Dźwięk również ulega poprawie. Dolby Atmos przyczynia się do poprawy jego jakości, lepszego odseparowania brzmienia, ale przede wszystkim dodaje mu przestrzenności. Pamiętajcie tylko, że do wykorzystania tych wszystkich dobrodziejstw potrzebny jest jeszcze kompatybilny telewizor, a więc z podziałką 4K i obsługą trybu HDR.
Inteligentne skalowanie obrazu do 4K. Oto kolejna zaleta NVIDIA SHIELD TV, dzięki której treści o niższej rozdzielczości są podnoszone do jakości jak najbliższej 4K. Odtwarzacz wykorzystuje do tego po pierwsze moc wspomnianego już procesora, po drugie algorytmy sztucznej inteligencji.
Podłączanie SHIELD TV do sieci może się odbywać na 2 sposoby: bezprzewodowo przez Wi-Fi (odtwarzacz obsługuje dwuzakresowe Wi-Fi w standardzie ac) lub przewodowo (przez złącze Gigabit Ethernet). Treści mogą być też pobierane bezpośrednio z pamięci flash (konkretnie z karty microSD, przy czym warto korzystać z nośnika o wysokich prędkościach odczytu, np. UHS-I U3 V30).
Jak obsługiwać nowy NVIDIA SHIELD TV? To proste, za pomocą pilota. On także przeszedł metamorfozę – ma podświetlane, aktywowane ruchem przyciski, mikrofon do wyszukiwania głosowego oraz lokalizator, przydatny w przypadku zgubienia gadżetu.