TCL świętuje sukces i… demokratyzuje Atmosa

Pierwszego dnia targów IFA 2020, na popołudniowej konferencji prasowej firma TCL przedstawiła informacje o swojej sytuacji rynkowej oraz nowych produktach.

TCL poprawia wyniki sprzedaży w Europie

Chiński producent elektroniki ma się ostatnio coraz lepiej, o czym mają świadczyć dobre wyniki finansowe, czyli rosnąca sprzedaż. Producent twierdzi m.in., że:

W Europie telewizory marki TCL odnotowały również wzrost wolumenu sprzedaży. We Włoszech o 16%, w Niemczech o 15%, w Polsce o 38%, w Czechach o ponad 100%, w Wielkiej Brytanii o ponad 100%, a we Francji wzmocniliśmy naszą pozycję pod względem udziału w rynku na trzeciej pozycji. Na przestrzeni lat TCL nieustanie wprowadzało innowacje w zakresie technologii ekranów telewizyjnych. Rozwój technologii telewizyjnych, które są przedsionkiem do połączonych i inteligentnych dużych ekranów, zawsze był dla nas najważniejszym priorytetem.

I prezentuje soundbar TS8111 z obsługą Dolby Atmos

Choć TCL nie omieszkała się pochwalić kilkoma nagrodami EISA dla swoich produktów, firma nie zamierza spocząć na laurach, lecz idzie za ciosem, przedstawiając nowy soundbar z obsługą Dolby Atmos.

soundbar tcl z obsługą dolby atmos

Prezentując najnowszą grajbelkę, Marek Maciejewski, dyrektor ds. planowania i rozwoju produktów, powiedział:

W tym roku postawiliśmy sobie pytanie, jak możemy przybliżyć Atmosa większemu gronu konsumentów? Jak zdemokratyzować Atmosa?

Odpowiedzią jest soundbar TS8111. Jego główne cechy to:

  • jednoelementowa konstrukcja (zastąpienie zewnętrznego subwoofera wewnętrznym ma obniżyć cenę),
  • dwa przetworniki wysokotonowe (kopułkowe),
  • dwa przetworniki średniotonowe (owalne),
  • dwa przetworniki efektowe (wysokościowe),
  • dwa przetworniki niskotonowe,
  • programowa wirtualizacja wielokanałowego brzmienia.

Ponieważ podczas konferencji nie padły informacje ani o cenie, ani o dacie wejścia na rynek, zapytaliśmy o to przedstawicieli firmy TCL. Uzyskaliśmy następującą odpowiedź:

Najnowszy soundbar z Dolby Atmos planujemy wprowadzić w Polsce na przełomie października i listopada. Cena będzie nawet nieco niższa [od modelu Ray-Danz – TCh], a bliższych informacji udzielimy bliżej daty debiutu.