Czujecie, że przez ANC coś Wam umyka? Poznajcie Sony LinkBuds

Kiedy niemal wszyscy producenci słuchawek TWS rywalizują pod kątem efektywności ANC, Sony próbuje czegoś nowego. Najświeższa propozycja od japońskiej marki, czyli Sony LinkBuds, ma dość nieoczywistą konstrukcję. Każda słuchawka jest bowiem podzielona na dwie części. Ta, którą umieszcza się przy wlocie kanału słuchowego, ma kształt pierścienia. Wszystko po to, żeby osoba używająca słuchawek miała bezpieczny kontakt z otaczającym ją światem. Chętnych na sprawdzenie tego w praktyce raczej nie braknie. A jak Sony LinkBuds wyglądają w teorii?

„Słuchawki z dziurką”, czyli co to właściwie za konstrukcja

sony linkbuds szare
Źródło: Sony

Gdyby ktoś pokazał mi to zdjęcie i zapytał: co to jest? moją pierwszą odpowiedzią raczej nie byłyby „słuchawki”. Pewnie nawet nie przyszłoby mi do głowy, że można to drobne urządzonko umieścić w uchu. A tu okazuje się, że można. Ba, zgodnie z zapewnieniami producenta będzie ono siedzieć wygodnie i stabilnie się trzymać. Także w czasie wysiłku.

Sony LinkBuds to innowacyjne słuchawki douszne, które niemal całkowicie chowają się w małżowinie. Wykonano je z plastiku (pochodzącego z recyklingu), a konstrukcja spełnia normę IPX4. To oznacza, że trudy treningu raczej nie będą im straszne. Uwagę przykuwa również waga pojedynczej słuchawki – około 4 g. W teorii to wszystko powinno przekładać się na świetną wygodę codziennego użytkowania.

Brzmienie i technologie zastosowane w Sony LinkBuds

Za brzmienie słuchawek odpowiada przetwornik dynamiczny o średnicy 12 mm i o kształcie pierścienia. Producent zapewnił mu dość zaawansowane wsparcie technologiczne. Na szczególną uwagę zasługują 360 Reality Audio oraz Dolby Atmos, które zapewniają dźwięk przestrzenny.

Przydatną ciekawostką jest z kolei pełna kompatybilność słuchawek z Microsoft Soundscape. To funkcja, która ułatwia odbiór dźwięku otoczenia, a także dostarcza powiadomienia o mijanych budynkach czy skrzyżowaniach (szkoda tylko, że Polska wciąż nie znajduje się w gronie państw, w których MS działa optymalnie).

Źródło: Sony

A jak o brzmieniu Sony LinkBuds wypowiada się sam producent? Sony twierdzi, że dzięki tym słuchawkom muzyka staje się po prostu dobrze słyszalnym elementem otaczającego świata.

Co jeszcze oferują nowe słuchawki od Sony?

Ponadto sprzęt wyposażono w następujące udogodnienia:

  • Wide Area Tap – funkcja która zapewnia wygodną kontrolę nad pracą słuchawek, ułatwiając wydawanie komend poprzez stuknięcie palcem.
  • Szybkie ładowanie – bateria słuchawek starcza na około 5,5 godziny użytkowania. Około dziesięć minut ładowania ma zapewniać energię na kolejne półtorej godziny odsłuchów.
  • Bezproblemowe parowanie dzięki funkcji Fast Pair (na razie niestety brak informacji o tym, z iloma urządzeniami będą mogły być aktywnie sparowane).
  • Algorytm oczyszczający brzmienie głosu podczas rozmów telefonicznych.
  • Aplikację do sterowania słuchawkami.

Sony LinkBuds – cena i dostępność

Słuchawki dostępne będą w wersji szarej i czarnej, już od lutego 2022. Ich cena w Polsce wynosi 899 zł. I dla mnie jest to ogromny znak zapytania. Kwota nie jest mała, a konstrukcja oraz działanie sprzętu to coś zupełnie nowego. Czy warto? Jeśli mieliście już okazję testować Sony LinkBuds, podzielcie się opinią w komentarzach.

Źródło: Sony