Jaki procesor do gier wybrać? AMD Ryzen 7 2700

Składasz właśnie gamingowy komputer i nie wiesz jaki procesor wybrać? Nie Ty pierwszy i nie ostatni stoisz przed takim wyborem. Ale od tego masz nas. A my podpowiadamy – Ryzen 7 2700. Będzie Pan zadowolony.

AMD Ryzen 7 2700 ma 8 rdzeni i 16 wątków

„Wincej rdzeniuf” przez długi czas było prześmiewczym hasłem kierowanym w stronę AMD – słynęli oni z dodawania kolejnych rdzeni, które… wydajnością nie powalały. Jednak od czasu premiery pierwszych procesorów Ryzen wszystko się zmieniło. Czerwoni udowodnili, że potrafią stworzyć procesor wydajny w każdym calu rdzeniu. Dziś procesory Ryzen z dumą stają w szranki z Intelowskimi jednostkami, niejednokrotnie wychodząc z tych potyczek obronną ręką. Także w grach. Wszystkie rdzenie pracują z taktowaniem równym 3.2 GHz (4.1 GHz w trybie turbo), a dzięki OC można wycisnąć z nich jeszcze więcej mocy.

Oveclocking w cenie

W przeciwieństwie do procesorów Intel, te ze stajni AMD można podkręcać bez dopłacania do wersji specjalnie do tego celu przeznaczonych. Dostępny jest również model Ryzen 7 2700X, który posiada fabrycznie podniesione zegary. Jednak w przypadku CPU Ryzen 7 2700 (bez X), przy odrobinie wiedzy, którą dzieli się Black, i wysiłku można osiągnąć taki sam lub nawet lepszy efekt, wykonując overclocking.

(Stosunkowo) dobre chłodzenie w zestawie

Wiem, wiem. Boxowe chłodzenia zazwyczaj nadają się tylko do chłodzenia pudełka od procesora, a nie samego CPU. Mimo wszystko zaryzykuję stwierdzenie, że tak długo, jak Twój Ryzen 7 2700 będzie działał na stockowych zegarach (bez OC), tak chłodzenie Wraith Spire da sobie z nim radę. Zawsze to ze dwóch Kazimierzów Wielkich w kieszeni więcej, których będziesz mógł wymienić na jakąś fajną grę.
Procesor Ryzen

Mimo wszystko – nie samymi grami człowiek żyje

Najczęściej skupiamy się na liczbie FPS-ów w grach. A co z pozostałymi zastosowaniami? Przeglądanie internetu (w oczekiwaniu na instalację gry), rozpakowywanie archiwów .rar (z plikami gry), czy na przykład kompresja wideo (z najlepszymi fragami)? Tak – w tych zastosowaniach Ryzen 7 2700 również pokazuje klasę.

Sprawdź również pozostałe procesory Ryzen