Pojawia się nowa NVIDIA SHIELD TV. Strumieniowanie multimediów wkracza w nowy wymiar

Firma NVIDIA wprowadza na rynek nowe multimedialne odtwarzacze strumieniowe, czyli SHIELD TV i SHIELD TV PRO wyposażone w procesory Tegra X1+, technologie Dolby Vision i Dolby Atmos, do tego zgodne z systemem Android TV. Co ważne, ich cena zadowoli nie tylko entuzjastów. A o to przecież chodzi.

SHIELD TV do rozrywki w jakości 4K

Filmy i seriale w rozdzielczości 4K robią wrażenie. Ta niesamowita jakość, te detale i tekstury, ta nieskazitelność obrazu – wizualna poezja. Takich treści jest coraz więcej, przy czym do ich oglądania nie potrzebujecie komputera, ani odtwarzacza Blu-Ray.

Wystarczy, że macie w domu multimedialny odtwarzacz strumieniowy. Oczywiście nie pierwszy-lepszy. Koniecznie taki, który powstał z myślą o streamowaniu treści 4K i który ma dostatecznie dużo mocy, by zapewnić płynność odtwarzania.

NVIDIA SHIELD TV

I tu wkracza na salony NVIDIA SHIELD TV. Kompaktowa, niepozornie wyglądająca tuba, serwująca wyśmienity obraz na ekran Waszych telewizorów. Na konferencji w Santa Clara NVIDIA poinformowała, że odtwarzaczem zarządza procesor Tegra X1+ o wydajności wyższej nawet o 25% (w porównaniu do poprzednika).

Moc procesora umożliwia wyświetlanie obrazu w formacie Dolby Vision HDR, wsparty dźwiękiem w standardzie Dolby Atmos. Co to oznacza w praktyce? To, że procesor nie szczędzi sił i rdzeni do nieprzerwanego poprawiania jakości obrazu. Jaskrawe punkty są nawet 40-krotnie jaśniejsze, cienie nawet 10 razy ciemniejsze. Zabieg ten wpływa rzecz jasna na kolory, które stają się żywsze, bardziej intensywne.

NVIDIA SHIELD TV Dolby Video

Dźwięk również ulega poprawie. Dolby Atmos przyczynia się do poprawy jego jakości, lepszego odseparowania brzmienia, ale przede wszystkim dodaje mu przestrzenności. Pamiętajcie tylko, że do wykorzystania tych wszystkich dobrodziejstw potrzebny jest jeszcze kompatybilny telewizor, a więc z podziałką 4K i obsługą trybu HDR.

Inteligentne skalowanie obrazu do 4K. Oto kolejna zaleta NVIDIA SHIELD TV, dzięki której treści o niższej rozdzielczości są podnoszone do jakości jak najbliższej 4K. Odtwarzacz wykorzystuje do tego po pierwsze moc wspomnianego już procesora, po drugie algorytmy sztucznej inteligencji.

Podłączanie SHIELD TV do sieci może się odbywać na 2 sposoby: bezprzewodowo przez Wi-Fi (odtwarzacz obsługuje dwuzakresowe Wi-Fi w standardzie ac) lub przewodowo (przez złącze Gigabit Ethernet). Treści mogą być też pobierane bezpośrednio z pamięci flash (konkretnie z karty microSD, przy czym warto korzystać z nośnika o wysokich prędkościach odczytu, np. UHS-I U3 V30).

Jak obsługiwać nowy NVIDIA SHIELD TV? To proste, za pomocą pilota. On także przeszedł metamorfozę – ma podświetlane, aktywowane ruchem przyciski, mikrofon do wyszukiwania głosowego oraz lokalizator, przydatny w przypadku zgubienia gadżetu.

NVIDIA SHIELD TV skalowanie do 4K

Odtwarzacz NVIDIA SHIELD TV kupicie w x-kom za 749 zł

NVIDIA SHIELD TV PRO. Do multimediów i do gier

Jeśli powiem głośno NVIDIA, najpewniej większość z Was odpowie – gaming. I słusznie, bo firma specjalizuje się przecież w produkcji chipów GPU. Czerpiąc z bogatego doświadczenia NVIDIA, oferuje rozgrywki w salonie już nie przez klasyczną konsolę wideo, ale przez odtwarzacz streamingowy. Zrobiono już tak przy urządzeniu poprzedniej generacji, lecz nowy SHIELD TV PRO ma więcej mocy do napędzania gamingu. 

Gości w nim procesor Tegra X1+ oraz funkcje sztucznej inteligencji, wsparcie dla Dolby Vision i Dolby Atmos. Odtwarzacz skaluje również obraz do jakości 4K. Zapewnia tym samym wszystkie funkcje podstawowego SHIELD TV, różni się jednak wyglądem oraz możliwością streamowania gier z serwisów Google Play i GeForce NOW (w usłudze dostępne są setki gier, w tym Fortnite).

NVIDIA SHIELD TV PRO

Nie musicie pobierać gier, ani czekać na instalację. Znika też problem, który tytuł usunąć, gdy pamięć się zapełnia. W tym przypadku wszystko odbywa się w chmurze. O płynna wymianę danych dbają dwuzakresowe Wi-Fi (standard ac) i złącze Gigabit Ethernet. Do grania potrzebny jest NVIDIA SHIELD Controller, sprzedawany osobno w cenie 269 zł.

NVIDIA SHIELD TV 2019

Kto nie chce używać karty miroSD, SHIELD TV, może podłączyć do SHIELD TV PRO dysk zewnętrzny za pośrednictwem USB.

Odtwarzacz NVIDIA SHIELD TV PRO kupicie w x-kom za 999 zł