Sam interfejs aplikacji ułatwia odszukiwanie plików. Dane układane są na wzór struktury drzewa, a każdy plik ma swoją wersję historyczną. Ta metoda sprawdza się wtedy, gdy chcesz przywrócić dokument z określonego dnia, zanim jego zawartość została zmieniona. Drzewo zawiera główne katalogi komputera, w tym także katalog OneDrive. Co więcej, ustawienia pozwalają wybrać opcję zapisu w chmurze tylko wtedy, gdy plik był otwierany i edytowany.
Druga opcja to szukanie plików przy pomocy okna wyszukiwania. Jeśli znasz jego dokładną nazwę (bo jest to np. nazwa prezentacji albo konkretnego arkusza Excel), po prostu wpisz ją i wciśnij Enter. Tak jest z pewnością szybciej, niemniej musisz pamiętać, żeby nadawać plikom precyzyjne nazwy.
Z pomocą Synology C2 Backup utworzysz kopię zapasową nie tylko plików, lecz także wszystkich aplikacji i konfiguracji systemu. Ten ostatni aspekt jest o tyle istotny, że w gruncie rzeczy kopię jednego urządzenia przeniesiesz na inne. Na przykład po tym, jak dotychczasowy komputer bądź laptop po prostu zejdzie bezpowrotnie na niedowład dysku i płyty głównej.
Takie rzeczy się zdarzają i co wtedy? Mając Synology C2 Backup zalogujesz się do swojego konta w chmurze i przywrócisz całą zawartość systemu, wraz z aplikacjami i ich konfiguracją, na nowy sprzęt. Bez pobierania każdego programu z osobna, bez ponownego ustawiania go wedle swych potrzeb. Dodatkowo Synology C2 Backup daje możliwość przywracania metodą bare-metal.
Sam transfer danych (do chmury i z chmury) jest oczywiście szyfrowany, tak samo jak szyfrowane są dane przechowywane w chmurze Synology. Ochrona odbywa się także dzięki prywatnemu kluczowi. On pozwala zablokować kopie przed innymi użytkownikami. Natomiast po stronie klienta dane chronione są 256-bitowym szyfrowaniem AES przed wysłaniem ich do serwerów C2.
Opisywana usługa Synology C2 Backup jest licencją ważną przez 1 rok, obejmującą 500 GB przestrzeni, za to bez limitu urządzeń z systemem Windows. Chcesz wiedzieć więcej? Przejdź do Synology Backup City.
Synology C2 Backup kupisz w sklepie x-kom
Materiał powstał we współpracy z firmą Synology
Teoretycznie ciekawe rozwiązanie. W praktyce nijak nie chce u mnie działać. Niby urządzenie jest zapisane ale nie chce robić backup-u. Jest zaznaczona godzina kiedy ma to zrobić i nic. Komputer ma dostęp do sieci a mam komunikat o braku dostępu. Inny komunikat mówi o działaniu programu. Raz udało mi się rozpocząć ręczny backup ale to tylko raz. Więcej tej opcji nie widziałem. Mam też wrażenie że program ma sklerozę co do ustawień backupu. Podobno jest też opcja aby backup obejmował tylko to, co zostanie zmienione w plikach objętych backupem. Nie widzę jej. W ogóle, mimo iż menu jest bardzo proste, wcale proste się nie wydaje. Może coś źle robię ale tu nie bardzo jest co źle ustawić. Poobserwuję to jeszcze. Może uda mi się zmusić go do współpracy. Dobrze że jest okres próbny.