Najnowszy Hitman będzie mobilny. Wyjdzie na smartfony z Androidem i iOS

Hitman zawsze był całkiem mobilny, ale ten będzie mobilny w dosłownym tego słowa znaczeniu. Square Enix zapowiedziało, że najnowszy Hitman Sniper: The Shadows ukaże się 3 marca. Tytuł zapowiedziany w zeszłym roku na targach E3 jest wyczekiwany przez wielu z nas.

Mobilny Square Enix

Japoński deweloper ma na swoim koncie już całkiem ciepło przyjęte mobilne wersje dużych tytułów, m.in. Life is Strange, czy Tomb Raider. Są już dwie gry o płatnych zabójcach od tego studia, ale to najwyraźniej nie przeszkadza w zrobieniu jeszcze jednej.

Gry wydawane przez japońskie studio nie należą do przesadnie pięknych, ale są za to angażujące i całkiem skomplikowane. Faktem jest, że są do siebie podobne, jednak mechaniki tam zastosowane po prostu dobrze pasują do mobilnych wersji tytułów.

Mobilne wersje gier wymagają pewnych uproszczeń i zdaje się, że Square Enix po prostu znalazło swój sposób na przedstawienie gier na małym ekranie. Jeżeli zarzuca im się powtarzalność, to należy im również oddać to, że dobrze działają.

Hitman Sniper: The Shadows już w marcu

W zasadzie gra jest już w fazie wczesnej rejestracji, więc dla tych najbardziej niecierpliwych czeka przycisk wstępnie zarejestruj. Spodziewać się można jakichś nagród za deklarację wczesnej instalacji, więc jeżeli tytuł Was interesuje, to śmiało się rejestrujcie. Warto tutaj dodać, że gra ma być darmowa, więc żadnych zobowiązań nie będzie (no może poza zajęciem pamięci ROM).

Czy najnowszy Hitman będzie casualowy, czy hardkorowy?

Na ten moment niewiele o grze wiadomo, ale jeżeli ufać medialnym zapowiedziom, to nie będzie to tytuł dla niedzielnych graczy, ale raczej dla stałych wyjadaczy. Do gry zaimplementowano mechaniki rywalizacji z innymi graczami oraz klasy postaci, więc rozrywka może być skomplikowana, przynajmniej na początku.

Do wybrania będzie kilku bohaterów. Każdy z nich będzie reprezentował inny zestaw umiejętności, specjalizacji oraz będzie miał swoją ulubioną broń. Arsenał broni też ma być niemały, a karabiny mają być tuningowalne. O ilości dostępnych map jeszcze niewiele wiadomo.

hitman sniper the shadows ios android pre reg

Hitman Sniper: The Shadows – strategiczna gra o skrytobójcach, czy bait na fanów mobilnych skradanek?

Niestety nie wiadomo jeszcze jak bardzo gra będzie p2w, a na ile będzie skillowa. Oczywiście w założeniach, gra powinna opierać się na umiejętnościach gracza, a wygląd postaci i broni można będzie kupić. Ale czy Square Enix nie pokusi się o możliwość kupienia super ultra rare celownika i mega legend amunicji? Jeszcze nie wiadomo.