Koszmarów Czar: Zemsta Midasa. Halloween w Fortnite

Dziś gracze Fortnite rozpoczęli świętowanie Halloween. Wydarzenie w grze nosi nazwę Koszmarów Czar, a tegorocznym motywem przewodnim jest Zemsta Midasa. Sprawdź jakie wyzwania, prezenty i nowe skórki przygotowali twórcy. Uczestnicz także w koncercie znanego artysty.

Zemsta Midasa – Halloween czas zacząć

Gotowi na dobrą zabawę? Studio Epic Games przygotowało wiele wciągających atrakcji. Między innymi gracze mogą wskoczyć w nowy tryb, zdobyć unikatowe skórki, a na zakończenie wyszaleć się na koncercie gwiazdy muzyki latynoamerykańskiej i hip-hopu – J Balvina.

Wydarzenie Fortnite: Koszmarów Czar powrócił, a tegorocznym tematem jest Zemsta Midasa. Event potrwa od 21 października do 3 listopada, więc musicie się pospieszyć. Nie macie dużo czasu, aby odblokować wszystkie darmowe gadżety w ramach wyzwań specjalnych.

Tryb Koszmarów Czar

Gdy dołączycie do gry w trybie koszmarów, będziecie musieli bronić się przed upiorami zwanymi Cieniami. Jeśli nie będziecie w stanie ich pokonać i zostaniecie wyeliminowani (niezależnie czy gracie solo, w parach lub oddziałach), dołączycie do nich i od tego momentu wspólnie będziecie polować na pozostałych Ocaleńców. W łowach pomogą Wam pozaziemskie umiejętności, takie jak możliwość opętania pojazdów.

Jakie przedmioty są do zdobycia?

Halloweenowy event przynosi również wiele nowych wyzwań, które pozwalają odblokować specjalne nagrody. Wśród nich znalazło się m.in. malowanie do broni Cień Midasa, kilof Tłuk O’-Lampion, plecak Bobo i wiele innych. 

Fortnite koszmarów czar przedmioty

Przemierzając 1 z 4 nowych wysp, będziecie mogli walczyć z wrogami Kuszą Łowcy Biesów, wyrzutnią dyń, a także przelecicie się na miotle wiedźmy i użyjecie nowego wynalazku Midasa.

Fortnite koszmarów czar bronie

J Balvin koncertuje w Fortnite

Jak każde wydarzenie w Fortnite, nie obyłoby się bez występu znanej na całym świecie gwiazdy. J Balvin to czterokrotny zdobywca GRAMMY w kategorii muzyki latynoamerykańskiej i ambasador reggaetonu. Koncert odbędzie się na Scenie Głównej Królewskiej Imprezy 1 listopada o 2:00 czasu polskiego. Więcej informacji na temat Imprezy w Zaświatach zdobędziecie na oficjalnym blogu Epic Games.

Ubierz na koncert strój Imprezowego Wojaka

2 listopada, na godzinę przed rozpoczęciem koncertu J Balvina, będzie można kupić w sklepie strój Imprezowego Wojaka. Każdy posiadacz tego przebrania uczestniczący w Królewskiej Imprezie otrzyma w prezencie unikatowy styl J Balvina na pamiątkę niezapomnianej Imprezy w Zaświatach. Ten specjalny kostium to połączenie neonów i charakterystycznych elementów ubioru gwiazdy wieczoru.

Fortnite koszmarów czar stroje

Tajemniczy kod

Zdradziliśmy już Wam, że twórcy przygotowali 4 nawiedzone wyspy dostępne w trybie kreatywnym. Na każdej z nich ukryte jest łącznie 20 cyfr. Połączcie siły, eksplorujcie mapy w poszukiwaniu zagadkowego kodu, a następnie go rozszyfrujcie. Po aktywacji kodu do Waszych szafek trafi strój o nazwie Gniew Upiora.

Fortnite koszmarów czar gniew upiora
Oprócz tego jeśli chcecie zrobić sobie przerwę od gry, możecie pobawić się w wyróbki z papieru. Odwiedźcie tę stronę przed upływem 3 listopada i stwórzcie własnoręcznie upiorne maski oraz minifigurki na Halloween. Swoimi pracami możecie podzielić się w mediach społecznościowych z hasztagiem #myfortnitemares.
Pepercraft fortnite halloween

Źródło: epicgames.com