Micron prezentuje microSD o pojemności 1,5 TB – czy to już Macron?

W ofercie kart pamięci microSD odnajdziemy różne pojemności – 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB… Długo, by wymieniać. Nie dziwią nas karty nawet 512-gigabajtowe. A w kontekście pojemności microSD mówi się co najwyżej o 1 terabajcie. Ale i ta granica została przekroczona. Micron zapowiedział właśnie kartę pamięci microSD o pojemności 1,5 TB.

Karta pamięci microSD o pojemności 1,5 TB od Microna zapowiedziana

Na minionych targach technologicznych Embedded Worlds 2022 w Niemczech miało swoją konferencję przedsiębiorstwo Micron, znane najbardziej z tworzenia nośników SSD oraz pamięci operacyjnych. Na niej producent przedstawił zupełnie nową serię produktów i400, w której skład wchodziły różne pamięci microSD, w tym jedna niesłychana o pojemności 1,5 terabajta.

micron microsd 1,5 tb zdjęcie

I to na niej się skupimy. Należy nadmienić, że wszystkie pamięci z serii i400 mają cieszyć się żywotnością szacowaną na dwa miliony godzin (228 lat) i pracować od -25 do 85 stopni Celsjusza. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby stanąć po środku Doliny Śmierci na pustyni Mojave i przerzucić wszystkie dane do 1,5 TB na kartę, a chmura przyda się tylko przy kwestii przetrwania – wybaczcie mi tak barwny opis.

Ile pomieści microSD o pojemności 1,5 TB?

Micron twierdzi, że 1,5 TB na karcie pamięci MicroSD wystarczy na 120 dni zarejestrowanego wideo. Jeden z serwisów technologicznych Gizmodo zwrócił uwagę, że to kompletnie losowa liczba, bo bez szczegółów na temat rozdzielczości, klatkażu czy stopnia kompresji. Ale karta ma być na tyle szybka, aby poradzić sobie z wideo o jakości 4K.

To jaka jest cena tego cuda?

Niestety od Microna nie ma żadnej informacji, kiedy karta trafi do sprzedaży czy ile będzie ona kosztować. W roku 2019, gdy wychodziła ich pamięć o pojemności 1 TB, jej cena wynosiła 450 dolarów. Bardzo niewykluczone, że w tym przypadku będzie po prostu drożej.

źródło: businesstoday.in, Gizmodo, investors.micron.com