League of Legends – Nilah: kiedy debiut, skille, rozgrywka

Do LoLa zapowiedziano nowego bot lanera ADC – Nilah. W niniejszym tekście dowiesz się, jak wygląda rozgrywka przy tej postaci, jakie skille posiada oraz, i co najważniejsze, kiedy zadebiutuje w League of Legends. Generalnie wszystko to, co powinieneś o niej wiedzieć, a właściwie o nowym zagrożeniu na bocie.

Kiedy zagramy Nilah w League of Legends?

Riot Games udostępniło już zapowiedź nowej postaci. Przy czym daty oficjalnego debiutu Nilah w League of Legends jeszcze nie podano. Tekst zostanie zaktualizowany, gdy tylko ją poznamy. Jednak według jednego z leakerów BigBadBear premiera Nilah to kwestia kilku najbliższych tygodni.

nilah nowa postać w league of legends adc

Poznaj akcesoria z League of Legends


Nilah– wszystkie skille nowego ADC w LoLu

Wymienione niżej skille nie mają jeszcze oficjalnego potwierdzenia.

Umiejętność bierna (pasywka) — Iridescent Inertia

Podstawowa szybkość ataku Nilah jest bardzo niska (.3), ale zwiększa się z każdym trafieniem do 6 stacków. Szybkość ataku ponad limitem zamienia się w dodatkowe obrażenia on-hit.

Q — Nacre Slash

Pasywnie: Przy rzucaniu umiejętności następne 3 ataki Nilah zadają dodatkowe obrażenia. Bonus przy trzecim ataku zostaje zwiększony dwukrotnie, a cooldown umiejętności Q zostaje skrócony o połowę.

Aktywnie: Nilah dashuje na krótki dystans we wskazanym kierunku, wzmacniając następujący atak uderzający dwukrotnie i zadający obrażenia przeciwnikom znajdującym się w kształcie szerokiego łuku na najbliższym obszarze. Drugi atak zaznacza wszystkich trafionych przeciwników i zadaje im obrażenia po krótkim czasie. Wysokość obrażeń drugiego ataku uzależniona jest od liczby oznaczonych przeciwników.

W — Tide Bauble

Nilah rzuca wodną kulę w kierunku celu. Przy uderzeniu w przeciwnika lub ziemię kula wybucha, zadając obrażenia i spowalniając przeciwników, i tworząc chmurę spowalniającej mgły, która rozszerza się na wszystkich przeciwników wokół i obszar, w którym nastąpiła eksplozja. Trwa do 10 sekund, ale rozprasza się po 4 sekundach od naruszenia jej granic przez wejście sojusznika. Przeciwnicy nie mogą używać podstawowych ataków wewnątrz mgły.

E — Reluctant Friendship

Nilah uderza biczem w kierunku celu, przywiązując się do pierwszego trafionego przeciwnika na 4 sekundy. Przywiązanie zostaje przerwane po udaniu się dalej niż na 1000 jednostek.

Pierwsze ponowne użycie: Nilah nakazuje swojemu biczowi uderzyć we wskazanym kierunku z pozycji przywiązanego przeciwnika. Przy trafieniu przez bicz kolejnego przeciwnika lub kawałka obszaru powstaje więź pomiędzy oba celami, pozwalając Nilah na drugie ponowne użycie.

Drugie ponowne użycie: Kliknięcie przyciągnie przywiązane cele do siebie, zadając obrażenia i spowalniając wszystkich przeciwników, których napotkają na swojej drodze. Jeśli więź wystąpiła pomiędzy dwoma wrogimi czempionami, to zostają oni ogłuszeni w momencie uderzenia. Przytrzymanie umiejętności jednak sprawi, że Nilah przyciągnie się do pierwszego związanego wroga.

R — Promise of the Ocean

Nilah tworzy elastyczną arenę w kształcie koła we wskazanym obszarze, która utrzymuje się przez 7 sekund lub do momentu opuszczenia przez nią jej granic. Nilah w granicach areny może atakować wszystko bez względu na odległość. Przeciwnicy chcący opuścić arenę zostaną wciągnięci do niej z powrotem (występuje raz na przeciwnika). Arena działa jak obszar na potrzeby jej skillów W oraz E. Tak długo, jak Nilah znajduje się na arenie, posiada bonus do prędkości poruszania się i ignoruje kolizje z jednostkami.

Rozgrywka Nilah

źródło: leagueoflegends.com, earlygame.com