Teraz Grane” w pobliżu HomePod (2. generacji) lub HomePod mini. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że gdy urządzenie HomePod odtwarza w pobliżu muzykę lub podcasty, Apple Watch automatycznie pokaże, co aktualnie jest grane. To funkcja, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom muzyki.

Tradycyjna zmiana tarcz zegarka

Apple wraca do sprawdzonych rozwiązań i przywraca możliwość zmiany tarcz zegarka przez przesunięcie palcem. Ta drobna, ale znacząca zmiana, jest odpowiedzią na prośby użytkowników, którzy tęsknili za tą funkcją po jej usunięciu w watchOS 10.

Potwierdzenie zakończenia treningu

WatchOS 10 w drugiej wersji wprowadza również możliwość włączenia potwierdzenia zakończenia treningu. To mała, ale ważna zmiana dla tych, którzy chcą mieć pewność, że ich aktywność została prawidłowo zarejestrowana – szczególnie pod kątem czasu jej trwania. 

Zarządzanie dźwiękiem podczas treningów Fitness+

Użytkownicy Fitness+ będą mogli teraz wybrać, czy chcą słyszeć głośniej muzykę, czy głos trenera podczas swoich treningów. Personalizacja swoich dźwiękowych doświadczeń z Fitness+ będzie zatem jeszcze łatwiejsza. 

Koniec problemów z tarczami Apple Watch 

Aktualizacja ma rozwiązywać również problem, który sprawiał, że nowe tarcze zegarka dodane w aplikacji Watch na iPhone’ie nie pojawiały się na Apple Watch. To ważna poprawka, która ułatwia dopasowanie zegarka do indywidualnych potrzeb.

Jak zaktualizować Apple Watch?

Aby zaktualizować swój Apple Watch do najnowszej wersji watchOS, trzeba przejść do aplikacji Watch na iPhone’ie lub do ustawień na zegarku. Zanim jednak się to zrobi, warto pamiętać, aby Apple Watch miał przynajmniej 50% baterii, oraz aby był podłączony do ładowarki w trakcie aktualizacji. 

Źródła:
  • https://www.macrumors.com/2023/12/11/apple-releases-watchos-10-2/
  • https://developer.apple.com/documentation/watchos-release-notes/watchos-10_2-release-notes
  • https://9to5mac.com/2023/12/11/apple-releases-watchos-10-2-for-apple-watch-heres-everything-new/