Przypominamy urządzenia smart home z wrześniowej konferencji Amazona

Koniec miesiąca i kwartału potrafi być burzliwy. Jeśli z jakichś powodów przegapiliście wieści z wrześniowej konferencji – pokazu Amazona, przypominamy urządzenia inteligentnego domu, jakie zostały wówczas zaprezentowane. A jest ich całkiem sporo.

Amazon Glow

To interaktywne urządzenie, które ma umożliwiać dzieciom zdalną zabawę z członkami rodziny. Dana osoba łączy się z dzieckiem przez widekonferencję. Widoczna jest na 8-calowym ekranie. Podczas rozmowy maluch może bawić się i grać na 19-calowej przestrzeni dotykowej. Do dyspozycji ma na przykład skaner obiektów fizycznych czy puzzle. Rozmówca dołącza przy pomocy aplikacji Glow. 

Amazon Glow
Źródło: Amazon

Wraz z urządzeniem dostępna jest także roczna subskrypcja Amazon Kids+, która potem automatycznie odnawia się co miesiąc i pobiera opłatę w wysokości od 2,99 dolarów z podatkiem.

Amazon Glow kosztuje obecnie 249,99 dolarów – potem cena podskoczy do 299,99. Póki co dostępny jest na zaproszenie w ramach wczesnego dostępu.

Blink Video Doorbell

Pierwszy inteligentny dzwonek od należącej do Amazona firmy Blink. Można go połączyć przewodowo z innym dzwonkiem lub sparować bezprzewodowo z Sync Module 2 (dostępny osobno). Przez 30 dni można za darmo korzystać z usług Blink Subscription Plan i przechowywać materiały w chmurze. Mogą być one także dostępne lokalnie przy pomocy Sync Module 2 i nośnika pamięci flash (nie jest częścią zestawu).

Blink Doorbell
Źródło: Amazon

Blink Video Doorbell oferuje obustronne audio, video w rozdzielczości HD, podczerwień do pracy w nocy, powiadomienia w aplikacji czy możliwość sparowania z Aleksą. Koszt urządzenia to 49,99 dolarów. Dostępne będzie od 21 października.

Blink Outdoor + Floodlight

Blink Video Doorbell można dostać w pakiecie z kamerą bezpieczeństwa Blink Outdoor. Ona sama jest dostępna z LED-ową iluminacją Floodlight. Oświetlenie aktywuje się po wykryciu ruchu i świeci z mocą 700 lumenów. Również i ten element inteligentnego domu można sparować z Aleksą. Prócz tego w aplikacji Blink Home Monitor możemy ustawić strefy wykrywania ruchu oraz powiadomienia. Nagrania można przechowywać w chmurze albo lokalnie z Blink Sync Module 2 i dostępnym osobno nośniku pamięci flash z USB. Cena zestawu to 139,99 dolarów. Dostępny będzie od 21 października.

Źródło: Amazon

Ring Alarm Pro

Kolejny element zabezpieczenia smart home, który można sparować z wyżej wymienionymi. Ring Alarm Pro posiada wbudowany router eero Wi-Fi 6. Umożliwia połączenie z pogotowiem ratunkowym oraz wysyłanie alertów na wypadek włamań, zalania, pożarów czy cyberzagrożeń. 

Ring Alarm Pro
Źródło: Ring via The Verge

Koszt urządzenia to 249,99 dolarów za samą bazę. Pakiet z sensorami, keypadem czy przedłużaczem zasięgu Z-Wave kosztować ma 299, 99 dolarów. Osobno można wykupić subskrypcję Ring Protect. Dostępność od 3 listopada.

Ring Always Home Cam

Jeszcze jedno urządzenie związane z bezpieczeństwem, które tym razem zapewniane jest z powietrza – Ring Always Home Cam. To latająca kamera, która może sprawdzić lokalizację wskazaną w aplikacji Ring. Aktywuje ją także ruch w określonym miejscu. Obsługuje łączność w pasmach 2,4 i 5 GHz i transmituje obraz w rozdzielczości 1400 x 1400 HD. Jeśli chodzi o kwestię prywatności, ma nagrywać tylko w locie. Urządzenie kosztuje 249,99 dolarów, ale póki co jest dostępne tylko na zaproszenie.

Amazon Smart Thermostat

Inteligentny termostat, współpracujący z Aleksą (wymagany jest jednak głośnik lub aplikacja) i zbudowany we współpracy z technologią Honeywell. Posiada certyfikat Energy Star. Jego cena to 59,99 dolarów. Termostat ma być sprzedawany od 4 listopada.

Źródło: Amazon

Amazon Echo Show 15

Amazon zaprezentował także nową wersję inteligentnego ekranu. Mowa o Amazon Echo Show 15 z prawie 16-calowym wyświetlaczem FHD oraz procesorem nowej generacji Amazon AZ2 Neural Edge. Jest on wyposażony także w kamerę 5 Mpix, funkcję identyfikacji głosowej lub wizualnej (która daje domownikom dostęp do ich indywidualnych profilów) oraz wachlarz innych funkcji.

Amazon Echo Show 15
Źródło: Amazon

Chodzi o dodawanie i zarządzanie kompatybilnymi urządzeniami smart home czy dostęp do platform rozrywkowych. Ale i na przykład gotowanie z Aleksą (czy łatwiejsze zamówienie za jej pomocą posiłków) czy tworzenie i pozostawianie widocznych notatek. A za pomocą funkcji Photo Frame na ekranie wyświetlimy zdjęcia z Amazon Photos albo Facebooka. Cena urządzenia to 249,99 dolarów, ma być ono dostępne wkrótce.

Amazon Astro

Dla wielu może być to wisienka na torcie wrześniowej prezentacji Amazona. Mowa o współpracującym z Aleksą robocie domowego monitoringu Amazon Astro. Dzięki zaawansowanej technologii nawigacyjnej porusza się po domu bez większego problemu. Może zostać wysłany do konkretnego miejsca, a w razie wykrycia nieznanej osoby lub niebezpiecznych dźwięków (na przykład tłuczone szkło czy alarm czadowy) – zaalarmuje nas powiadomieniem. Transmisję w czasie rzeczywistym obejrzymy w aplikacji Astro.

Astro można używać z Ring Protect Pro (z sześciomiesięcznym okresem próbnym). Wkrótce ma być również dostępna współpraca z Alexa Toegether dla opieki nad osobami starszymi. Robot może również odbierać rozmowy video, przywozić nam napoje i przekąski, a zwierzakom przysmaki oraz wyświetlać wyniki pomiaru ciśnienia krwi, dokonanego przy pomocy OMRON Gold. Kosztujący 999,99 dolarów Astro dostępny jest na razie tylko na zaproszenie i tylko dla klientów w USA.

Co jeszcze zaprezentowano na pokazie Amazona?

  • opaskę Halo View do monitorowania aktywności, z rocznym dostępem do subskrypcji Halo (po tym okresie zacznie się automatyczne przedłużanie i pobieranie miesięcznej opłaty). Ta z kolei daje dostęp do mnogich funkcji pomagających w dbaniu o siebie (w tym nowych Halo Fitness i Halo Nutrition – aktywnego od stycznia 2022 roku) – cena urządzenia 79,99 dolarów – ma być ono dostępne okresie świątecznym;
  • Hey Disney – nowa funkcja Aleksy, która umożliwia interakcję z bohaterami Disney’a, Pixara czy Gwiezdnych wojen. Będzie dostępna na urządzeniach Echo, a pojawić się ma w 2022 roku;
  • Household Calendar – aplikacja do planowania i zarządzania spotkaniami, z której można korzystać na Amazon Echo Show;
  • Sticky Notes – wspomniana wyżej funkcja tworzenia wirtualnych samoporzylepnych notatek, które można tworzyć wyświetlać na ekranie Amazon Echo Show;
  • Alexa, Open – konkretnie Alexa, Open Sling TV i Alexa, Open TikTok – funkcje mają być dostępne na urządzeniach Echo Show;
  • Alexa Together – kolejna nowość, o której była już mowa wcześniej. To subskrypcja, która pomaga w opiece nad starszymi członkami rodziny. Wykorzystuje Care Hub i rozszerza jego funkcje. Jest tu na przykład dostępna całodobowa linia pogotowia czy wykrywanie upadku, kompatybilne z urządzeniami firm trzecich. Startuje w tym roku, a dodatkowa kompatybilność ma się pojawić w 2022 (wówczas Alexa Together ma również zastąpić istniejące już narzędzia Amazona do zdalnej opieki). Koszt usługi to 19,99 dolarów miesięcznie – nowi użytkownicy mają pół roku okresu próbnego, a ci, którzy korzystają już z Care Hub, aż rok.
Alexa Together
Źródło: Digital Trends

Co sądzicie o nowych propozycjach Amazona? Które uważacie za najbardziej interesujące?

Źródła: Amazon, Ring, NBC NewsThe Verge, Digital Trends, Wikipedia